Polpharma Starogard Gd. - Trefl Sopot 92:82 w koszykarskich derbach Pomorza

dak.
23 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Po nieoczekiwanie udanej pierwszej części sezonu, koszykarze Trefla przegrali w trzech kolejnych meczach rundy rewanżowej sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi. Po nieoczekiwanie udanej pierwszej części sezonu, koszykarze Trefla przegrali w trzech kolejnych meczach rundy rewanżowej sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański 82:92 (20:22, 14:21, 29:21, 19:28) w meczu otwierającym 18. kolejkę Energa Basket Ligi. Spotkanie było pełne wzlotów i upadków. Żółto-czarni ponownie mieli kilkuminutowe przestoje, za to "Kociewskie Diabły" trzykrotnie zaliczali dwucyfrowe serie. Porażka w koszykarskich derbach Pomorza z ostatnią drużyną tabeli jest już trzecią z rzędu dla drużyny Marcina Stefańskiego.

POLPHARMA: Prahl 23, Williams 21 (3x3), Gołębiowski 16 (1x3), Paliukenas 11 (1x3, 11 as.), Wilkins 7 (1x3, 11 zb.) oraz Dzierżak 10 (1x3), Motylewski 4, Hicks 0

TREFL: Ayers 21 (3x3), Leończyk 17 (1x3, 9 zb.), Foulland 13, M. Kolenda 7 (1x3), Medlock 7 (1x3, 7 as.) oraz Kowalenko 8 (2x3), Ł. Kolenda 5, Roberson 4 (6 zb.)

Koszykarze Trefla Sopot rozgrywają derbowy tydzień. Po niedzielnym starciu z Asseco Arką Gdynia (79:86), przyszedł czas na wyjazdowe spotkanie z Polpharmą Starogard Gdański. Pojedynek otworzył zmagania 18. kolejki Energa Basket Ligi.

Marcin Stefański: Agresywnie od początku

Punktowanie w czwartkowym meczu rozpoczął Brett Prahl, natomiast Cameron Ayers potrzebował 20 sekund, by odpowiedzieć "trójką". Oba zespoły wymieniły się jeszcze ciosem, a następnie do ofensywy ruszyli gospodarze, zaliczając serię 12:0, w rezultacie czego wygrywali 16:6 po niespełna 5 minutach gry. Przyjezdni nie zamierzali się jednak przyglądać, dlatego postanowili szybko odrobić stratę i po trafieniu Ayersa tracili już tylko 2 "oczka" na 2 minuty przed końcem pierwszej kwarty. Ostatecznie przegrali ją 20:22.

Podobnie jak w poprzednich meczach, tak i w tym, żółto-czarni przespali jedną z kwart. W czwartek przytrafiło się to w drugiej, gdy nie potrafili trafić przez ponad 5 minut! Gospodarze za to odskakiwali rywalom i zdążyli zanotować serię 15:0. Niechlubną passę, rzutem z dystansu przerwał Ayers. Podobne trafienie zaliczył jeszcze niedługo potem, podobnie jak Carlos Medlock. Miejscowi natomiast mogli kontrolować przebieg gry, dlatego przy zejściu do szatni wygrywali 43:34.

W przerwie, trener Marcin Stefański musiał uciec się do męskiej rozmowy. Ta zaczęła przynosić rezultaty, ale dopiero po 5 minutach. Wcześniej gospodarze utrzymywali prowadzenie oscylujące wokół 10 punktów. Następnie Nana Foulland po raz kolejny udowodnił, że jestem jednym z najlepszych środkowych polskiej ligi, gdyż wykorzystał rzuty wolne, a potem popisał się wsadem (49:53).

Trefl Sopot - Asseco Arka Gdynia 79:86. Relacja live, galeria foto, wystawianie ocen koszykarzom i trenerom

Goście dwukrotnie doganiali rywali na 2 "oczka", ale ci odskakiwali za każdym razem. Na 1,5 minuty przed końcem trzeciej partii, różnica znów wynosiła 8 punktów, ale po rzutach wolnych Pawła LeończykaŁukasza Kolendy, mieliśmy wynik 64:63.

Początek ostatniej odsłony był lepszy w wykonaniu zespołu Marcina Stefańskiego. Po wsadzie Foullanda, sopocianie wygrywali 67:66. Przewaga wzrosła jeszcze do 4 "oczek", gdy zza łuku trafił Witalij Kowalenko. Goście nie potrafili jednak znów trafić przez blisko 4 minuty, w rezultacie czego Polpharma zaliczyła kolejną serie, tym razem 12:0 (80:72). Dzięki temu miejscowi mogli dowieźć zwycięstwo do końca spotkania, wygrywając ostatecznie 92:82.

Obie ekipy zanotowały po 16 strat oraz po 35 zbiórek. W pozostałych aspektach lepsi byli gospodarze. Trafili 31 z 58 rzutów z gry (53 proc.), przy 27 z 62 gości (43 proc.). Wykorzystali 7 z 20 rzutów z dystansu (35 proc.). Żółto-czarni trafili natomiast 8 z 26 rzutów zza łuku (30 proc.)

Wyniki 18 kolejki

• Polpharma Starogard Gd. - TREFL SOPOT 92:82 (22:20, 21:14, 21:29, 28:19)
  • GTK Gliwice - ASSECO ARKA GDYNIA 74:82 (15:25, 13:18, 28:18, 18:21)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa 96:87 (24:15, 19:23, 28:20, 25:29)
  • Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 110:84 (28:24, 26:15, 20:29, 36:16)
  • King Szczecin - Śląsk Wrocław 77:92 (21:23, 20:16, 19:17 17:36)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Start Lublin 66:74 (16:17, 16:15, 18:22, 16:20)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - HydroTruck Radom 59:51 (20:9, 14:12, 9:24, 16:6)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń, przełożony na 16 marca 2020
dak.

Opinie (33)

• Coś się zacięło... (2)

Niestety, w kolejnych dwóch meczach będzie niezwykle ciężko o wygraną. Play-off zaczyna się oddalać. Potrzeba impulsu w postaci transferu. Poza Fullandem obcokrajowcy ostatnio generalnie zawodzą, Ayers, Medlock słabo, a Roberson bardzo słabo....

• 16 1

• Akurat dzisiaj Ayers dobrze, a Foulland słabo. (1)

• 6 0

• A poprzednie mecze Ayersa?

Np. z Arką?

• 1 0

• (1)

Łukasz Kolenda kompletnie bez formy!Nie mam pojęcia za co powołanie do kadry!Nieporozumienie!Osobiste w wykonaniu zawodników to kpina!

• 15 1

• Też nie wiem. Taki Szubarga go niszczy pod każdym względem.

• 6 3

• Qrcze Stefan

Co to było???????!!!!!
    Skup się na trenowaniu zespołu, a nie ciągnij wiele srok z ogon, w tym politykowanie

• 24 0

• Dalej takie uwielbienie dla Czesia??

Zwróćcie uwagę mili Państwo, że tylko jedno zwycięstwo w tym sezonie było zdecydowane, konkretne...pozostałe to walka do ostatniej sekundy...czyli udało się.
    Sorry ale Stefan nie nadaje się na trenera...za wysokie progi.

• 19 3

• Brak nowych pomysłów (1)

Cieszy odblokowanie Ayersa bo ostatnio było z nim słabo. Amerykanie mocno w kratkę. Medlock jeździec bez głowy w stresie odpala mu się streetball zamiast odpowiedzialności. Brak solidnej 4-5 w rotacji.
    I nie patrzyłem jakie kursy były ....

• 7 0

• Medlock od dawna jest do spuszczenia. Ayers czasem przechodzi obok meczów. Na Robersona warto poczekać.

• 0 1

• gwiazda Kolenda coś słabo

• 9 0

• trefl = dołek... dół?... Rów Mariański!

• 7 0

• Gd

Wstyd Panowie ... wstyd. Można przegrać bo to tylko sport ale oddać mecz to poprostu brak szacunku dla kibiców

• 8 0

• (2)

Niestety czas na zmianę trenera!!!Stefan dobry chłop jesteś ale na trenera nie nadajesz się,sorry taka prawda

• 14 2

• Najlepiej jak rozmawia z zawodnikami po angielsku... (1)

Pożal się Boże

• 1 0

• Bo to klub który chwali się że gra wychowankami hahaha. Nawet na tych co grzeją ławę ściągają z Polski

• 3 0

• Może otrzeźwi ich ten zimny prysznic (2)

Albo sie zmobilizują albo bedzie postępująca degrngolada do końca sezonu bo widze, że coraz mniej chce im się chcieć. Z ostatnich dwóch meczów zagraliśmy dobrze w sumie dwie kwarty.
    Teraz kolejne dwa mecze przed przerwą na PP i wiele wskazuje na to, ze na przerwę w rozgrywkach zameldujemy z serią 0:5.

• 5 0

• (1)

Już za dużo tych zimnych pryszniców! Nie można robić takich numerów , gdy chce się zająć przynajmniej 8 miejsce!