• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Gdynia Arena znalazła sponsora i zmienia nazwę na Polsat Plus Arena Gdynia

Patryk Szczerba
11 sierpnia 2022, godz. 13:05 
Opinie (93)
Hala Gdynia Arena na cztery lata zmienia nazwę na Polsat Plus Arena Gdynia. Sponsor - Grupa Polsat Plus - zapłaci za to miastu prawie 10 mln zł. Hala Gdynia Arena na cztery lata zmienia nazwę na Polsat Plus Arena Gdynia. Sponsor - Grupa Polsat Plus - zapłaci za to miastu prawie 10 mln zł.

Polsat Plus Arena Gdynia to nowa nazwa hali sportowo-widowiskowej Gdynia. Przez cztery lata miasto otrzyma za to od sponsora blisko 10 mln zł. To już drugi obiekt w Trójmieście sponsorowany przez Grupę Polsat Plus.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Czy zmiana nazwy gdyńskiej hali to dobry pomysł?

Przypomnijmy: gdyńską halę widowiskowo-sportową otwarto pod koniec 2008 r. Od tego czasu ani razu nie posiadała on sponsora tytularnego. Z założenia miał po prostu promować swoją nazwą Gdynię.

W tym roku jednak władze miasta zdecydowały się znaleźć sponsora, który za opłatą umieści swoją nazwę w nazwie Gdynia Areny.

W pierwszym podejściu nie udało się. Żadna firma nie zgłosiła się do ogłoszonego konkursu.

Za drugim razem wpłynęła jedna oferta spełniająca wymogi formalne, która została zatwierdzona przez komisję. Polsat oraz Plus - dwie kluczowe marki Grupy Polsat Plus znajdą się w nowej nazwie obiektu.

Polsat Plus Arena Gdynia przez cztery lata- Gdynia Arena jest jedną z wizytówek naszego miasta. Dlatego ogromnie cieszy nas fakt, iż to właśnie Telewizja Polsat, tak renomowany i bogaty w doświadczenie podmiot, będzie naszym partnerem w tym projekcie. Z Grupą Polsat Plus współpracowaliśmy w przeszłości przy wielu spektakularnych projektach i zawsze ta współpraca była na bardzo wysokim poziomie. Mecenat tytularny nad obiektem stanowi więc kolejny owocny etap w naszych relacjach. Jestem przekonany, że nowa nazwa hali, Polsat Plus Arena Gdynia, bardzo szybko stanie się rozpoznawalną marką zarówno wśród mieszkańców Gdyni, ale także pozostałych osób, które będą chciały skorzystać z oferty imprez organizowanych w obiekcie - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Zadowolenia ze współpracy nie ukrywają szefowie Polsatu.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z Gdynią i prezydentem Wojciechem Szczurkiem, który jest ojcem jej sukcesu. Gdynia to fantastyczne miasto. W najnowszym rankingu została uznana za miasto o najwyższym poziomie szczęścia mieszkańców. Jesteśmy pod niesamowitym wrażeniem tego, jak Gdynia rozwija się i jakim jest doskonałym miejscem zarówno do pracy, jak i życia. I to nas łączy - my też jako Grupa Polsat Plus zapewniamy usługi, które mają na co dzień ułatwiać życie, czynić je prostszym i przyjemniejszym, czyli po prostu szczęśliwszym - mówi Zygmunt Solorz, założyciel i właściciel Grupy Polsat Plus.
Czas trwania umowy to cztery lata, a całkowite wynagrodzenie dla miasta za ten okres wyniesie 9 mln 840 tys. zł brutto.

- Do ustalenia pozostają szczegóły w zakresie działań marketingowo-promocyjnych, a także kalendarza wydarzeń, które partner, zgodnie z ofertą, zamierza zorganizować w gdyńskiej arenie - wyjaśnia Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.

Polsat Plus Arena także w GdańskuPrzypomnijmy, że od maja 2021 r. Grupa Polsat Plus jest także sponsorem tytularnym stadionu piłkarskiego w Gdańsku. Od tego czasu nosi on nazwę Polsat Plus Arena Gdańsk. Za prawo do nazwy stadionu na okres sześciu lat sponsor zapłaci prawie 17 mln zł.

Polsat Plus Arena Gdańsk. Jest nowy sponsor stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk. Jest nowy sponsor stadionu

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (93)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane