Fakty i opinie

Polska przegrała, ale trójmiejscy kibice byli wielcy!

Najnowszy artukuł na ten temat

Jak zostałem 'niewolnikiem' UEFA

Nasi piłkarze mogli liczyć na wsparcie trójmiejskich kibiców.
Nasi piłkarze mogli liczyć na wsparcie trójmiejskich kibiców. fot. Trojmiasto.pl

Polska przegrała we Wrocławiu z Czechami 1:0. Zwycięstwo dawało nam pewny awans do ćwierćfinału Euro 2012. Niestety, nasi piłkarze nie podołali zadaniu. W przeciwieństwie do kibiców - w gdańskiej strefie było ich równo 40 tysięcy.Zobacz jak relacjonowaliśmy przebieg spotkania Polska-Czechy we Wrocławiu

Godz. 2:08 Zabawa na Długim Targu nadal trwa w najlepsze. Poniżej kolejne dwa filmy pokazujące, jak bawią się wspaniali trójmiejscy kibice. My tymczasem kończymy naszą relację i zapraszamy na stronę Trojmiasto.pl jutro rano - o godz. 10 opublikujemy więcej materiałów pokazujących, jak w nocy po meczu bawiono się w Gdańsku.

Ciąg dalszy zabawy kibiców przy fontannie Neptuna


Kolejny film dokumentujący doskonałą zabawę kibiców***


Godz. 1:45 Kibice nadal bawią się w centrum Gdańska.

Chóralne śpiewy na Długim Targu***


Godz. 0:53 Mimo porażki naszych piłkarzy zabawa na ulicach Gdańska trwa w najlepsze. Kibice grają w piłkę "pod Neptunem", nieopodal przechadza się prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, a tłum - zdecydowanie spragniony relaksu po wyczerpującym meczu - okupuje wszystkie sklepy i restauracje w centrum miasta.
Kolejka przed jednym ze sklepów monopolowych.
Kolejka przed jednym ze sklepów monopolowych. fot. Anna Szczodrowska/Trojmiasto.pl


***


Godz. 0:09 "Polacy, nic się nie stało" - zaintonowali kibice opuszczający gdańską strefę.

Kibice opuszczający gdańską strefę***


Godz. 0:03 Kibice, którzy postanowili - mimo porażki Polaków - pozostać w Gdańsku i nie wracać do domówi, tłumnie udali się w kierunku barów z fast foodem oraz... sklepów monopolowych.

***


Godz. 23:22 Większość kibiców opuściła już strefę - do domu rozwiezie ich 40 dodatkowych tramwajów i 35 autobusów. W środku pozostało około 2,5 tys. osób. Oglądają retransmisję meczu Grecja-Rosja.

***


Godz. 22:58 Kibice powoli opuszczają teren gdańskiej strefy.
Nastroje wśród kibiców opuszczających strefę nie są zbyt dobre.
Nastroje wśród kibiców opuszczających strefę nie są zbyt dobre. fot. Anna Szczodrowska/Trojmiasto.pl


***


Godz. 22:41 Niestety, reprezentacja Polski żegna się z turniejem. Z naszej grupy awansują Czesi i (sensacyjnie) Grecy, którzy pokonali w Warszawie Rosjan.

***


Godz. 22:37 Mecz się jeszcze nie skończył, a kibice już wychodzą ze strefy.

***


Godz. 22:15 Niestety Czesi strzelają bramkę na 1:0. Ćwierćfinał Euro 2012 oddala się... ale zostało jeszcze trochę czasu do końca meczu.

***


Godz. 22:02 W gdańskiej strefie wielkie emocje, a w meczu wciąż 0:0.

Zobacz jakie emocje towarzyszą oglądaniu meczu w gdańskiej strefie***


Godz. 21:48 Tak kibice zgromadzeni w gdańskiej strefie odśpiewali przed meczem hymn Polski. Prawda, że pięknie? Czekamy na drugą połowę meczu i zwycięstwo naszych piłkarzy. Co ciekawe, Grecy po 45 minutach wygrywają z Rosjanami 1:0.

Kibice w Gdańsku odśpiewali hymn***


Godz. 21:37 Po pierwszej połowie remisujemy z Czechami 0:0. Emocje są ogromne, także w strefie kibica w Gdańsku. Jak donoszą nasi wysłannicy, niektórzy... mdleją.

***


Godz. 21:24 Tak wyglądały "z góry" tłumy kibiców zmierzające do gdańskiej strefy kibica. Prawda, że imponująco?

Kibice idący w kierunku strefy***


Godz. 20:57 Mecz trwa. Na razie przeważamy. W gdańskiej strefie kibica trwa z kolei zabawa!
Strefa kibica - pierwsze minuty meczu (w tle wielka "sektorówka").
Strefa kibica - pierwsze minuty meczu (w tle wielka "sektorówka"). fot. Anna Szczodrowska/Trojmiasto.pl


***


Godz. 20:28 UWAGA! Gdańska strefa kibica została zapełniona do ostatniego miejsca! W środku jest 40 tys. ludzi. Na teren strefy nie będą już wpuszczani kolejni kibice. Z informacji, które do nas docierają, wynika, że przed bramami znajduje się nawet kilkanaście tysięcy osób. Wszyscy, którzy chcą zobaczyć mecz powinni udać się do okolicznych barów i restauracji.

***


Godz. 20:24 Tymczasem w gdańskiej strefie kibica... piłkarskie zaręczyny. Życzymy wszystkiego najlepszego zakochanej parze!
Zaręczyny w strefie kibica.
Zaręczyny w strefie kibica. for. Anna Szczodrowska/Trojmiasto.pl


***


Godz. 20:22 Jak donosi nasz specjalny wysłannik z Wrocławia, na stadionie trwa właśnie prawdziwa fiesta.
Stadion we Wrocławiu na chwilę przed rozpoczęciem meczu.
Stadion we Wrocławiu na chwilę przed rozpoczęciem meczu. fot. Trojmiasto.pl


***


Wypadek przy Błędniku

Wypadek przy Błędniku

Godz. 19:59 Podczas przemarszu kibiców w kierunku gdańskiej strefy doszło do wypadku. Jeden z fanów - jak twierdzą świadkowie najprawdopodobniej Hiszpan - spadł z Błędnika. Od razu na miejscu pojawiła się policja, wezwano także pogotowie. Jak twierdzą świadkowie, mężczyzna poruszał się po upadku. Innych incydentów na szczęście nie odnotowano. Kibice idący do strefy byli bardzo zdyscyplinowani.


***


Godz. 19:51 W strefie kibica jest już 17 tys. osób!
Prawdziwe tłumy w gdańskiej strefie.
Prawdziwe tłumy w gdańskiej strefie. fot. Anna Szczodrowska/Trojmiasto.pl


***


Godz. 19:44 Kibice w drodze do strefy.


***


Mapka gdańskiej strefy.
Mapka gdańskiej strefy. mat. prasowe
Godz. 19:28 Dostaliśmy informację, że kibice mają problem, aby dostać się na teren gdańskiej strefy kibica. Organizatorzy twierdzą, że w środku jest jeszcze sporo miejsca (na razie na teren strefy weszło ok. 14 tys. osób, a pomieścić może ona 40 tys.), problemem jest to, że kibice wybierają pierwszą (najbliższą od strony centrum) bramę. Sugerujemy udanie się do dwóch kolejnych. I na koniec ciekawostka: do strefy wchodzi obecnie 230 kibiców na minutę.

***


Godz. 19:20 - Nad strefą kibica chmury i kropi deszcz, ale ulewa to nie jest - donoszą nasi wysłannicy. Kto by się zresztą w takim momencie pogodą przejmował? Na pewno nie nasi wspaniali kibice!

***


Godz. 19:08 Prawdziwe tłumy w gdańskiej strefie kibica i w drodze do strefy. Mamy przeczucie, że dziś naprawdę padnie rekord!
***


Godz. 18:18 Był husaria... czas na husarię w wersji mini.
Prawda że piękny?
Prawda że piękny? fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl


***


Godz. 18:13 Jak bardzo polscy kibice pragną zwycięstwa? Zobaczcie, co kamera naszego czytelnika zarejestrowała dziś na jednej z gdańskich ulic.

Polacy głodni zwycięstwa***


Godz. 17:55 W naszej redakcji i na ulicach Gdańska nastrój w dalszym ciągu śpiewający. Zobaczcie, jak kreatywni i muzykalni potrafią być kibice udający się w kierunku gdańskiej strefy kibica, aby wspierać naszych piłkarzy.

Kibice (nie tylko z Polski) muzycznie dopingują naszą reprezentację***


Godz. 17:33 Na ulicach Gdańska coraz więcej kibiców. Wiwatują, wierzą w zwycięstwo Polski i śpiewają... No właśnie. Jak myślicie, co powinni śpiewać polscy fani, aby dorównać swoim kolegom z Irlandii, którzy wprawili w czwartek w drżenie gdańską areną intonując swoją pieśń: The Fields of Athenry?
Gdańsk powoli opanowują kibice.
Gdańsk powoli opanowują kibice. fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl


***


Husaria na ulicach Gdańska.
Husaria na ulicach Gdańska. fot. Trojmiasto.pl
Godz. 16:45 Jak dowiedzieliśmy się, nie tylko we Wrocławiu na stadionie, ale i w gdańskiej strefie kibica przed dzisiejszym meczem pojawi się gigantyczna biało-czerwona flaga, czyli tak zwana sektorówka. Flaga ma mieć aż 500 metrów kwadratowych powierzchni.

Tymczasem na ulicach Gdańska spotkać można charakterystyczne "uskrzydlone" samochody. Czy i nasi piłkarze będą wieczorem niczym husaria? Oby!

***


Godz. 15:25 W Gdańsku ustawiono dziś 20 dodatkowych toalet. Zobacz mapę z naniesionymi wszystkimi publicznymi szaletami (PDF). Mamy nadzieję, że dzięki większej liczbie miejsc, gdzie można pozbyć się skutków ubocznych piwa, które będzie się dziś lać strumieniami, nie będziemy musieli patrzeć więcej w Gdańsku na... takie sceny.

***


Godz. 14:48 W związku z dużym zainteresowaniem wieczorną transmisją meczu Polska-Czechy w gdańskiej strefie kibica, organizatorzy uruchomią dziś dodatkowy parking w formule park & ride. Będzie się mieścić przy al. Armii Krajowej zobacz na mapie Gdańska, na odcinku od ul. Łostowickiej do ul. Jabłoniowej. Dojazd z parkingu do centrum miasta odbywa się z pomocą specjalnej bezpłatnej autobusowej linii C1 oraz tramwajami jadącymi od strony pętli Łostowice-Świętokrzyska. Parking zostanie otwarty o godz. 16.

***


Godz. 14:28 Ku pokrzepieniu serc: bukmacherzy większe szanse na zwycięstwo dają Polsce. Średnio, za każdą złotówkę postawioną na naszą drużynę narodową możemy dostać od 2,10 do 2,25 zł. Jeżeli wygrają Czesi, a my na nich postawimy, za jedną złotówkę otrzymamy od 3,10 do 3,35 zł. Kurs na remis to średnio ok. 3,40. I jak tu nie wierzyć w historyczną wygraną?!

***


Jak zakończy się mecz Polska-Czechy?

wysoką wygraną Polski 17%
minimalną wygraną Polski 47%
remisem 7%
zwycięstwem Czechów 29%
zakończona Łącznie głosów: 1035
Wiele wskazuje na to, że rekord rzeczywiście może dziś paść. Tak blisko wyjścia z fazy grupowej Polska nie była od dawna. Ostatnio sztuka taka udała się naszej reprezentacji... w 1986 roku, na mistrzostwach świata w Meksyku. Czy dziś uda się powtórzyć sukces sprzed lat? Jesteśmy przekonani, że tak, gdyż zmierzymy się z reprezentacją Czech, która na pewno znajduje się w zasięgu naszych piłkarzy.

Podobnie myślą też kibice z Trójmiasta. Jeżeli zapowiedzi organizatorów spełnią się, to w samej tylko gdańskiej strefie pojawić może się 40 tys. osób. Wszystko po to, aby dopingować piłkarzy.

Wszystko o trójmiejskich strefach kibica

Gdańska strefa zobacz na mapie Gdańska otwarta zostanie o godz. 15. Sam mecz rozpocznie się o godz. 20:45. Rozgrywane równocześnie spotkanie Rosja-Grecja (jeżeli wygramy z Czechami, to jego wynik nie będzie miał żadnego wpływu na nasz awans) zostanie pokazane na mniejszym telebimie, tuż po meczu Polaków.

Radzimy zaopatrzyć się w pelerynę przeciwdeszczową, bo wieczorem w Gdańsku może spaść deszcz... Ale czy odrobina wody przeszkadza prawdziwym kibicom? Zdecydowanie nie powinna!

Śledź szczegółową prognozę pogody

Zobacz także: tego nie możesz wnosić do stref kibica i na stadion.

Przed meczem z Rosją kibice również wierzyli w dobry wynik......i nie zawiedli się

Opinie (544) ponad 20 zablokowanych

 • Ćwierćfinał z Niemcami w Gdańsku i koniec.

  Z Czechami 2:1

  • 90 58

 • Śmieciarze

  A o tym, że Ci kibice zaśmiecają całyu Gdańsk to się już nie mówi. Ech po co to całe Euro

  • 43 278

 • cieszmy sie, poki mozemy, niedlugo znow beda podzialy, wojenka polsko polska i krzywe patrzenie na siebie, bieda i smrodek

  • 123 15

 • Jaki koniec????

  WYGRAMY WSZYSTKO!!!

  • 25 7

 • Polska

  ...a już od godz. 20:30 - do samego rana : Polska !! Biało-Czerwoni !! z Czechami do przodu i dalej za ciosem ... aż do finału :)...

  • 48 14

 • oj po meczu bedziecie sciagac te flagi z aut

  • 75 106

 • Polska!

  • 33 8

 • taaaaaak/

  POLSKA MISTRZEM POLSKI

  • 67 12

 • Już przygodotwany na mecz. Jedzenie gotowe

  w lodówce 8 piw oraz w zamrażalniku 0,5 wódeczki aby poświętować do rana po zwycięstwie.

  • 41 16

 • Wie ktoś o której trzeba być przy strefie w gdańsku aby zdążyć wejść ? Godzinę przed meczem wystarczy ?

  • 12 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.