Fakty i opinie

stat

Polski Bus pojedzie z Gdańska na drugi koniec Polski?

Nowe połączenie z Gdańska z pewnością ucieszyłoby wielu pasażerów.
Nowe połączenie z Gdańska z pewnością ucieszyłoby wielu pasażerów. fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

Już niedługo autobusy firmy Polski Bus mogą wozić pasażerów z Gdańska do Rzeszowa. Linia miałaby rozpocząć kursowanie jeszcze przed wakacjami.Czy podróżujesz po Polsce autobusem?

tak, praktycznie zawsze, gdy jadę do Warszawy

46%

tak, nawet gdy jadę do innego miasta i potrzebna jest przesiadka w stolicy

18%

nie, wolę jeździć pociągami lub samochodem

27%

nie, najchętniej korzystam z samolotu

9%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1256
Po drodze do Rzeszowa autobusy Polskiego Busa miałyby się zatrzymywać w Łodzi, Katowicach, Krakowie i Częstochowie - czyli po raz pierwszy ominą Warszawę. Do tej pory Trójmiasto miało bezpośrednie połączenie wyłącznie ze stolicą i Ostródą - taką informację podał portal fly4free.pl.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie miałoby ruszyć nowe połączenie, ani jakie będą ceny biletów.

W Polskim Busie nikt planów związanych z nowym połączeniem nie chce na razie komentować. Dokładne informacje mają pojawić się, gdy zostanie podjęta decyzja o ewentualnym uruchomieniu linii.

Według pojawiających się opinii nowa trasa to odpowiedź na sugestie pasażerów, by autobusy linii jeździły nie tylko do Warszawy, ale także do innych miast w Polsce. Dziś do stolicy wykonywanych jest 15 kursów dziennie, ale by dotrzeć autobusem przewoźnika z Gdańska do innego miasta, potrzebna jest przesiadka.

Przypomnijmy: tuż przed Wigilią część pracowników spółki z Gdańska otrzymała wypowiedzenia umów o pracę. Zwolnieni usłyszeli, że "sytuacja zmusza firmę do cięcia kosztów". Zarząd z kolei zapewniał, że mimo zwolnień, w pierwszych miesiącach 2013 roku planowane jest otwarcie nowych linii i wtedy spółka ma zamiar zatrudnić kolejnych 50 kierowców. Niewykluczone zatem, że linia do Rzeszowa będzie jedną z nich.

Polski Bus, który działalność rozpoczął w czerwcu 2011 r., obsługuje 11 tras. Autobusy zatrzymują się oprócz Gdańska i Warszawy także w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Ostródzie, Pile, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Toruniu, Wrocławiu i Zakopanem. Za granicę dojeżdżają do czterech stolic europejskich: Berlina, Bratysławy, Pragi i Wiednia.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (242)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.