Fakty i opinie

stat

Południowa Obwodnica: zderzenie TIR-ów sparaliżowało ruch

Na miejscu wypadku znajduje się już podnośnik, który pozwoli usunąć tiry z jezdni.
Na miejscu wypadku znajduje się już podnośnik, który pozwoli usunąć tiry z jezdni. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

W sobotni poranek, ok. godz. 5, na Południowej Obwodnicy Gdańska zobacz na mapie Gdańska doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się dwie ciężarówki z naczepą, co skutkowało zamknięciem ekspresówki między węzłem Lipce a obwodnicą Trójmiasta. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do godz. 14.

Aktualizacja, godz. 13:20 Jak informują policjanci, utrudnienia na Południowej Obwodnicy Gdańska powinny zakończyć się za nie więcej niż pół godziny. Zalegające na jezdni pojazdy zostały już usunięte.


Jak często poruszasz się Południową Obwodnicą Gdańska?

niemal codziennie 37%
kilka razy w miesiącu 37%
rzadko, praktycznie w ogóle 26%
zakończona Łącznie głosów: 1496
Wszystko wskazuje na to, że zdarzenie było nieszczęśliwym wypadkiem. Obaj kierowcy byli trzeźwi, a ruch na drodze był o tej porze niewielki.

- Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do nas ok. godz. 5 rano. Według wstępnych ustaleń, ciężarówka jadąca od strony Elbląga uderzyła z niewiadomych przyczyn w drugą ciężarówkę, która stała zatrzymana i prawidłowo oznakowana na poboczu drogi. Obaj kierowcy byli trzeźwi i obaj przytomni zostali przewiezieni do szpitala - informuje asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Uszkodzone pojazdy całkowicie zablokowały jezdnię Południowej Obwodnicy Gdańska w kierunku krzyżówki z obwodnicą Trójmiasta. Od ponad pięciu godzin kierowcy jadący drogą od strony Elbląga są kierowani przez policjantów objazdem na Trakt św. Wojciecha.

Ok. godz. 9 na miejsce wypadku przyjechał podnośnik, który ma usunąć zalegające na drodze pojazdy. Od tego czasu ruch między węzłami Lipce i Gdańsk Południe został wstrzymany w obu kierunkach. Utrudnienia mają potrwać co najmniej do godz. 11.