Pomazali tunel pod SKM Wzgórze

Najnowszy artukuł na ten temat Zniszczyli pociąg SKM i dali się nagrać

Dzięki czujnemu oku operatora miejskiego monitoringu oraz szybkiej akcji patrolu straży miejskiej udało się złapać czterech młodzieńców, którzy pobazgrali praktycznie wszystkie ściany tunelu przy SKM Wzgórze św. MaksymilianaMapka.Zauważasz graffiti w Trójmieście?

tak, zawsze zwracam na nie uwagę 43%
tylko te najbardziej efektowne 27%
nie, w ogóle mnie to nie interesuje 30%
zakończona Łącznie głosów: 1056
Wandali w nocy z poniedziałku na wtorek zauważył operator monitoringu. Każdy z nich stanął przy jednej ze ścian i zaczął malować tzw. tagi w przejściu podziemnym pod al. Zwycięstwa i ul. Świętojańską do stacji SKM Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana.

W nocy w tunelu nie było żadnego przechodnia, który mógłby ich zauważyć lub przegonić, ale wandale nie wykazali się inteligencją nie tylko ze względu na swą "twórczość", lecz także ze względu na to, że nie zauważyli kamer miejskiego monitoringu. Operator kamer był jednak bardziej spostrzegawczy i od razu wysłał na miejsce patrol straży miejskiej.

Wandali w tunelu już jednak nie było, ale dzięki kamerom udało się ustalić, że kierują się oni w stronę Urzędu Miasta. W jego okolicy udało się zatrzymać czterech mężczyzn.

- Strażnicy ujęli mężczyzn i sprawdzili zawartość ich toreb. Znajdowały się tam różnego rodzaju spraye. Na miejsce został wezwany patrol policji, któremu przekazano sprawców. Ich czyn uznany będzie za przestępstwo. Sprawą zajmą się teraz policjanci z redłowskiej komendy - mówi Leonard Wawrzyniak ze Straży Miejskiej w Gdyni.
Sąd nie powinien mieć wątpliwości co do winy, bo strażnicy i policjanci zgromadzili niezbite dowody winy.

- Na miejsce skierowany został policyjny technik, który wykonał dokumentację, a policjanci zabezpieczyli torbę ze sprayami i farbami. Dziś sprawcy usłyszeli zarzuty, za które odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Gdyni. Grozi im ograniczenie wolności i grzywna - informuje asp. Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (249)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najnowsze