Fakty i opinie

stat

Pomoc egzotycznemu zwierzęciu sporo kosztuje

W ciągu ostatniego miesiąca informowaliśmy o dwóch nietypowych okazach, które pojawiły się niespodziewanie w przestrzeni gdańskich osiedli. Do egzotycznych zwierząt wzywani są specjaliści od weterynarii. Każda taka interwencja kosztuje prawie 1 tys. zł.Myślała(e)ś, że ile kosztuje pomoc egzotycznemu zwierzęciu?

znacznie mniej, niż się okazuje

27%

właśnie tyle, ile podano w tekście

10%

zdecydowanie więcej

12%

nigdy się nad tym nie zastanawiała(e)m

51%
Los zwierząt, w tym tych egzotycznych, nie jest obojętny naszym czytelnikom. Opowieści o uratowanych pupilach i nietypowych okazach zawsze cieszą się dużą popularnością i uznaniem wśród czytających.

W ostatnich tygodniach informowaliśmy o dwóch egzotycznych jaszczurkach, które pojawiły się w Gdańsku. Najpierw na 1,5-metrowego legwana natknęli się na klatce schodowej mieszkańcy bloku przy ul. Mazowieckiej na Niedźwiedniku. Kilkanaście dni później podwórko przy ul. Słoneczna Dolina na Ujeścisku odwiedziła półmetrowa agama.

Kiedyś tego typu zwierzęta trafiały do zoo. Obecnie, zgodnie z prawem polskim i unijnym, placówkom nie wolno przyjmować żadnych zwierząt niewiadomego pochodzenia. Automatycznie straciłyby one licencję wydawaną przez ministra środowiska.

Dlatego do takich zdarzeń wzywani są specjaliści z gabinetu weterynaryjnego. Zgłoszenia dokonuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Ile kosztuje taka interwencja?

Okazuje się, że w przypadku legwana rachunek za odłowienie i opiekę weterynaryjną wyniósł 900 zł. Pomoc agamie była o 100 zł tańsza.

Do tej pory nie zdarzyło się co prawda, by właściciel egzotycznego zwierzęcia zgłosił się po swoją zgubę, ale gdyby tak się stało, miasto mogłoby obciążyć go kosztami akcji. Zostałby również ukarany grzywną.

Mając to na uwadze, radzimy dobrze pilnować swoich egzotycznych pupili.


Spotkanie miłośników egzotycznych zwierząt w Gdyni

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (86)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.