Fakty i opinie

stat

Ponad tysiąc mandatów na obwodnicy w marcu

Policjanci jeżdżący nieoznakowanymi BMW mają pełną ręce roboty, nie tylko na obwodnicy.
Policjanci jeżdżący nieoznakowanymi BMW mają pełną ręce roboty, nie tylko na obwodnicy. fot. Trojmiasto.pl

Policjanci z Gdańska, Gdyni i Pruszcza Gdańskiego podsumowali marcowe działania na obwodnicy Trójmiasta zobacz na mapie Gdyni. W zeszłym miesiącu ukarali kierowców za 1069 wykroczeń. Niemal połowa z nich dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości.Przekraczasz dozwoloną prędkość na obwodnicy Trójmiasta?

tak, często 41%
tak, ale rzadko 35%
nie wiem, nie skupiam się na kontrolowaniu prędkościomierza 6%
nie, nigdy 18%
zakończona Łącznie głosów: 3997
O tym, że trójmiejska obwodnica jest drogą, na której najczęściej w Trójmieście dochodzi do wypadków i kolizji, pisaliśmy już wielokrotnie. Jest też jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce. Policjanci zapewniali co prawda, że się tam pojawiają, ale tajemnicą poliszynela było, że robią to rzadko, m.in. z powodu braku odpowiednich samochodów. Zmieniło się to po otrzymaniu nieoznakowanych BMW, które jeżdżą przede wszystkim po głównych drogach.

Zobacz także: Wzmożone kontrole drogówki na obwodnicy w 2018 roku.

1324 kontrole, 1069 mandatów na obwodnicyEfekt? W marcu policjanci ruchu drogowego z Gdańska, Gdyni oraz Pruszcza Gdańskiego w ramach działań "Bezpieczna S6" ukarali tam kierowców za 1069 wykroczeń. Podczas minionego miesiąca skontrolowano w sumie 1324 pojazdy.

- Kierowcy najczęściej dopuszczają się przekraczania dozwolonej prędkości. Aż 513 razy zatrzymano z tego powodu pojazd do kontroli. Często nie korzystają też z pasów bezpieczeństwa lub w sposób niewłaściwy przewożą dzieci (74 przypadki), a także korzystają z telefonu komórkowego w sposób wymagający trzymania go w ręce (87 przypadków) - informują policjanci.
W marcu na trójmiejskiej obwodnicy zatrzymano też siedmiu pijanych kierowców.

Policjanci zapowiadają, że akcja będzie kontynuowana.

W styczniu jeździliśmy w nieoznakowanym policyjnym BMW po obwodnicy.


Opinie (388) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.