Fakty i opinie

stat

Ponton zamiast sanek. Ogromna śnieżna zjeżdżalnia obok Forum Gdańsk


Zjazd na specjalnym pontonie z sześćdziesięciometrowej góry lodowej pokrytej sztucznym śniegiem - to najnowsza zimowa atrakcja dla mieszkańców Gdańska. Każdy kto chciał poczuć śnieżny klimat choć przez chwilę, mógł dziś bezpłatnie wypróbować ślizgawkę. Dla chętnych zimowe rozgrywki odbędą się również w niedzielę.Ta najnowsza zimowa atrakcja znajduje się w samym centrum miasta, przy wejściu do Forum Gdańsk. Zjeżdżalnia ma kilkanaście metrów wysokości i zajmuje ogromną powierzchnię od środka górnego placu przy Kunszcie Wodnym aż do przejścia podziemnego.

W sobotę od godz. 11 do 15 oraz od 17 do 21 chętni biorą udział w specjalnie przygotowanych, zimowych rozrywkach. Udział jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich, którzy zapoznają się i zaakceptują regulamin. Osoby poniżej 18 lat potrzebują zgody rodzica lub opiekuna.

- To świetna zabawa, nie mamy teraz śniegu, ale nawet gdyby się pojawił, to tak naprawdę dzieci nie mają już takich możliwości jak kiedyś, po prostu nie bardzo jest gdzie zjeżdżać na sankach, a to przecież największa frajda podczas zimy - mówi Marcin, mieszkaniec Gdańska.
Dodatkowo przygotowano atrakcje w postaci pamiątkowych zdjęć m.in. z wnętrza lodowej bryły.

- Czuć prawdziwy zimowy klimat, chyba każdy już trochę na niego czeka, bo kojarzy nam się ze świętami. W tym roku jakoś szybciej to wszytko się dzieje, ale jeśli mają pojawiać się takie atrakcje, to myślę, że wiele osób nie będzie miało nic przeciwko - dodaje Kasia.
Również w niedzielę w tych samych godzinach przygotowano bezpłatne atrakcje dla odwiedzających centrum. Jak informują organizatorzy ze ślizgawki można korzystać tylko w ten weekend.

Lepsza strona zimyGóra lodowa z blisko sześćdziesięciometrową zjeżdżalnią, którą postawiono na Targu Siennym, to pomysł jednego z najemców Forum Gdańsk. Już drugi rok z rzędu McDonald's Polska chce w ten sposób pokazać piękną, pełną magii i śniegu zimę.

- Lepsza strona zimy zawitała do Gdańska. Mamy tu prawdziwe zimowe miasteczko. Za sprawą padającego śniegu, efektów świetlnych i dźwiękowych zagościł w nim mroźny, bajkowy klimat - przekonują organizatorzy.
Podczas zeszłorocznej akcji w Lublinie stanęła wysoka na trzynaście metrów przezroczysta kula, zbudowana na wzór śnieżnych zabawek. Znalazł się w niej budynek stylizowany na restaurację w otoczeniu zaśnieżonych drzewek - idealna sceneria do zimowych selfie.

Tłumy na otwarciu Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku


Opinie (294) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.