Fakty i opinie

stat

Popatrz na Gdynię z innej perspektywy

W Gdyni otwarto nowe szlaki turystyczne. Dokładnie oznakowano trasy piesze prowadzące na górę Donas i na wieżę widokową w Parku Kolibki.- Piesze szalki turystyczne zostały odnowione, wyremontowane i oznakowane już w zeszłym roku - mówi Agnieszka Krasińska z referatu ds. turystyki Urzędu Miasta w Gdyni. - Teraz postanowiliśmy uzupełnić je o dojście do dwóch punktów widokowych na wieżach telefonii komórkowej.

Do punktu widokowego na Górze Donas (najwyższa naturalna wyniosłość na terenie Gdyni i całego Trójmiasta - 205,6 m n.p.m.) można dojść na kilka sposobów.

Sprawni piechurzy mogą wyruszyć z ul. Wolności w centrum miasta i pokonać dystans 11,5 km. Do wieży można dojść także od leśniczówki Gołębiowo, znajdującej się na pograniczu z Gdańskiem. Najkrótszy wariant to dojście z pętli autobusowej na ul. Miętowej. Ten odcinek wynosi około 1 km. Trasę oznakowano kolorem żółtym, tak jak szlak Trójmiejski. Łącznie umieszczono tam 11 drogowskazów. 

W przypadku punktu widokowego Kolibki (ok. 85 m n.p.m.), otwartego na jesieni minionego roku, uzupełniono czerwony szlak Wejherowski o kilka wariantów dojść. Najbardziej ekstremalne (3 km) znajduje się od strony Sopotu Kamiennego Potoku. Jest także możliwość wyruszenia z ul. Wielkopolskiej na Wielkim Kacku. Trzeci i najkrótszy wariant liczący 900 metrów to dojście od alei Zwycięstwa, od strony ul. Spółdzielczej. Oznakowanie dojść uzupełnia 7 drogowskazów.

- Szalki zostały tak przygotowane, aby bez problemu można było sobie ułożyć plan pieszej wycieczki - dodaje Agnieszka Krasińska. 

Gdyńscy samorządowcy zachęcają do pieszych wędrówek i podziwiania przepięknej panoramy miasta.

Opinie (48)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.