Fakty i opinie

stat

Poranny paraliż na Trakcie i Armii Krajowej

Opóźnione prace przy asfaltowaniu jezdni na Podwalu Przedmiejskim spowodowały poranny paraliż na al. Armii Krajowej i Trakcie św. Wojciecha w Gdańsku. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wezwał wykonawcę do złożenia wyjaśnień w tej sprawie. Jak zapowiada Tomasz Wawrzonek, miejski inżynier ruchu, we wtorek kierowcy pojadą już płynnie w tych miejscach.O wszystkich utrudnieniach informowaliśmy o poranku w Raporcie z Trójmiasta


W poniedziałek rano kierowcy jadący z południa do centrum Gdańska utknęli w gigantycznych korkach. Zator na Trakcie św. Wojciecha rozciągał się od Gościnnej do Okopowej, Trasa WZ zatkała się i przed Łostowicką, i na dole przed Okopową. W kulminacyjnym momencie kierowcy zatrzymywali się w korku jeszcze przed wyjazdem z Chełma.

Czym były spowodowane utrudnienia?


Pierwotnie wydawało się, że na większe niż zwykle korki wpłynęła tymczasowa organizacja ruchu na przebudowywanej ul. Toruńskiej. Jednak jak wyjaśniają urzędnicy korki rosły przez zwężenie Podwala Przedmiejskiego z trzech do jednego pasa ruchu.

- W weekend wykonywane było przyłącze kanalizacji deszczowej do budynku przy ul. Lastadia. Prawdopodobnie ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe - ale to jeszcze ustalamy - prace przy asfaltowaniu jezdni w tym miejscu przesunięto na noc z niedzieli na poniedziałek i poniedziałkowy poranek. Wezwaliśmy wykonawcę do wyjaśnienia opóźnień tych prac i niedotrzymania terminu wskazanego przez samego wykonawcę we wniosku o zajęcie pasa drogowego - wyjaśnia Tomasz Wawrzonek, miejski inżynier ruchu.


Jak dodaje, jeśli wykonawca nie wyjaśni urzędnikom powodu opóźnień GZDiZ może nałożyć na niego karę za nielegalne zajęcie pasa drogowego. Jak zapewnia Tomasz Wawrzonek, we wtorek rano ruch na Podwalu, Trakcie i Trasie WZ ma już wrócić do normy.

Kolejne prace na modernizowanym Podwalu Przedmiejskim zaplanowano na kolejne weekendy. Będą wówczas wymieniane poręcze na wiadukcie nad Motławą.

Opinie (117) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.