Porażka z Cartusią i kontuzje w Polonii

18 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Polonii Gdańsk nie udało się poprawić bilansu punktowego w ostatnim meczu rundy jesiennej rozgrywanym na własnym boisku. Polonii Gdańsk nie udało się poprawić bilansu punktowego w ostatnim meczu rundy jesiennej rozgrywanym na własnym boisku.

Wzmocnione piłkarzami z pierwszej drużyny rezerwy Lechii Gdańsk zremisowały przy Traugutta z Gwardią Koszalin 1:1 (1:0) w meczu na szczycie III ligi. Z kolei Polonia Gdańsk przegrała z Cartusią 0:2 (0:0). Co gorsza, podopieczni Pawła Pagieły okupili ten mecz kontuzjami Patryka Pikulskiego oraz Adama Piątkowskiego, który opuścił plac gry na noszach. Dla obu gdańskich drużyn były to ostatnie jesienne występy na własnych boiskach.

Lechia II Gdańsk - Gwardia Koszalin 1:1 (1:0)
Bramki: Andreu 23 (karny) - Murayama 52

LECHIA II: Rosa - Oualembo (78 Skrzecz), Janicki (59 Karwat), Iwanowski, Dawidowicz - Kacprzycki, Andreu, Zyska, Nowak, Łazaj (46 Kugiel) - Tuszyński (70 Szamp)

Tomasz Unton na niedzielny mecz do dyspozycji miał spore grono graczy trenujących z pierwszą drużyną biało-zielonych. W wyjściowej jedenastce pojawili się wchodzący w piątek przeciwko Widzewowi z ławki Christopher Oualembo, Kacper ŁazajRafał Janicki, a ponadto zagrali Andreu, Paweł Dawidowicz, Łukasz Kacprzycki, Wojciech Zyska oraz etatowy w tej rundzie gracz rezerw, Paweł Nowak.

To wsparcie przełożenie na grę miało jedynie w pierwszych 45 minutach. Przebiegały on pod dyktando gospodarzy, którym nie brakowało klarownych sytuacji bramkowych. Tych nie wykorzystali jednak najskuteczniejszy jak na razie strzelec rezerw Patryk TuszyńskiKacper Łazaj. Na pociechę "jedenastkę" wywalczoną przez tego pierwszego na gola zamienił Andreu.

Po przerwie gra się wyrównała, ale inicjatywę stopniowo przejmowali goście, wśród których szczególnie groźny był testowany obecnie przez Pogoń Szczecin Japończyk Takuya Murayama, który na boisko wszedł w 30 minucie meczu, gdy kontuzji doznał jego rodak Kosuke Ikegami.

Murayama, którego Pogoń zgodziła się w trakcie testów puszczać na ligowe spotkania Gwardii, najpierw doprowadził do wyrównania, a następnie na blisko kwadrans przed końcem gry chybił z kilku metrów. Wygraną gościom mógł dać jeszcze Marcin Ignaszewski, po którego strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

Dla gdańszczan był to trzeci tegoroczny remis i czwarty mecz bez zwycięstwa. Podopieczni trenera Untona na kolejkę przed końcem rundy jesiennej zdecydowanie prowadzą jednak w ligowej tabeli. Nad drugim w tabeli zespołem Błękitnych mają osiem punktów przewagi.

Polonia Gdańsk - Cartusia 0:2 (0:0)
Bramki: Łuczak 67, Hejden 87

POLONIA: Cimanowski - Zgliński, Skowroński, Skarżyński, Stanisławski - Ł.Borkowski, Pikulski (50 Mikołajczak), Rychłowski, Kujawa (75 K.Borkowski) - Anusik (66 Biernatowicz), Piątkowski (87 Jaśniewski).

Gdańszczanie liczyli na zwycięstwo w sobotnim meczu, gdyż miał on poprawić sytuację zespołu z Marynarki Polski przed ostatnim spotkaniem rundy jesiennej, które czeka ich w Stargardzie Szczecińskim.

W pierwszej połowie gra była wyrównana, lecz niespecjalnie emocjonująca. Bramkarze obu ekip nie mieli wiele do roboty, choć niedługo przed przerwą dobre sytuacje dla gospodarzy mieli kolejno Szymon RychłowskiAdam Piątkowski.

Do przerwy gole nie padły, a po zmianie stron piłkarze chętniej dyskutowali z arbitrem niż stwarzali realne zagrożenie dla golkiperów. W całym spotkaniu sędzia pokazał sześć żółtych kartek, z czego dwie dla zespołu gości.

W 50 minucie boisku najprawdopodobniej z urazem kostki opuścił Patryk Pikulski. Blisko kwadrans później bramkę na 1:0 zdobyła Cartusia. Celnym uderzeniem zza pola karnego niemal w samo "okienko" popisał się wychowanek Polonii Mateusz Łuczak, któremu asystował... wychowanek Lechii Łukasz Andrychowski.

Na kilka minut przed końcem rezultat spotkania ustalił Dawid Hejden, który wpadł w pole karne gdańszczan i strzałem w krótki róg posłał piłkę obok Radosława Cimanowskiego.Gdańszczanie w ostatnich minutach stracili Adama Piątkowskiego, który z urazem głowy opuścił boisko na noszach.

Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni po pełnym dramaturgii derbowym spotkaniu Bałtyk Gdynia pokonał 3:2 (1:2) rezerwy Arki (przeczytaj relację).

Wyniki 14 kolejki

• ARKA II GDYNIA - BAŁTYK GDYNIA 2:3 (2:1)
  • POLONIA GDAŃSK - Cartusia 0:2 (0:0)
  • LECHIA II GDAŃSK - Gwardia Koszalin 1:1 (1:0)
  • Gryf Słupsk - Błękitni Stargard Szczeciński 0:4 (0:2)
  • Pogoń II Szczecin - Chemik Police 2:1 (1:0)
  • Pogoń Barlinek - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:0)
  • Drawa Drawsko Pom.- Energetyk Gryfino 3:1 (1:1)
  • Dąb Dębno - Koral Dębnica 1:1 (0:1)

Opinie (25) 6 zablokowanych

• (1)

Szkoda... ale walcz Polonio dalej!

• 28 0

• nie rozumiem jednej rzeczy.

wg mnie jeśli piłkarze występują w ekstraklasie (czyli niby prezentują odpowiedni poziom umiejętności) to w takiej III lidze powinni roznosić wręcz przeciwników. A tu się okazuje, że drużyna, w której występują gracze z najwyższej klasy rozgrywkowej ledwo może zremisować z drużyną III ligi. To albo gracze z pierwszego zespołu wcale nie są tacy dobrzy, albo wynikami drużyn ze wszystkich lig rządzi przypadek, a nie umiejętności - zespół z II, III ligi mógłby równie dobrze występować w ekstraklasie lub odwrotnie, podejrzewam, że większej różnicy można by nie zauważyć. Nie chce im się grać w III lidze, czy nie są dość dobrzy, by wygrywać z III-ligowcami. Jeśli tak, to dlaczego występują w ekstraklasie, skoro nie umieją?

• 4 0

• Nic się nie stało:) (1)

My jesteśmy zawsze z Wami czy wygrywacie czy przegrywacie-oby kontuzji było mniej tego Wam życzymy Polonio:)

• 12 1

• Jak to "nic się nie stało" ?

• 3 1

• to kto w koncu zszedl na noszach ? (2)

• 0 0

• może Polonia jest słaba w 3 lidze ale to nie jest powód żeby ją olewać i tak dalej wielcy pseudokibice lechii żal mi was bo normalny kibic pójdzie kulturalnie obejrzy mecz po dopinguje a nie to co wy banda którzy wyzywają każdy klub i myśli że jest prawdziwym kibicem a guano prawda - Bo każdy kibic normalny nie wyzywa inną drużynę i ani nie piszę "po co ta polonia" "rąbać Polonie " tylko jest z klubem na dobre i na złe owszem wygra lepszy to się pogodzi z porażką a wy powinniście się uczyć kultury a nie wyzywania. PIŁKA NOŻNA DLA NORMALNYCH KIBICÓW ! WON Z CHULIGANAMI I POZDRO DLA NORMALNYCH KIBICÓW

• 29 3

• Śmieszny kub (7)

To Polonię trzeba znieść na nosach. W Gdańsku tylko Lechia

• 1 51

• (2)

Bzdura - Gedania i Polonia też mają swoje zasługi dla gdańskiej piłki. Pierwsza broniła jej honoru jeszcze przed wojną, druga nigdy nie grała w ekstraklasie, ale wyszkolila mnóstwo znanych piłkarzy, wśród nich wielu reprezentantów Polski.
      W Gdańsku nikt nie potrzebuje świętych wojen jak w Krakowie czy Łodzi (tu za wzór mogą służyć dawne derby Wybrzeże-Spójnia w ręcznej - na boisku walka na calego, na trybunach zero burd), ale inne kluby potrzebne są choćby po to, aby młodzi piłkarze, dla których w Lechii nie ma miejsca, mieli gdzie grać.

• 4 1

• musisz nie być z Gdańska skoro wypisujesz takie bzdury (2)

my Gdańszczanie szanujemy WSZYSTKIE nasze gdańskie kluby, ostatecznie nie jesteśmy Gdynią.

• 13 4

• (1)

Pamiętam mecz w 4 lidze Lechia - Gedania, obie drużyny walczyły o awans i w bezpośrednim meczu jako kibic Lechii było mi wstyd jak inni traktowali Gedanię. O szanowaniu kogokolwiek nie było tam mowy.

• 4 4

• też byłem na tych derbach i niestety muszę stwierdzić, że z Twoją pamięcią coś nie tak kolego.

• 3 3

• SZARMACH & reszta

chłopie nie ośmieszaj się, dzisiaj tylko kasa się liczy nie tradycje

• 0 2

• Podobno jest demokracja:)

Wszyscy wiemy że mamy w Trójmieście kilka zacnych klubów piłkarskich ale żeby być aż takim fanatykiem-to w nawiązaniu do ostatniej wypowiedzi -czyli że niby Polonia to śmieszny klub???????A Lechia to niby co???Śmieszność jest wszędzie a tworzą ją ludzie którzy piszą własnie takie śmieszne wypowiedzi:)pozdrawiam wiernych i mądrych kibiców wszystkich klubów:)

• 21 0

• Tak na marginesie to tych dwóch Japończyków w gwardii grało świetnie i warto by było się nimi trochę zainteresować .

• 6 1

• W Gawardii gra nawet trójka Japończyków. Śmiem twierdzić, że stanowią oni 95 % wartości drużyny. Bez nich na wiosnę Gwardia będzie cieniem samej siebie.

• 5 1

• (3)

.. MIENIĄCYCH SIĘ PRAWDZIWYMI KIBICAMI ŻAL MI WAS PRAWDZIWY KIBIC NIE WYZYWA INNE KLUBY Z GDAŃSKA TYLKO SZANUJE I DOCENIA KLASE RYWALA JAK LEPSZY A NIE WYZYWA OD RÓŻNYCH - LECHIA UCZYĆ SIĘ OD NORMALNYCH KIBICÓW KULTURY I SZACUNKU BO WY TEGO NIE MACIE I NIE POSIADACIE CHODZI O CHULIGANÓW. POZDRAWIAM PRAWDZIWYCH KIBICÓW WYBRZEŻA,STOCZNI,LECHII PIŁKA NOŻNA DLA PRAWDZIWYCH KIBICÓW A NIE DLA BYŁA I CHULIGANÓW ! STOP AGRESJI STADIONOWEJ !