• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Porzucony jacht znalazł kupca. Cena - 75 tys. zł

Michał Brancewicz
30 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (128)

Wygląda na to, że porzucony jacht, którzy przez ostatnie lata niszczał w marinie przy Siennej Grobli,Mapka znalazł nowego właściciela. Do przetargu organizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu wpłynęło pięć ofert - najwyższa na kwotę 75 tys. zł.Myślisz, że jacht odzyska dawny blask?

W sobotę informowaliśmy o tym, że Gdański Ośrodek Sportu, nie mogąc dotrzeć do właściciela, wystawił na sprzedaż jacht Claudia, który od kilku lat stał zacumowany na przystani i niszczał.

Cena wywoławcza wynosiła niewiele, jak za taką jednostkę, bo 63,2 tys. zł. Sam jacht był jednak na tyle zniszczony, że rzeczoznawca wyliczył, iż doprowadzenie go do stanu używalności może pochłonąć nawet 350 tys. zł.To nie zraziło potencjalnych nabywców. Do przetargu stanęło sześć podmiotów, ale ostatecznie oferty złożyło pięć z nich.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Balticom z Pucka. Firma zaoferowała za jednostkę 75 tys. zł.

Wydaje się zatem, że jest duża szansa na to, by 40-letni jacht odzyskał dawny blask.

Ta konkretna jednostka to model Ocean Alexander 54 wyprodukowana w stoczni na Tajwanie, najprawdopodobniej w połowie lat 80. XX w. Kadłub ma 16,45 m długości, 4,57 m szerokości, a zanurzenie wynosi ok. 1,45 m.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (128)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane