• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pościg za pijanym kierowcą na Przymorzu

MKo
26 stycznia 2023, godz. 17:00  Raport
Opinie (143)
aktualizacja: godz. 21:37 (26 stycznia 2023)
Najnowszy artykuł na ten temat Złodzieje po mefedronie uciekali policji

Choć to nie jego auto policjanci zatrzymali do kontroli, to sam widok funkcjonariuszy sprawił, że młody kierowca opla insigni gwałtownie ruszył z miejsca, ominął zdezorientowanych funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Jak się okazało - po tym, jak został zatrzymany na gdańskim Przymorzu - kierowca miał ku temu wyraźny powód. Był pijany, w wydychanym powietrzu miał prawie 1,5 promila alkoholu.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


O zdarzeniu poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za przesłaną informację.

Jak wynika z relacji policjantów, nietypowy pościg rozpoczął się na ul. ŁokietkaMapka w Sopocie. Policja zatrzymała tam do kontroli drogowej samochód osobowy. I pewnie na tym by się ich interwencja zakończyła, gdyby nie zaskakujące zachowanie innego z kierowców.

Policjant goni kierowcę po chodniku na Chłopskiej

Spłoszył się na widok policjiNagle, stojące obok policjantów auto osobowe, które nie było poddawane kontroli, na widok funkcjonariuszy gwałtownie ruszyło z miejsca, wyminęło radiowóz i zaczęło uciekać.

Policjanci ruszyli za nim w pościg, który po kilkunastu minutach zakończył się na ul. ŚląskiejMapka na Przymorzu.

- Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby: kierowcę i jego pasażera. Kierujący był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu stwierdzono 1,5 promila alkoholu. Nie mamy informacji, by podczas pościgu ktoś ucierpiał - mówi nam Lucyna Rekowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Jak informują nasi czytelnicy, bez szkód się jednak nie obyło. Kierowca opla, uciekając, miał urwać lusterko w jednym z samochodów i niebezpiecznie przejechać obok pieszych na pasach w pobliżu Zielonego Rynku na Przymorzu.

- Będziemy sprawdzać, czy podczas pościgu za kierowcą nie doszło do uszkodzeń mienia i innych wykroczeń w ruchu drogowym - dodaje Rekowska.
Już po publikacji artykułu inny z kierowców przesłał nam nagranie z ul. Gospody, gdzie widać fragment pościgu. Kierowca opla z dużą prędkością mija jego auto lewym pasem, a chwilę później w kadrze pojawia się goniący go na sygnale radiowóz (jadąc pod prąd po lewej stronie wysepki).

Dwa tygodnie wcześniej pościg za pijanym 22-latkiemW ostatnim czasie to kolejne tego typu zdarzenie na ulicach Trójmiasta. Przed dwoma tygodniami policyjny pościg za pijanym 22-latkiem udało się nagrać jednemu z naszych czytelników.

15:46 26 STYCZNIA (aktualizacjaakt. 21:33)

Pościg policji za Oplem Insignia na Żabiance (43 opinie)

Pościg na Żabiance (do artykułu "Pościg za pijanym kierowcą na Przymorzu"). 26.01.,2023.
Pościg na Żabiance (do artykułu "Pościg za pijanym kierowcą na Przymorzu"). 26.01.,2023.
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (143)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane