• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Posłanka Lewicy zaczyna hodować konopie w swoim biurze

- Sadzić, palić, zalegalizować, zamiast sądzić i wsadzać ludzi do więzień - mówi Beata Maciejewska, posłanka lewicy z Gdańska i zwolenniczka legalizacji marihuany. W piątek w swoim biurze poselskim we Wrzeszczu ogłosiła, że zaczyna w nim hodować konopie, ale te włókniste, i będzie zachęcać do tego innych. Bo prawo już na to pozwala.Palisz marihuanę?

Zobacz wyniki (1770)
- Muszę państwa rozczarować, to nie jest słynna marihuana. To konopie włókniste, które nie mają psychoaktywnej substancji, więc służą do różnych rzeczy: do olejków, żywności, produkcji toreb - powiedziała na wstępie swojej piątkowej konferencji posłanka Beata Maciejewska, wskazując na zielony, charakterystyczny krzak w doniczce.

"Zachęcam wszystkich do sadzenia konopi w ogródkach i domach"Jak poinformowała, Sejm przyjął ostatnio nowe przepisy ws. konopi siewnych.

- W ramach nowych regulacji do historii przechodzi rejonizacja upraw konopi siewnych, takich jak ta. Od 7 maja prawo umożliwia nam już to, żeby na parapecie mojego biura poselskiego i każdego innego biura czy też w ogródkach taki krzak mógł zostać zasiany. Trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i mieć certyfikowany materiał siewny, a taką roślinę będziemy mogli mieć wszędzie. Zachęcam wszystkich do sadzenia konopi w swoich ogródkach i domach - mówiła. - Siejemy, bo możemy. Dziś konopie włókniste, ale przyjdzie pora na indyjskie!
Maciejewska zapowiedziała, że sama zasadzi konopie włókniste w swoim biurze, gdy tylko załatwi formalności z tym związane. Roślina, którą miała podczas konferencji, została wypożyczona.

Konopie włókniste w biurze poselskim- Ten krzak jest piękny i pięknie pachnie. Tym krzakiem w biurach lewicy w całej Polsce chcemy odczarowywać złą politykę i stereotypy nt. konopi. Zwróciłam się też do innych posłów, żeby takie krzaki konopi włóknistych u siebie zasadzili. Uważam, że polityka jest dziś wciąż bardzo mocno narkofobiczna, że straszy się ludzi takimi krzakami konopi. A dziś zarówno konopie siewne, jak i indyjskie są w Polsce dozwolone. Te drugie są sprzedawane w aptekach na receptę, bo są lekiem - podkreśliła.

Ostatnio w Gdańsku odbyły się targi konopne:

Obecni na konferencji przedstawiciele Młodej Lewicy podkreślali, że zależy im na tym, by w Polsce można było uprawiać legalnie także konopie indyjskie, czyli marihuanę. Ustawa zakładająca dekryminalizację czterech krzaków i 5 gramów marihuany jest złożona w Sejmie i czeka na rozpatrzenie.

Posłanka: "chcę móc legalnie zajarać sobie zioło"Posłanka Beata Maciejewska od dawna jest zwolenniczką legalizacji marihuany i się z tym nie kryje. W Sejmie przewodniczy Zespołowi ds. Legalizacji Marihuany.

- Jestem dorosła i chcę móc legalnie sobie w tym kraju zajarać zioło. Teraz, by to zrobić, trzeba iść do dilera albo mieć receptę, by móc to zrobić legalnie - mówiła na konferencji prasowej w lutym, trzymając w dłoni woreczek z 1,5 grama marihuany.
Posłanka Beata Maciejewska jest szefową Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany.
Posłanka Beata Maciejewska jest szefową Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. fot.facebook.com/beatamaciejewskaofficial
To tyle, ile miał przy sobie zatrzymany za posiadanie narkotyków raper Mata. Posłanka stawała w jego obronie.

Czytaj też:

Liroy rozwija nową markę. Konopie i medyczna marihuana w Polsce- Pora zmienić prawo, przez które za 1,5 grama zatrzymano Matę. 5 gramów i cztery krzaki. Za taką ilość marihuany nie powinno się karać. Liczę na to, że wkrótce chodząc po parku z woreczkiem suszu, policjantowi będzie można go co najwyżej pokazać, a on będzie nam życzył miłego dnia - mówiła posłanka.

Była na targach konopnych, będzie na marszu Wolne KonopieOstatnio Maciejewska świętowała Dzień Marihuany i gościła na targach Kanaba Fest w Gdańsku. Zapowiedziała też swój udział na marszu Wolne Konopie.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (342)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »