Fakty i opinie

stat

Pospaceruj wokół stawów w Gdyni

Najnowszy artukuł na ten temat

Pół miliona na tereny rekreacyjne przy zbiornikach

Stawy i sztuczne zbiorniki upiększają dzielnice. Prezentujemy kilka, które mogą być punktem świątecznego spaceru.Stawek przy skwerze Ireny Kwiatkowskiej na Obłużu zobacz na mapie GdyniW 2013 roku radni podjęli uchwałę w sprawie nadania skwerowi położonemu na Obłużu pomiędzy ulicami płk. Stanisława Dąbka i Eugeniusza Kwiatkowskiego imienia Ireny Kwiatkowskiej. Znajdujący się tam stawek jest miejscem kultowym dla mieszkańców, malowniczo położonym na skwerze. W okolicy są ścieżki spacerowe, odbywają się też w ciągu roku dzielnicowe wydarzenia.

Czytaj: Jak dbamy o stawy w Trójmieście?

Staw przy ul. Świętopełka w Orłowie zobacz na mapie GdyniUrokliwe miejsce znajduje się przy parku Kolibkowskim, przy ul. Świętopełka, niedaleko al. Zwycięstwa. Można stąd rozpocząć spacer w kierunku morza, wzdłuż Potoku Kolibkowskiego, chodząc po parku i podziwiając tereny dawniej należące do Witolda Kukowskiego.

Czytaj również: Właściciel Kolibek uhonorowany, spór o teren trwa

Staw z kapliczką MB Różańcowej na stawie na Wiczlinie zobacz na mapie GdyniMało znane, a przepiękne miejsce na Wiczlinie znajduje się w okolicach ul. Małkowskiego. Znajduje się tam kapliczka Matki Bożej Różańcowej ustawiona na końcu pomostu na stawie. Warto się wybrać i docenić piękno tego miejsca, nawet jeśli znajduje się na skraju Gdyni.

Staw na skwerze na Witominie zobacz na mapie GdyniJedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na Witominie to stawek na skwerze ks. Józefa Mówińskiego przy ul. Wielkokackiej. Będący pod opieką ZDiZ zbiornik jest miejscem, gdzie podczas spacerów po dzielnicy trafia wielu mieszkańców. Dzieci mogą tu popatrzeć na kaczki, starsi posiedzieć na ławce.

Staw przy obwodnicy w okolicach Fikakowa zobacz na mapie GdyniW okolicy obwodnicy znajduje się staw, który na pierwszy rzut oka może nie zachwycać. Gdy jednak rozejrzymy się dookoła, można dostrzec jego walory. Dotrzeć do niego można w kilka minut, idąc piechotą od pętli autobusowej na Fikakowie.

Opinie (65) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.