Fakty i opinie

stat

Pospacerują i pomorsują, żeby zaprotestować przeciwko wycince lasu

Morsy chcą pokazać, że z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego nie powinno się wycinać tylu drzew.
Morsy chcą pokazać, że z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego nie powinno się wycinać tylu drzew. fot. galeria Trojmiasto.pl

Chcą zwrócić uwagę na to, że w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym wycinane jest tyle samo drzew, co w lasach gospodarczych. W niedzielę zaplanowali więc rajdy piesze i wspólne morsowanie, aby zwrócić uwagę na ten problem.Uważasz, że z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wycina się za dużo drzew?

nie, często robi się z igły widły 20%
to zależy gdzie, są miejsca, gdzie wycinka jest zbyt duża 10%
tak, Trójmiejski Park Krajobrazowy powinien być szczególnie chroniony 70%
zakończona Łącznie głosów: 1167
Impreza odbędzie się w niedzielę. Najpierw odbędą się piesze rajdy. Pierwszy ruszy o godz. 8 ze skrzyżowania ul. Chylońskiej i Morskiej zobacz na mapie Gdyni. Drugi - o godz. 9:30 z przystanku autobusowego CH Klif w Orłowie zobacz na mapie Gdyni. Obie grupy spotkają się około południa na plaży przy chatce Morsów Gdyńskich niedaleko Polanki Redłowskiej. Ok. godz. 12 do wody wejdą wraz z Gdyńskimi Morsami.

Jeśli ktoś zmarznie, to zwieńczeniem wydarzenia będzie wspólne ognisko oraz poczęstunek, rozdanie pamiątek i wręczenie nagród za najbardziej pomysłowe stroje.

- Kąpiele w zimnej wodzie to przede wszystkim zabiegi służące zdrowiu, pobudzające naturalną odporność, ale bliskie nam są także sprawy czystego środowiska, dlatego inicjatywa wolontariuszy z ruchu LoveLasy.org bardzo nam się spodobała i postanowiliśmy się przyłączyć - Barbara Nowicki, prezes Morsów Gdyńskich.

W TPK wycinają tyle drzew, co w lasach gospodarczychTo właśnie przedstawiciele ruchu społecznego LoveLasy.org postanowili zwrócić uwagę na ochronę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

- Współpraca różnych organizacji pozarządowych jest kierunkiem, którego będziemy się trzymali. Chcemy łączyć, a nie dzielić - ludzi, organizacje, aktywistów, mieszkańców i wszystkich tych, którym na sercu leży los naszego lasu: Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego - podkreśla Mateusz Kozielecki z LoveLasy.org.
Społecznicy chcą w ten sposób wyrazić swoje obawy dotyczące nadmiernego pozyskiwania drewna w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Organizatorzy zwracają uwagę na to, że aktualnie pozyskiwana ilość surowca jest taka sama, jak w lasach gospodarczych. Według nich oznacza to, że Trójmiejski Park Krajobrazowy nie jest dodatkowo chroniony, a tego domagają się aktywiści i wolontariusze.

Opinie (211) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.