Fakty i opinie

Poszukiwani mężczyźni. Rozpoznajesz ich?

Obaj mężczyźni są poszukiwani przez policjantów z Redłowa.
Obaj mężczyźni są poszukiwani przez policjantów z Redłowa. mat. Policji

Dwóch mężczyzn, którzy wzbogacili się cudzym kosztem, szukają policjanci z Gdyni. Jeden zabrał portfel zagubiony w centrum handlowym, drugi telefon komórkowy pozostawiony w sklepie spożywczym.Pierwszy przypadek opisaliśmy w maju. Skontaktował się wówczas z nami pan Adrian, któremu na terenie centrum handlowego Riviera wypadł z kieszeni portfel. Bardzo szybko zorientował się, gdzie mogło się to stać, ale gdy wrócił na miejsce zdarzenia, po portfelu nie było już śladu. Z zapisu monitoringu wynikało, że zgubę odnalazł i zabrał ze sobą "mężczyzna w zielonej kamizelce".

Co widzi oko kamery. Mało pomocny monitoring.Niemal dwa miesiące po zdarzeniu, do którego doszło 13 maja, policjanci z Redłowa, którzy prowadzą tę sprawę, publikują wizerunek nieuczciwego znalazcy, który nie zwrócił właścicielowi nieswojej własności.

Rysopis mężczyzny:

  • wiek około 30 lat,
  • okulary korekcyjne,
  • w trakcie popełnienia przestępstwa mężczyzna ubrany był w kurtkę koloru zielono-grafitowego, czapkę z daszkiem koloru szarego z czerwonymi napisami, jeansy koloru granatowego.


Drugi z poszukiwanych mężczyzn może mieć na koncie przywłaszczenie (to nie to samo co kradzież) telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło nieco ponad miesiąc temu, 5 czerwca, na terenie sklepu spożywczego przy al. Zwycięstwa w Gdyni.

Rysopis mężczyzny

  • wiek około 30 lat,
  • ciemne włosy,
  • szczupłej budowy ciała,
  • w trakcie popełnienia przestępstwa mężczyzna ubrany był w kurtkę, czarny sweter, jeansy koloru granatowego z wyraźnymi przetarciami.


Ten mężczyzna jest podejrzewany o zabranie telefonu, który znalazł w sklepie spożywczym w Gdyni.
Ten mężczyzna jest podejrzewany o zabranie telefonu, który znalazł w sklepie spożywczym w Gdyni. monitoring
Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn, których wizerunek został utrwalony na nagraniu lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Gdyni Redłowie pod nr telefonu (58) 66 21 255 lub na numer alarmowy 112.