Fakty i opinie

stat

Poszukiwani sami ułatwili pracę policji

Na co dzień policjanci z drogówki nie zajmują się szukaniem osób, za którymi wystawiono listy gończe, kiedy jednak poszukiwani sami podali się im na tacy, odmówić zatrzymania nie mogli.
Na co dzień policjanci z drogówki nie zajmują się szukaniem osób, za którymi wystawiono listy gończe, kiedy jednak poszukiwani sami podali się im na tacy, odmówić zatrzymania nie mogli. fot. policja

Trzech poszukiwanych przez policję i sądy zatrzymała jednego dnia gdańska drogówka. A w zasadzie poszukiwani sami dali się zatrzymać, bo wszyscy - pieszy, kierowca i rowerzysta - złamali przepisy i przez to musieli się wylegitymować.Kiedy ktoś ukrywa się przed policją czy sądem, łamanie przepisów ruchu drogowego nie wydaje się dobrym rozwiązaniem, niemniej w środę aż trzech takich osobników samemu wystawiło się policjantom z gdańskiej drogówki.

Do pierwszego zatrzymania doszło, gdy policjanci ruchu drogowego kontrolowali trzeźwość kierowców. Tuż przed godz. 8 zatrzymali oni jadącego ul. Siennicką volkswagena. Kierowca dmuchnął w alkomat i okazało się, że jedzie po zażyciu alkoholu. Kiedy 36-latek pokazał dokumenty, okazało się, że jest poszukiwany. Trafił więc na komisariat.

Godzinę później policjanci otrzymali zgłoszenie, że Trasą Sucharskiego idzie mężczyzna, mimo obowiązującego tam zakazu ruchu pieszych.

- Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i na ul. Sucharskiego, na wysokości ulicy Michałki, zauważyli pieszego, który szedł w miejscu niedozwolonym. Podczas legitymowania 30-latka z powiatu nowodworskiego, okazało się, że figuruje on w systemie jako osoba poszukiwana. Dodatkowo mężczyzna, za złamanie przepisu ruchu drogowego, został ukarany mandatem karnym - mówi Magdalena Ciska z gdańskiej drogówki.
Trzeci z poszukiwanych - 36-latek z Ożarowa Mazowieckiego - wpadł jadąc na rowerze. Zygzakiem. Policjanci z drogówki postanowili sprawdzić jego stan i okazało się, że ma on blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu jego danych w bazie okazało się z kolei, że jest on poszukiwany listem gończym za kradzieże.

Opinie (92) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.