• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

"Dzielne dzieciaki" z całego świata szykują spektakl w Gdańsku

Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami.
Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami. fot. Piotr Spigiel

Wszyscy młodzi artyści, którzy w ramach projektu Brave Kids przyjechali do Gdańska z Salwadoru, Litwy, Indii oraz Iranu znaleźli tymczasowe rodziny. W poniedziałek dzieci rozpoczęły warsztaty, których wielki finał - przedstawienie w ramach Festiwalu Kultur "Okno na Świat" - zaplanowano na 26 lipca.- Udało się znaleźć naprawdę fantastycznych ludzi i wszystkie dzieci, asystenci i opiekunowie, biorący udział w projekcie Brave Kids znaleźli się w wyjątkowych domach - mówi Weronika Figurska-Zięba, gdańska koordynatorka projektu.
Przypomnijmy: Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami.

To już 10. edycja tego wydarzenia, ale w Gdańsku odbywa się po raz pierwszy. Młodzi artyści z zagranicy przyjechali do Trójmiasta 13 lipca. To pięć grup: aktorów teatralnych z Salwadoru, tancerzy folkowych z Litwy, artystek cyrkowych z Mumbaju w Indiach, muzyków z Iranu, a także aktorów musicalowych z Teatru Komedii Valldal w Gdyni.

Łącznie w trójmiejskim Brave Kids bierze udział około trzydzieściorga dzieci.

Pierwsze pokazy i wspólne warsztatyOd poniedziałku mali artyści zaczynają wspólne warsztaty. Projekt opiera się na prostym założeniu: dzieci uczą dzieci.

- Pierwsze, dziesięciominutowe pokazy zaplanowano już na poniedziałkowe popołudnie, o godzinie 17 przy ul. Augustyńskiego 1 zobacz na mapie Gdańska. Dzieci z Salwadoru, Indii, Litwy, Iranu i z naszej lokalnej grupy przygotowały 10-minutowe wystąpienia. Będzie to wspaniały czas również dla rodzin, które będą oglądały swoich nowych członków rodziny - opowiada.
Wielki finał projektu zaplanowano na 26 lipca, kiedy to dzieci wystąpią z przedstawieniem w ramach Festiwalu Kultur "Okno na Świat".

Spektakl finałowy Brave KidsWówczas dzieci z wszystkich krajów, które biorą udział w projekcie, połączą swoje siły i pokażą, co udało im się stworzyć podczas dwutygodniowego pobytu w Trójmieście.

- Na scenie zobaczymy również występ dzieci z rodzin goszczących, które pod okiem przyjezdnych liderów [tzn. opiekunów spoza Polski - red.] będą miały okazję stworzyć swój własny show - wskazuje Weronika Figurska-Zięba.
Osoby goszczące dzieci w poprzednich edycjach podkreślają, że pomiędzy nimi a dzieciakami powstaje niezwykła więź i w ciągu dwóch tygodni rodzi się niezwykła przyjaźń. "Dzielne Dzieci" stają się po prostu członkami rodziny.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.