Fakty i opinie

stat

Potrącił na przejściu 12-latka i uciekł. Policja szuka świadków zdarzenia

W ciągu ostatnich dni doszło w Gdańsku do dwóch potrąceń pieszych przechodzących przez jezdnię na pasach. Policja szuka świadków tych zdarzeń, w jednym wypadku też sprawcy potrącenia, który uciekł z miejsca wypadku.Potrącony 12-latek trafił do szpitala z obrażeniami głowy. Zapamiętał tylko tyle, że samochód, który go potrącił, był koloru białego. To jedyny ślad, jakim dysponuje obecnie policja.
Potrącony 12-latek trafił do szpitala z obrażeniami głowy. Zapamiętał tylko tyle, że samochód, który go potrącił, był koloru białego. To jedyny ślad, jakim dysponuje obecnie policja. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl
12-latek został potrącony we wtorek, 1 października, około godz. 16. Przechodził na pasach przy skrzyżowaniu ulic Góralskiej i Słowackiego zobacz na mapie Gdańska. Samochód skręcający w prawo z ul. Góralskiej w ul. Słowackiego potrącił go, gdy znajdował się na przejściu.

Kierowca nawet się nie zatrzymał - od razu uciekł z miejsca wypadku. Chłopiec z urazem głowy trafił zaś do szpitala.

Jedyny ślad, jakim dysponuje policja, to kolor samochodu. Chłopiec nie zapamiętał niestety nic więcej poza tym, że auto, które go potrąciło, było koloru białego.

Jeżeli ktoś widział wypadek bądź też wie, kto mógł być jego sprawcą, powinien skontaktować się z wydziałem ds. przestępstw w ruchu drogowym i wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przy ul. Kartuskiej 245 B zobacz na mapie Gdańska. Informacje można też przekazać telefonicznie pod numerem: 58 321-69-36.

Ten sam wydział szuka też świadków innego podobnego wypadku, do którego doszło 30 września, ok. godz. 15 na skrzyżowaniu al. Hallera i Dworskiej zobacz na mapie Gdańska.

- Kierujący samochodem volkswagen golf, skręcając z ul. Dworskiej w al. Hallera potrącił pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych. W wyniku wypadku pieszy doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

W tym wypadku sprawca nie uciekł z miejsca wypadku. Policja chce jednak dokładnie wyjaśnić okoliczności zdarzenia - stąd apel do świadków.

Opinie (331) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.