Fakty i opinie

stat

Powalone drzewa, uszkodzone auta. Bilans wichury w Trójmieście

Auta uszkodzone przez powalony konar na gdyńskim parkingu.
Auta uszkodzone przez powalony konar na gdyńskim parkingu. fot. czytelnik/trojmiasto.pl

Kilkanaście razy straż pożarna interweniowała w Trójmieście w związku z silnym wiatrem. Służby usuwały głównie powalone konary i gałęzie. Kilka aut zostało uszkodzonych, na szczęście nikt nie ucierpiał. Dodatkowo hydrolodzy ostrzegają o możliwym przekroczeniu poziomów wody do stanów ostrzegawczych lub wyższych.Aktualizacja godz. 20:45

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ponowne ostrzeżenie o silnym wietrze w strefie brzegowej. Będzie ono obowiązywało do godz. 7:00 dnia 03.02.2020

Wiatr zachodni do południowo-zachodniego może osiągać od 5 do 6, w porywach 7 w skali Beauforta.


Przez całą niedzielę strażacy interweniowali 11 razy w Gdyni, 10 razy w Gdańsku i 3 razy w Sopocie.

- Nasze działania polegały głównie na usuwaniu powalonych konarów i gałęzi z dróg czy niezabezpieczonych elementów z posesji, uszkodzone zostały też trakcje komunikacji miejskiej i zaparkowane auta. Na szczęście nie było osób poszkodowanych - poinformował dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku.

Zablokowana droga i korek to efekt drzewa powalonego przed południem w Gdyni-Orłowo. Rano konar spadł i uszkodził auta na parkingu przy ul. 3 maja w Gdyni.

Ostrzeżenie o sztormieSynoptycy wydali alarm pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w całym województwie pomorskim, gdzie przewidują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 55 km/h, w porywach do 75 km/h, nad samym morzem do 85 km/h. Wieje z zachodu. Ostrzeżenia ważne są do godz. 17 w niedzielę, niewykluczone jednak, że zostaną przedłużone.

Miejscami obowiązują też ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

- W związku z wysokim napełnieniem Bałtyku (2.02.2020 - 547 cm) oraz prognozowaną sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną na Wybrzeżu Wschodnim, głównie w rejonie Zatoki Gdańskiej, przewidywane są wzrosty poziomów wody do stanów ostrzegawczych, lokalnie powyżej - czytamy w komunikacie.
Ostrzeżenie obowiązuje do 3.02.2020 r. do godz. 14.

Opinie (136) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.