Fakty i opinie

Poważna awaria SKM. Utrudnienia do soboty

Zobacz reakcje zdezorientowanych pasażerów SKM na stacji Gdańsk Wrzeszcz.


Dwa dni może potrwać usuwanie skutków dzisiejszej awarii SKM. Kolejki z Gdyni dojeżdżają tylko do stacji Gdańsk Wrzeszcz. Między Wrzeszczem a Gdańskiem Głównym zamknięty do odwołania został jeden z torów.Czy utrudnienia w ruchu SKM-ek skomplikują ci życie?

tak, to dla mnie kluczowy środek transportu 56%
trochę tak, ale wystarczy pamiętać o nowym rozkładzie, i jakoś to będzie 11%
nie, nie korzystam z SKM-ki na co dzień 33%
zakończona Łącznie głosów: 1877
Aktualizacja godz. 18.30 - SKM chyba nie radzi sobie z tą awarią. Stoję od kilkunastu minut na peronie we Wrzeszczu i nie ma tu żadnej informacji o czasie odjazdu kolejnego pociągu - donosi nasz reporter, Jakub Knera.

Do awarii - uszkodzenia infrastruktury torowej - doszło na wysokości przystanku Gdańsk Politechnika. Usterkę odkryto około godz. 11:30 i od razu wstrzymano ruch pociągów na torze w kierunku Gdyni.

Co się stało? Okazało się, że podmyty został przepust wodny, biegnący pod torami SKM i dalekobieżnymi. Żeby go naprawić, trzeba do niego wlać dwie gruszki betonu. Docelowo i tak miał on być przebudowywany podczas remontu linii kolejowej Gdynia - Warszawa. Okazało się jednak, że nie doczekał do remontu. Zapadł się jego strop i ziemia spod torów osunęła się do środka, przez co zagrożona stała się stabilność całej infrastruktury kolejowej w tym miejscu.

Awaria jest na tyle poważna, że już teraz SKM zapowiada, że usuwanie jej skutków może potrwać aż do soboty, do godzin porannych.

Do tego czasu kolejki będą jeździć zgodnie z rozkładem (mogą występować kilkuminutowe opóźnienia) między Wejherowem a Gdańskiem Wrzeszczem. Na tej stacji większość kolejek ma zaczynać i kończyć swój bieg. Tylko niektóre pojadą dalej - między Wrzeszczem a Gdańskiem Głównym pociągi będą poruszać się wahadłowo, jednym torem, co około 20 minut.

Jak poinformowali nas przedstawiciele SKM, bilety ważne na przejazd w pociągach SKM, na odcinku Gdańsk Główny - Gdańsk Oliwa będą w trakcie usuwania skutków awarii honorowane w autobusach i tramwajach ZTM Gdańsk.

Opinie (179) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.