Fakty i opinie

Powiedział na lotnisku, że ma bombę. Tłumaczył, że zdenerwowała go pandemia

Najnowszy artukuł na ten temat System kamer odstraszy ptaki na lotnisku
Mężczyzna powiedział, że ma w bagażu bombę. To postawiło na nogi strażników granicznych. 55-latek tłumaczył się zdenerwowaniem pandemią koronawirusa.
Mężczyzna powiedział, że ma w bagażu bombę. To postawiło na nogi strażników granicznych. 55-latek tłumaczył się zdenerwowaniem pandemią koronawirusa. fizkes/123rf.com

Zamiast w Oslo 55-latek wyląduje przed obliczem wymiaru sprawiedliwości. Wszystko przez alarm, który wszczęto na lotnisku w Gdańsku po tym, jak mężczyzna powiedział, że ma w swojej torbie bombę.Czy zdarzyło się, że fałszywy alarm bombowy pokrzyżował twoje plany?

tak, miałe(a)m pecha kilka razy, przez ewakuację nie załatwiłe(a)m swoich spraw 9%
tak, ale to była jednorazowa sytuacja 15%
nie, nigdy 76%
zakończona Łącznie głosów: 1086
Do zdarzenia doszło we wtorek, 8 czerwca. 55-latek z województwa wielkopolskiego powiedział personelowi lotniska, że ma w swojej torbie bombę.

W sprawie natychmiast interweniowała Straż Graniczna.

- Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że postąpił w taki sposób z powodu swojego zdenerwowania całą sytuacją związaną z pandemią COVID-19 oraz chorobą dwubiegunową, na którą choruje, ale nie przedstawił żadnego zaświadczenia lekarskiego - mówi Tadeusz Gruchalla z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Nie przyjął mandatu, sprawa trafi do sąduStrażnicy graniczni sprawdzili mężczyznę i jego bagaż. Na szczęście niczego niebezpiecznego nie znaleźli. Zaproponowali 55-latkowi mandat karny, ale ten odmówił jego przyjęcia.

- W tej sytuacji sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Na tym jednak nie skończyły się kłopoty 55-latka, ponieważ nie odleciał w swój planowany rejs - kończy Tadeusz Gruchalla.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (90)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »