Fakty i opinie

Powrót zimy. Od rana korki i utrudnienia

Najnowszy artukuł na ten temat

Drogowcy walczyli ze śniegiem w maju

W nocy z wtorku na środę do Trójmiasta wróciła zima. Opady śniegu i niska temperatura powodują od rana spore utrudnienia na drogach. Stoi obwodnica i trasy dojazdowe do centrum. Jak zapewniają miejskie służby, ze skutkami zimy walczy cały zimowy sprzęt. Według prognoz synoptyków trudne warunki mogą utrzymać się do środowego wieczora.Aktualizacja godz. 14:49

- Cały czas na gdańskich ulicach pracuje cały dostępny sprzęt zimowy (ok. 150 jednostek). W związku z intensywnymi całodziennymi opadami trwają prace, które mają na celu utrzymanie przejezdności ciągów komunikacyjnych. Sytuacja nie zmieni się dopóki będzie padać. Po ustaniu opadów zacznie się doczyszczanie jezdni. Pługi, piaskarki, solarki i pozostały sprzęt potrzebny w tych warunkach pracuje we wszystkich częściach miasta. Sprzęt zjeżdża do baz tylko po środki, które wykorzystuje do pracy i natychmiast wraca na swoje trasy. Prognozy pogody wciąż mówią o opadach utrzymujących się nawet do późnych godzin nocnych. Mało sprzyjającym czynnikiem będzie też temperatura - w nocy ma spaść nawet do minus 12 stopni - mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik ZDiZ w Gdańsku.
Aktualizacja godz. 10:39

W związku z prognozami o wzroście pokrywy śniegu o 4 do 8 cm, w Gdyni zadecydowano o wypuszczeniu na ulice dodatkowych pługopiaskarek. Łącznie jeździ ich ich w tej chwili 27.
- Na gdańskich ulicach pracuje non stop cały dostępny sprzęt zimowy, tj. ok 150 jednostek. Akcja - najpierw zabezpieczania, potem odśnieżania dróg - zaczęła się we wtorek po południu, trwała nieprzerwanie przez całą noc, teraz jest kontynuowana. Będzie prowadzona non stop aż do udrożnienia i uprzątnięcia ulic - zapewnia Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
O korkach i utrudnieniach wywołanych powrotem zimowej aury od rana nasi czytelnicy informują w Raporcie. Korki dokuczają kierowcom m.in. na obwodnicy, trasach dojazdowych do Trójmiasta, a także zjazdach z ekspresówki do centrum. W kilku miejscach ruch utrudniają kolizje.Jak zapewniają miejskie służby, pługi, piaskarki, solarki i pozostały sprzęt potrzebny w tych warunkach pracuje we wszystkich częściach miasta.

- Sprzęt zjeżdża do baz tylko po środki, które wykorzystuje do pracy i natychmiast wraca na swoje trasy. Ludzie zmieniają się co kilka godzin, tak żeby zapewniona była ciągłość pracy - dodaje Kaczmarek.
Również w Gdyni drogowcy pracują na pełnych obrotach.

- Na drogach są w tej chwili 22 pługopiaskarki oraz 23 ciągniki z osprzętem. Do tego odśnieżane są także chodniki. Niemniej warunki są trudne, bo sytuacji nie ułatwia wciąż padający śnieg - mówi Sebastian Drausal, rzecznik gdyńskiego magistratu.
Prognozy synoptyków mówią, że padać ma do wieczora. Najintensywniejsze opady spodziewane są ok. południa.Opinie (183) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.