Fakty i opinie

Powstaje coraz więcej prywatnych akademików

Piętro budynku nad sklepem Biedronka przy głównym skrzyżowaniu w Nowym Porcie zobacz na mapie Gdańska, zostanie przebudowywane na niewielki akademik. Z kolei przy al. Grunwaldzkiej na Żabiance zobacz na mapie Gdańska zacznie wkrótce powstawać budynek, który będzie pełnił funkcję domu studenckiego. W Trójmieście zaczyna przybywać prywatnych inwestycji w tym segmencie.Akademik prywatny czy należący do uczelni, który byś wybrał(a)?

prywatny, bo pewnie jest w lepszym standardzie 29%
uczelniany, bo z pewnością jest tańszy 24%
wszystko zależy od konkretnej oferty 47%
zakończona Łącznie głosów: 1074
Niedawno pisaliśmy o pomyśle wybudowania prywatnego, 10-piętrowego akademika z kilkudziesięcioma pokojami przy ul. Kołobrzeskiej. Okazuje się, że podobnych inwestycji jest więcej i nie pozostają jedynie w sferze planów.

Trzypiętrowy akademik z 39 pokojami wyposażonymi we własne łazienki i aneksy kuchenne zacznie niedługo powstawać przy al. Grunwaldzkiej na wysokości gdańskiej AWFiS. Buduje go firma Metropolitan Investment.

- W ciągu 3-4 tygodni wybierzemy generalnego wykonawcę i rozpoczną się prace budowlane - mówi Robert Jaś, wiceprezes zarządu Metropolitan Investment. - Realizacja zakończy się w lipcu przyszłego roku.
Co ciekawe, początkowo obiekt był zaplanowany jako budynek z niewielkimi kawalerkami na sprzedaż. Atrakcyjne położenie sprawiło jednak, że inwestor nie chce się go pozbywać, tylko czerpać zyski w dłuższej perspektywie.

Projekt o takiej samej funkcji, ale na znacznie mniejszą skalę, chce zrealizować spółka Zatoka. Co ciekawe pokoje znajdą się na piętrze budynku u zbiegu ulic Marynarki Polskiej, Wolności i Góreckiego, w którym na dole mieści się sklep Biedronka.

W sumie powstanie mini dom studencki z sześcioma pokojami dla studentów. Zmodernizowana zostanie również bryła obiektu, zmieni się też elewacja.

- Prace potrwają do końca tego roku - zapowiada Agnieszka Pyrzanowska z Zatoki.
Czytaj też: Prywatne mieszkanie w akademiku. Nowa kategoria na rynku?

Te działania pokazują, że inwestorzy dostrzegli lukę na rynku najmu, dlatego należy spodziewać się, że w najbliższym czasie w Trójmieście zacznie przybywać obiektów o podobnym charakterze.

Opinie (100) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.