• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku

szym, MKo
16 listopada 2021 (artykuł sprzed 1 roku)  Raport
aktualizacja: godz. 11:40 (16 listopada 2021)

Akcja strażaków przy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej.

Ewakuowano budynek Centrum Medycyny Nieinwazyjnej przy ul. Smoluchowskiego 17Mapka we Wrzeszczu. Na ostatnim piętrze pojawiło się silne zadymienie. Strażacy podejrzewają, że przyczyną pożaru mogła być awaria sprzętu elektronicznego. Jest to na razie bardzo wstępna opinia. O pożarze jako pierwsi poinformowali w Raporcie nasi czytelnicy.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Aktualizacja, godz. 11:40 Ewakuowano około 300 osób. Jak informują nas świadkowie zdarzenia, pacjentki z oddziału położniczego zostały przesunięte na inny oddział, ponieważ został on zalany wodą.

Jak poinformował dyrektor UCK Jakub Kraszewski, porodówka może być niedostępna przez co najmniej kilka godzin.Aktualizacja, godz. 11:30 Na miejscu pełniło służbę 40 strażaków. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że poszkodowane zostały trzy osoby, jedna z nich jest nieprzytomna.

Informację o poszkodowanych potwierdzają strażacy.

  • Skutki pożaru w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku.
  • Skutki pożaru w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku.
  • Skutki pożaru w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku.
  • Skutki pożaru w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku.

Mł. bryg. Jacek Jakóbczyk mówi o przyczynach pożaru.Aktualizacja, godz. 11:17 Wszyscy pacjenci zostali ewakuowani i rozmieszczeni na innych oddziałach. Przyczyną pożaru było zapalenie się sprzętu elektronicznego.

- Do pożaru doszło na oddziale pulmonologii i alergologii. Prawdopodobnie był to jakiś sprzęt elektroniczny, ale jest to jeszcze weryfikowane - uzupełnia mł. bryg. Jacek Jakóbczyk.
Aktualizacja, godz. 11:12 Oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku informuje, że liczba zastępów biorących udział w akcji gaśniczej zwiększyła się do 14. Udało się już zlokalizować źródło pożaru i ugasić je. Obecnie trwa dogaszanie i wietrzenie budynku.
O zdarzeniu poinformowano nas w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za sygnał oraz przesłane filmy i zdjęcia.

10:38 16 LISTOPADA 21 (aktualizacjaakt. 12:02)

PILNE! Pożar w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym (69 opinii)

Pacjenci donoszą pożarze.

Więcej informacji wkrótce.
Pacjenci donoszą pożarze.

Więcej informacji wkrótce.


Centrum Medycyny Nieinwazyjnej to jeden z najnowszych elementów kompleksu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jego gmach został oddany do użytku latem tego roku.

O godz. 10:27 strażacy otrzymali zgłoszenie o silnym zadymieniu na ostatnim piętrze, co dobrze widać na zdjęciach i filmach nadesłanych przez naszych czytelników.

Z Centrum Medycyny Nieinwazyjnej zostało już ewakuowanych kilkadziesiąt osób. Wciąż nie wiadomo, co jest przyczyną zdarzenia.

- Na miejsce zostało zadysponowanych 10 naszych zastępów, obecnie trwa przeszukiwanie ostatniej kondygnacji budynku oraz lokalizowanie źródła pożaru. W tej chwili nie ma informacji o osobach poszkodowanych - komentuje mł. bryg. Jacek Jakóbczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Zobacz zadymienie na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku

szym, MKo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (150)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane