• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Pożar Gedanii w Gdańsku 11.04.2020 r.

ms, ewel, EBu
11 kwietnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
aktualizacja: godz. 18:13 (13 kwietnia 2020)
Najnowszy artykuł na ten temat Gedania: poseł domaga się wywłaszczenia terenu

Pożar na terenie Gedanii


W sobotę po godz. 21 zaczął palić się budynek na terenie dawnego klubu sportowego Gedania przy ul. Kościuszki we Wrzeszczu. Obiekt był częściowo zamieszkany, ale ogień pojawił się w niezamieszkałej części. Pożar ugaszono ok. godz. 1. Nikomu nic się nie stało.Aktualizacja, poniedziałek, 13 kwietnia, godz. 18:13 Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia, które przedstawiciele dewelopera przysłali w poniedziałek do naszej redakcji.

Oświadczenie dewelopera w sprawie pożaruDo zaprószenia ognia i w konsekwencji do pożaru zabytkowego budynku doszło 11 kwietnia 2020 r. Spółka Robyg zapowiada wszelkie możliwe działania w celu wykrycia sprawcy, w tym złożenie do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Zarządowi Spółki zależy na szybkim i sprawnym wykryciu sprawcy nielegalnego przebywania na terenie obiektu i zaprószenia ognia oraz poniesieniu przez niego odpowiedzialności. Jednocześnie Robyg informuje, że będzie podejmować stosowne działania prawne w stosunku do osób insynuujących publicznie, że pożar nieruchomości miałby być z korzyścią dla dewelopera.

Uszkodzony w trakcie pożaru zabytkowy budynek, po uprzednich konsultacjach z nadzorem budowlanym oraz konserwatorem zabytków, zostanie niezwłocznie zabezpieczony. Zniszczeniu uległy głównie strop i dach obiektu, które niezależnie od wydarzeń z 11 kwietnia 2020 wymagały gruntownego remontu.

Obiekt uda się zachować. Niestety, prace remontowe będzie można rozpocząć dopiero po uzyskaniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę. Firma Robyg posiada już pozwolenie na budowę boiska oraz przebudowę i remont istniejącego budynku datowane na 28 stycznia 2020 r. Niestety decyzja ta została zaskarżona przez jedną ze wspólnot mieszkaniowych przy ul. Kościuszki i dlatego Robyg dotychczas nie rozpoczął zaplanowanych prac.

Do chwili obecnej Wojewoda Pomorski nie rozpoznał odwołania. Zarząd Spółki deklaruje, że gdy tylko Wojewoda zdecyduje o możliwości rozpoczęcia prac, Spółka podejmie wszelkie niezbędne działania mające na celu renowację i doprowadzenie do stanu dawnej świetności tej zabytkowej nieruchomości.

Teren Gedanii jest terenem zamkniętym, zabezpieczonym przed przebywaniem tam niepowołanych osób. W budynkach, ze względu na ryzyko przebywania w pustostanach, zostały zamurowane okna. Zamurowane lub zabezpieczone metalowymi kratami zostały również wejścia do budynku. Na teren posesji obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu.

Budynek odcięty jest od prądu. Niestety, nawet tak daleko idące zabezpieczenia nie uchroniły nieruchomości przed bezmyślnymi działaniami, które doprowadziły do wzniecenia ognia. W obliczu ostatnich wydarzeń Robyg pragnie szczególnie serdecznie podziękować Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji za sprawną akcję ratowniczą. Dzięki działaniom tych służb nikt nie ucierpiał w pożarze. Zminimalizowane zostały także straty materialne.
Aktualizacja, godz. 8:35. Akcja gaszenia pożaru trwała do późnych godzin nocnych.

- Ostatni zastęp wrócił do koszar o godz. 1:20. W sumie w akcji ratowniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej z 29 ratownikami z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku - mówi st. kpt. Karina Stankowska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.
Jak informują strażacy, budynek był objęty nadzorem konserwatora zabytków.

Nikt nie został poszkodowany, ale z powodu pożaru trzeba było na kilkadziesiąt minut ewakuować 30 osób zamieszkałych w budynku. Wróciły nocą do swoich domów.

Przyczyny zdarzenia będzie badać policja.

Skutki pożaru na terenie Gedanii
Aktualizacja, godz. 23:05

Jak informują strażacy, pożar jest w końcowej fazie. Nie rozprzestrzenia się. Trwa jego dogaszanie i prace rozbiórkowe w budynku, który zniszczył ogień.
Jak informuje st. kpt. Karina Stankowska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku, doszło do pożaru pustostanu przy ul. Kościuszki, na terenie dawnego klubu sportowego Gedania. Od 12 września 2018 roku historyczny teren KKS Gedania jest wpisany do rejestru zabytków. Nie ma osobnego wpisu, który obejmowałby sam budynek. Od 2017 roku właścicielem terenu jest deweloper Robyg. W lutym w gdańskim Sądzie Okręgowym zapadł wyrok mówiący, że deweloper nie musi zwracać terenu Skarbowi Państwa. Zapowiadane jest odwołanie. Wcześniej, na początku lutego, deweloper uzyskał pozwolenia na budowę na tym terenie pełnowymiarowego boiska. Obejmowało ono także generalny remont i przebudowę istniejącego budynku na centrum edukacyjno-sportowe dla dzieci.

- Na miejscu pracuje osiem zastępów straży. Pali się poddasze starego, opuszczonego budynku. Nie ma ofiar, na miejscu nie było ludzi - mówi rzeczniczka.
Aktualne informacje o pożarze cały czas spływają na Raport z Trójmiasta

21:34 11 KWIETNIA 20 (aktualizacjaakt. 23:43)

PILNE! Pożar pustostanu na terenie Gedanii (84 opinie)

Jak informują strażacy, pożar na terenie Gedanii jest w końcowej fazie. Nie rozprzestrzenia się. Trwa jego dogaszanie i prace rozbiórkowe w budynku, który zniszczył ogień.

Jak informują strażacy, pożar na terenie Gedanii jest w końcowej fazie. Nie rozprzestrzenia się. Trwa jego dogaszanie i prace rozbiórkowe w budynku, który zniszczył ogień.Pożar wybuchł w kompleksie, który ciągnie się od dawnej bramy wejściowej na teren obiektu w głąb terenu klubu sportowego. Od strony Kościuszki zaczyna się prostopadłościenną częścią, w której mieściły się biura klubu. Ta część się nie zapaliła.

Pożar wybuchł tuż za nią, w niższym, jednopiętrowym i podłużnym budynku. Jego jedna część jest zamieszkała, część zaś od dawna stoi pusta.

 • Zdjęcie sprzed pożaru. Nz. częściowo zrujnowany budynek na terenie Gedanii. To w jego niezamieszkałej części pojawił się ogień wieczorem 11 kwietnia 2020 r.
 • Zdjęcie sprzed pożaru. Nz. częściowo zrujnowany budynek na terenie Gedanii. To w jego niezamieszkałej części pojawił się ogień wieczorem 11 kwietnia 2020 r.


Ogień pojawił się właśnie w opustoszałej części, znajdującej się bliżej dawnego obiektu biurowego. Tymczasem ludzie, kilka rodzin, mieszkają w dalszej części budynku, znajdującej się bliżej kościoła pw. św. Stanisława.

- Początkowo wydawało się, że ogień do nich nie dojdzie, ale stało się inaczej. Podczas akcji ewakuowano część mieszkańców. Strażacy pojawili się na dachu budynku i częściowo rozebrali go - także nad zamieszkałą częścią budynku - relacjonuje pani Monika, która była świadkiem pożaru. - Moim zdaniem z tego domu już nic nie będzie, nie będzie nadawał się do zamieszkania.

  Historia terenu przy ul. Kościuszki

 • Od 1926 r. przy dzisiejszej ul. Kościuszki działało boisko piłkarskie, wykorzystywane przez klub sportowy Gedania, ważny przejaw obywatelskiej aktywności Polaków w Wolnym Mieście Gdańsku. Wielu członków klubu zostało pomordowanych podczas II wojny światowej.
 • Reaktywowany po wojnie klub prowadził tu m.in. sekcje piłki nożnej, lekkoatletyki, boksu czy siatkówki.
 • W 2005 r. klub za 20 tys. zł przejął od miasta teren przy Kościuszki w użytkowanie wieczyste, z zastrzeżeniem, że ma tu być prowadzona działalność sportowa.
 • Klub został przekształcony w spółkę, a teren trafił w ręce działaczy, którzy poza działalnością sportową postanowili zbudować tu mieszkania. To było jednak niemożliwe, ponieważ nie pozwala na to prawo miejscowe. Miasto odrzucało propozycję zmiany planu zagospodarowania przestrzennego i dopuszczenia do budowy mieszkań.
 • W tym czasie kompleks sportowy niszczał: zniknęła hala sportowa, zdewastowano trybuny i boisko piłkarskie. Przy Kościuszki składowany był gruz i materiały budowlane. W budynku, który właśnie spłonął, kilkukrotnie wybuchały pożary.
 • Latem 2017 r. prawo użytkowania wieczystego trafiło za 16,5 mln zł do dużej firmy deweloperskiej Robyg. Kilka dni temu zaprezentowała ona dwie wizje zabudowy tych terenów: jedną zgodną z obowiązującym planem i drugą, która wymagałaby jego zmiany.
 • W związku z tym prezydent miasta Gdańska złożyła dwa zawiadomienia do prokuratury. Jedno z nich - przeciwko spółce Robyg - zaowocowało w lutym tego roku wyrokiem Sądu Okręgowego w Gdańsku, który uznał, że spółka nie musi oddać terenu po klubie Skarbowi Państwa. Postępowanie w prokuraturze przeciwko spółce Gedania SA (która w 2017 roku teren sprzedała deweloperowi) trwa.
 • W lutym tego roku Robyg uzyskał pozwolenie na budowę pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej (105 x 68 m) z trybunami, a także m.in. generalny remont i przebudowę istniejącego budynku na centrum edukacyjno-sportowe dla dzieci, w którym - jak informuje spółka Robyg - powstać ma m.in. sala do gimnastyki o powierzchni 180 m kw., sala do sportów walki o powierzchni 85 m kw., a także sala taneczna o powierzchni 90 m kw. Na pierwszym piętrze budynku, według deklaracji dewelopera, powstać miała szkoła języków obcych. Dodatkowo w budynku znaleźć się miała izba pamięci poświęcona historii klubu sportowego KS Gedania


ms, ewel, EBu

Opinie (795) ponad 300 zablokowanych

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

  trzy opinie (16)

  i wszyscy mają takie samo skojarzenie

  • 475 7

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   Dobrze ze skasowałes. Bo juz jest 20. (7)

   • 26 0

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

    To te tereny na których pampers z kolegami położył łapę? (6)

    • 36 19

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

     Raczej deweloper a nie Pampers (1)

     • 61 5

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

      A kto załatwił, że poprzedni właściciel kupił to za 1 zł, a sprzedał bodajże za 16 mln? I kto przez przypadek w tedy inwestować w dewelopera, który zakupił gadanie? Ktoś wydaje zgody na takie przedsięwzięcia i to oni za są odpowiedzialni

      • 4 0

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

     (1)

     Coś konkretnie?

     • 0 2

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

      Wszyscy wiedzą kto POdpalil

      Co Prokuratura na to ? A nie to Gdańsk , Prokuratura nie ma czasu w święta

      • 8 2

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

     uzywasz okreslen ktorych nijak nie kumasz (1)

     pampersi to bylo mlodociane studenckie srodowisko budynia.

     • 4 2

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

      dokładnie TAK

      • 1 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   zazwyczaj lud sie myli, szczegolnie grupowo.

   • 11 2

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   Robią co chcą

   Każdy wie jaka jest prawda, a i tak nikt nie poniesie odpowiedzialności bo nie ma zainteresowania, presji i determinacji ze strony odpowiednich służb. Z PSP zrobili swoich parobków do darmowej rozbiórki

   • 36 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   Mnie najbardziej zaskakuje to, że generalnie stało się to, o czym wszyscy od dawna i tak mówili. (1)

   Ot, tylko zwykły "pożar" - absolutny brak finezji i przewidywalność do bólu że aż trudno uwierzyć. Ale to może być jakiś znak - czytałem niedawno, że nawet najbardziej skuteczny i bezwzględny człowiek III Rzeszy, Heinrich Himmler, zanim wpadł w ręce aliantów, podczas ucieczki popełniał tak karygodne błędy, że nawet zwykły skaut by to lepiej zorganizował.

   • 19 0

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

    Testament zobowiązuje

    • 7 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   Stary numer (3)

   Ale parku oliwskiego od PA za 37 mieszkań komunalnych na szadolkach od Doraco nikt nie przebije. Pomijam późniejsza sprzedaż dla PKO części terenu pod osiedle . To był biznes

   • 21 0

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

    Nawet przedszkole z bólem odmalowywano

    A dla tłuszczy kilka iluminacji i fontanna radości

    • 17 0

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

    To jeszcze nie koniec biznesu Doraco (1)

    zagrodzona działka gminna obok ogrodu japońskiego przed budynkiem Opacka 12 c, która do tej pory była przeznaczona pod zieleń parkową z zakazem grodzenia - w nowym studium już ma przeznaczenie usługowo-mieszkaniowe. Przypadek? Nie sądzę... Jeszcze kilka imprez typu "światełka dla gawiedzi" i teren stanie się własnością właściciela Doraco

    • 17 0

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

  To bylo wiadome (34)

  Przykre, że są ludzie tak podli i tak chciwi by to zlecać i tak przekupni by na to przymykac oko

  • 755 6

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   To było tarcie cegieł

   A nie podpalenie. Śledztwo zostanie umorzone

   • 87 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   Jak w Gdańsku coś płonie... (10)

   To wiadomo o co chodzi...

   • 119 3

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

    Zajezdnia w oliwie (9)

    Na zajezdni pani Arciszewskiej Mielewczyk juz chyba nie ma co płonąć

    • 72 4

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

     Czekają aż się samo zawali...

     • 38 0

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

     Litości (5)

     Nieżyjący mąż pani Arciszewskiej sprzedał udziały w spółce, która była właścicielem zajezdni w............ 2012 roku

     • 14 11

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

      (3)

      Kłamiesz

      • 5 7

      • Opinia do filmu

       Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

       (1)

       Bredzisz.

       • 3 5

       • Opinia do filmu

        Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

        I do tego dwa komentarze dałeś łgarzu

        • 4 3

      • Opinia do filmu

       Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

       Podłe łżesz

       Mielewczyk pozbył się udziałów w 2012

       • 5 5

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

      A kare 200 tysi dostał za niewinność

      • 3 1

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

     trollu (1)

     Sprawdź, kto jest właścicielem, a potem pisz!

     • 5 4

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

      A kare 200 tysi dostał za niewinność

      • 2 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   Smutne

   • 9 2

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   (8)

   Jeśli nie masz dowodów to możesz płakać. Takie oskarżenia sporo kosztują. W tych ruinach często urzędują menele i kibole

   • 4 43

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

    (7)

    Tak, tak, kibole siedzą w pustostanach...
    Tabletki wziąłeś?

    • 40 5

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

     (6)

     Chyba nie znasz tego miejsca i nie wiesz co się tutaj działo!

     • 2 22

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

      to sa kibole niemieckiej druzyny

      ktorzy sie tam ukrywaja od przedwojny ;)

      • 34 1

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

      (3)

      To właściciel nie pilnował własnego terenu?

      • 13 0

      • Opinia do filmu

       Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

       I pewnie kamery się akurat zepsuły (2)

       Gdańsk miasto Amber Golda. Nic się tu nie zmieniło.

       • 9 1

       • Opinia do filmu

        Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

        (1)

        W mieście też są SKOK. Filie GetBack również!!!!!!!!

        • 4 6

       • Opinia do filmu

        Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

        ale to są nasi bandyci :)

        • 1 0

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

      Może należało to zgłosić.

      • 1 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   Co gdanska prokuratura na to? (7)

   • 17 1

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

    Umorzenie jak marzenie

    Hulaj dusza piekła nie ma, dziewczynka z zapałkami grasuje dalej

    • 21 1

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

    (5)

    Jaka Gdańska? Nie ma już samodzielnych prokuratur. Nad wszystkim łapę trzyma Ziobro, oczywiście pod kontrolą prezesa z Żoliborza.

    • 6 17

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

     Gdański Układ jest poza kontrolą Ziobry, rządzi się swoimi prawami (3)

     Niestety, tu sami swoi

     • 20 4

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

      A szkoda

      Mafia stop

      • 12 1

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

      Sugerujesz że Ziobro tylko w gębie mocny? (1)

      Też mi się tak wydaje.

      • 8 5

      • Opinia do filmu

       Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

       Trudno tu coś udowodnić

       Ktoś by musiał przerwać zmowę milczenia

       • 8 1

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

     Ten straszny Ziobro. Wszystko trzyma w garści.

     • 2 1

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   Karma wraca za życia (1)

   Nie ma bonusów.

   • 3 0

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

    jak za dużo wypijesz promili to KARMA tylko przeleci

    normalnie w sekundę cała ta KaRMA do muszli śmignie

    • 0 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   Podłe to są Twoje oskarżenia!

   • 0 5

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   Niestety , sporo jest takich co to sumienia nie mają

   • 9 0

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

  na przymorzu na czarnym dworze aż w mieszkaniu smierdzi spalenizną (7)

  Cała okolica spowita dymem. Byłem przekonany że się podemna mieszkanie pali.

  • 106 6

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   Dziwne, Zaspa bliżej- nic nie czuć :D (5)

   • 10 4

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

    Zanim uciekł to mu ubranie spalenizną przeszło no i teraz waniajet.

    • 20 2

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

    było czuć dokładnie o 21:55 (3)

    A w domowym oczyszczaczu poziom pm2.5 skoczył 3-4 krotnie. Ale po 10min przewiało a dym był w całej okolicy.

    • 8 2

    • Opinia do filmu

     Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

     Po co Ci oczyszczacz jak mamy najlepsze powietrze w Polsce? (2)

     • 9 0

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

      jak to po co?

      duzo mielonych jem.

      • 1 0

     • Opinia do filmu

      Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

      I najwięcej zachorowań na raka

      • 0 0

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

  Kościuszki (2)

  Może warto byłoby dodać, że chodzi o opuszczony obiekt przy ul. Kościuszki??

  • 81 29

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   Nieważne

   Samozapłon to samozapłon

   • 23 4

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   mieszkaniec

   częściowo opuszczony,druga część jest zamieszkała przez wiele rodzin

   • 9 0

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

  Co za nieszczęśliwy przypadek! (6)

  • 465 5

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   Co za przypadek... Pożar w święto, w weekend, i w nocy (2)

   Co za szkoda...

   • 65 1

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

    Nikt by nie pomyslal, ze cos takiego moze sie stac.

    Mam nadzieje, ze firma-wlasciciel terenu byla ubezpieczona od tak mimo wszystko niespodziewanej straty?

    • 37 3

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

    i to kiedy sa obostrzenia zwiazane z wychodzeniem z domow

    • 23 1

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   dewloper nie potrafi sprawowac pieczy nad swoim terenem (1)

   kto wiec normalny uwierzy, ze umieja zbudopwac cos co nie spali sie jesli bedzie szansa zbudowac wyzsze budynki?

   • 14 0

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

    Nie należy mieszac Robyg z tym podpaleniem

    To nieprawda, że jest właścicielem tego terenu, to nieprawda, że nie zabezpieczył odpowiednio, to nieprawda że kamery nie działały,

    • 21 3

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Nocny pożar budynku Gedanii we Wrzeszczu

   Wysoka temperatura zabija wirusa.

   • 8 0

 • Dobra sztuczka (11)

  Na czas kryzysu odszkodowanie a potem deweloperka

  • 646 9

  • Na poczet czego odszkodowanie? (4)

   Ruin

   • 15 3

   • Hmm.. Tak strzelam...Ubezpieczenie nieruchomości od pożaru? (3)

    • 37 5

    • tak ,chyba jest cos takiego (2)

     • 14 0

     • Ubezpieczenie zruinowanych nieuzytkow od pozaru? Nie, nie ma czegos takiego. (1)

      • 3 4

      • Gedania byłą ubezpieczona

       chcesz synek dyskutować z faktami?

       • 1 0

  • Przeciez teren ten kupił Robyg (1)

   Już dawno temu. A tak przypadkiem niedawno był artykuł o tym, co może powstać. Dwie wersje. Teraz pożar? No co za zbieg okoliczności.

   • 79 1

   • Bingo Watsonie !!!!

    Oczywiście za dwa tygodnie milicja obywatelska i prokuskorumpatura zamkną śledztwo w zsiązku z nie wykryciem sprawców ....

    • 37 0

  • (1)

   Głupi jesteś. W tych ruinach często patole imprezują a obok mieszkają ludzie.

   • 2 29

   • Tak głupi jestem,

    Na szczęście ty jesteś mądry to sobie w życiu poradzisz

    • 12 0

  • Tylko czekać jak to się zisci. Przypadek?

   Tylko czekać jak to się zisci. Przypadek?

   • 5 0

  • Z lotu ptaka na zdjęciach widać ,aż nazbyt dokładnie o co chodziło. Teraz pytam, czy jest w mieście ktoś, kto może zapobiec temu...

   • 1 0

 • Wiecej terenow rekreacyjnych (6)

  Posadzic tam drzew i kwiatow zrobic park i deptak

  • 378 15

  • Niestety

   Będą mieszkania, niedawno deweloper wygrał proces

   • 54 3

  • chciałbyś

   • 5 5

  • Ja bym chciała

   zobaczyć tam basen. Brakuje basenu we Wrzeszczu.

   • 13 1

  • Fajny pomyśł, to kupuj i inwestuj w park!

   Ale za swoje pieniądze ok!

   • 4 21

  • odkup teren, posadz drzewka i zrob park, to takie proste (1)

   • 6 5

   • A bedziemy kupowac na tych samych zasadach ?

    Deweloper ma miliony i otwarty kredyt w Banku-zwyk mieszkaniec nie . Wrocmy jednak do poczatku. Na poczatku w tym miejscu dzialala Gedania. Teren przeznaczony byl na sport i odpoczynek dla mieszkancow Wrzeszcza i szerzej Gdanska. Jakim zatem codem doszlo do bezprawnej zmiany przeznaczenia tego terenu niz na sport? ...Doszlo do transakcji...Czlonek Gedani kupil teren od miasta..Pytanie-Czy miejscy prawnicy sprzedajac ten teren zaznaczyli ,ze nie moze on zostac przeznaczony na inna funkcje niz sluzebna dla sportu i rekraacji mieszkancow czy nie zrobili takiego wpisu? Jezeli nie zrobili takiego wpisu to gdzie jest jakis komisarz Reks? Czy juz z biurem prawnym rozmawial kogo ma odwiedzic w Urzedzie i jakie pytania zadac? Moze jak wyjasnimy sobie ten podstawowy watek bedzie mozna pojsc dalej? Czyli gdzie sa pieniadze za las? i 16 milionow zlotych?Wracajac do poczatku-deweloper ma usluznych prawnikow,usluznych urzednikow,spolegliwa od wielu lat prokurature i przychylne nastawienie sadu. Chcemy kopac sie z koniem? No wlasnie -Nie chcemy .Kopaniem z koniem powinna sie zajac w takich przypadkach odpowiednia komorka wydzialu sledczego,

    • 4 0

 • Pustostan, prąd wyłączony.. (12)

  Ale okaże się, że to zwarcie instalacji, lub że to "mieszkańcy" coś zaprószyli

  • 392 5

  • To tarcia cegieł (1)

   Śledztwo umorzą

   • 50 0

   • Umarzam

    Wybuchł gaz z łupków odpadającego tynku

    • 36 0

  • Napewno szczerbaty zgrzytnął zębami

   • 15 4

  • Gedanis (2)

   Najprostszy sposób na oczyszczenie terenu. Szkoda, że nikt nie pomyślał o mieszkających tam ludziach. Piękny prezent dostali.

   • 39 1

   • Super Wielkanoc (1)

    Ktoś obok puszcza ci mieszkanie z dymem.

    • 32 1

    • Jakie mieszkanie?

     Pustostan młotku.

     • 0 13

  • Zajelo sie od koszyczka wielkanocneg

   • 19 1

  • Tam mieszkali ludzie. Był prąd. (1)

   • 4 14

   • W spalonej części, tej niezamieszkałej, którą podpalono nie było prądu

    • 21 1

  • mieszkaniec (1)

   jesteś głupcem że tak piszesz,jest nagranie kto to zrobił

   • 7 1

   • No to pochwal się, kto?

    • 0 0

  • mieszkaniec

   głupi jesteś jest nagranie kto podpalił

   • 5 0

 • Musiało się zająć od sygnału świetlnego przejeżdzającej poliscji (3)

  przecież na zewnątrz żywego ducha nie było

  • 247 4

  • To na pewno przypadek że pożar wybuchł w weekend w święto i w nocy

   • 39 0

  • To pewnie tak jak w tym starym kawale:

   Policja w Bronxie przyjechała do zasztyletowanego murzyna - miał 30 ran kłutych, widząc to policjant skwitował: "Jeszcze nigdy nie widziałem tak brutalnego samobójstwa".

   • 12 0

  • To były tak zwane przyczyny współistniejące :-)

   • 9 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane