- 1 Wyszedł ze sklepu w butach za 1,2 tys. (102 opinie)
- 2 Falstart odcinkowego pomiaru prędkości (123 opinie)
- 3 Wiedzą kto zakłóca sygnał GPS w Trójmieście (25 opinii)
- 4 Wysypiska tracą miliony złotych przez kaucje (506 opinii)
- 5 Szarpanina między taksówkarzami (232 opinie)
- 6 Starlink dostarczy internet do samolotu (48 opinii)
-
Lubię to 5
-
Super 4
-
Trzymaj się 3
-
Ha ha 4
-
Wow 12
-
Przykro mi 14
-
Wrr 81
- Wszystkie 123
W czwartek, 14.05.2026 r., w Gdyni zapalił się autobus. Do groźnego incydentu doszło w porannych godzinach szczytu przy ul. Wielkopolskiej.
Aktualizacja, godz. 8:29
Jak poinformowali strażacy, spalił się cały tył pojazdu. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.
- Tuż po godzinie 8 policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze autobusu miejskiego na ul. Wielkopolskiej. Pojazd realizował kurs na trasie Żukowo - Gdynia Główna.
Na miejscu pracują strażacy, którzy prowadzą działania gaśnicze oraz zabezpieczają teren zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że doszło do samozapłonu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W związku z prowadzonymi działaniami kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, które mogą potrwać około trzech godzin. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do poleceń służb pracujących na miejscu.
Funkcjonariusze wyjaśniają obecnie okoliczności oraz przyczyny pożaru - mówi asp. Marek Kobiałko z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
O zdarzeniu jako pierwsi poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za przesłane sygnały.
Raport: Pożar autobusu w Gdyni
Pożar autobusu w Gdyni (86 opinii)
OD REDAKCJI: Na miejsce jadą trzy zastępy strażaków.
OD REDAKCJI: Na miejsce jadą trzy zastępy strażaków.
Strażacy potwierdzili, że otrzymali zgłoszenie. W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy służb ratunkowych.
-
Lubię to 2
-
Super 4
-
Trzymaj się 4
-
Ha ha 21
-
Wow 2
-
Przykro mi 24
-
Wrr 35
- Wszystkie 92
Akcja gaśnicza autobusu w Gdyni.
Opinie wybrane
-
2026-05-14 08:56
Info ZKM Gdynia (1)
W związku z pożarem autobusu na przystanku Łowicka 01 przy ul. Wielkopolskiej w Gdyni, prowadzeniem akcji gaśniczej i wyłączeniem sieci trakcyjnej, występują utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Ze względu za całkowite zamknięcie ul. Wielkopolskiej w kierunku Śródmieścia, autobusy linii R, Z, 180 oraz trolejbusy wyposażone w napęd
W związku z pożarem autobusu na przystanku Łowicka 01 przy ul. Wielkopolskiej w Gdyni, prowadzeniem akcji gaśniczej i wyłączeniem sieci trakcyjnej, występują utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Ze względu za całkowite zamknięcie ul. Wielkopolskiej w kierunku Śródmieścia, autobusy linii R, Z, 180 oraz trolejbusy wyposażone w napęd bateryjny na liniach: 23, 24, 27, 29, 31, 32 oraz 33 z Karwin w kierunku Śródmieścia kursują przez Sopot: Brodwino, Kamienny Potok i następnie Orłowo. Na liniach tych występują znaczne opóźnienia.
W kierunku Karwin obowiązują stałe trasy, jednak nie ma możliwości przejazdu dla trolejbusów niewyposażonych w napęd pomocniczy, dlatego część kursów na liniach 23 i 24 nie jest wykonywana. Trolejbusy i autobusy zastępcze (rezerwowe) włączane są sukcesywnie na poszczególne linie.
Za utrudnienia przepraszamy.
Informujemy, że w wyniku pożaru nikt nie odnióśł obrażeń. Wszyscy pasażerowie opuścili pojazd przed rozprzestrzenieniem się pożaru.- 43 2
-
2026-05-14 11:08
A chca ludzi zmuszac do komunkacji miejskiej !!! lepiej miec własnego szrota niz jechac miejskim
- 9 8
-
2026-05-14 08:43
Porażka (28)
Ten autobus dymił od Karwin, przejeżdżając autem widzialam jak stał na przystanku- żaden z pasażerów wsiadających nic nie widział. Tak najprościej. Dym unosił się z rury na dachu, tak jakby spaliny, tylko znacznie więcej, do tego było go słychać jak buczy.
- 82 5
-
2026-05-14 17:27
Solarisy mocno dymią jak się DPF wypala. A przy temperaturach jakie osiąga wydech przy tym procesie nie potrzeba wiele do pożaru.
- 3 2
-
2026-05-14 16:30
(1)
Na Z to juz w tamtym roku jeździł taki dymiący autobus
- 4 1
-
2026-05-14 22:53
pewnie ten sam, albo od tego samego przewoźnika.
- 4 0
-
2026-05-14 12:14
(5)
Elektryk by się tak nie zapalił
- 3 10
-
2026-05-14 19:38
No jo, świecił by ci się
- 4 0
-
2026-05-14 12:21
(3)
nawet nie chcę myśleć jakby się elektryk zapalił
- 7 4
-
2026-05-14 15:10
(2)
Elektryki palą się dziesięciokrotnie rzadziej, niż spalinowe.
- 5 6
-
2026-05-16 07:37
Zgadzam się.
Jest ich dwudziestokrotnie mniej, więc i rzadziej się palą. Jak będą 40-to letnie elektryki na ulicach, to wtedy zobaczymy.
- 4 0
-
2026-05-14 19:16
Za to, dwudziestokrotnie bardziej
- 10 0
-
2026-05-14 11:35
Dym
z rury na dachu wydobywał się jeszcze podczas gaszenia, co widać na filmiku :-)
- 3 0
-
2026-05-14 10:16
ale z niego zawsze tak spaliny walą....
- 12 0
-
2026-05-14 08:57
pasażer? a co ty zrobiłeś? oprócz napisania na raporcie ? (11)
Odpowiedzialnym za stan techniczny pojazdu jest kierowca i tu się kończy temat , ma lustra, kamery i też nie widział?
mógł stanąć i odmówić dalszej jazdy- 28 5
-
2026-05-14 14:15
Kierowca to sobie może. (4)
Operator (PA Gryf) odpowiada za przygotowanie techniczne pojazdu przed wyjazdem z zajezdni, a także za bieżący stan techniczny, eksploatacyjny i estetyczny w trakcie świadczenia usług. Od 1 kwietnia 2025 roku operatorem obsługującym linię Z (oraz inne, np. 144, 185, 287) jest właśnie firma pa gryf.
- 6 6
-
2026-05-14 19:25
To firma Irex a nie Gryf (1)
- 6 0
-
2026-05-15 10:22
To jeszcze gorzej. Kto dopuszcza takie małe firmy krzaki do wożenia ludzi niesprawnymi autobusami po mieście?
- 4 0
-
2026-05-14 15:58
(1)
to nie był autobus Gryfu
- 10 0
-
2026-05-15 10:29
Robi się ciekawie.
Napisano w dniu11 marca 2025 r. ZKM w Gdyni ma umowę z firmą pa gryf, na mocy której przewoźnik ten obsłuży linię Z przez kolejne 21 miesięcy, począwszy od 1 kwietnia. Skoro tak to umowa kończy się w marcu 2027 r. więc dlaczego ktoś coś i komuś "ułatwił"? Mamy na razie rok 2026 więc powinien być Gryf, a nie jakiś Irex.
- 1 0
-
2026-05-14 09:19
(5)
Początku pożaru w żadnym lustrze nie zobaczysz ani na kamerze w jakości kalkulatora zapach spalenizny musiał być wyczuwalny dlaczego nikt nie ruszył d... powiedzieć kierowcy?
- 28 3
-
2026-05-14 11:11
Bo to normalny zapach na trójmiejskich drogach, gdzie co drugi samochód kopci. (1)
- 9 8
-
2026-05-14 15:59
inaczej pachną spaliny a inaczej pożar pojazdu
- 6 3
-
2026-05-14 10:17
(2)
jechałam kiedyś r , to zagrzalay się prawdopodobnie klocki hamulcowe, ale smród był na cały autobus, a ludzie siedzieli i nic ....
- 12 1
-
2026-05-14 10:28
(1)
takie czasy znieczulica każdy ma wszystko gdzieś
- 8 6
-
2026-05-14 12:21
jak widać zdarza się że klocki się grzeją
- 5 0
-
2026-05-14 08:49
Ale on tak kopcił od tygodni (4)
Kierowca to już pewnie radio podgłaśniał jak pasażerowie przychodzili z wątpliwościami co do stanu pojazdu.
- 34 4
-
2026-05-14 13:48
(3)
Od tygodni? Już wiele miesiące temu widziałem ten egzemplarz i wtedy też dymił.
- 6 1
-
2026-05-14 14:18
Skoro dymił z rury? (2)
Pewnie zaczęło się od rozbieganego turbo lub wycieku paliwa.
- 2 1
-
2026-05-14 16:28
To jest brak nadzoru nad ZKM. (1)
I w samym ZKM i obraz tego jak ZKM nadzoruje stan autobusów.
- 2 2
-
2026-05-15 10:24
Nadzór jest.
ZKM ma nadzór merytoryczny, a autobus był z firmy współpracującej z ZKM.
- 1 0
-
2026-05-14 09:18
Klątwa (3)
Ten przystanek jest jakiś pechowy, był już niszczony przez samochody i wypadki, teraz jeszcze doszedł pożar...
- 34 11
-
2026-05-14 13:02
Egzorcysta jest potrzebny do tego przystanku.
- 4 0
-
2026-05-14 10:51
w niszczeniu tego przystanku nie ma niczego pechowego (1)
tylko kierowcy lecą tam setką zazwyczaj i wypadają z łuku. Kiedyś tam był fotoradar, ale nasi mądrzy posłowie zakazali miastom ich stawiania. I od razu wróciły wypadki.
- 12 3
-
2026-05-14 12:24
nooo, dwusetką nawet tam ktoś leciał widziałem - pofrunął w ogródki, ale to Toyota więc otrzepał się i pojechał dalej
- 4 4
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
