Fakty i opinie

Pożar dachu kościoła Piotra i Pawła na Żabim Kruku. "Sytuacja opanowana"

Pożar dachu kościoła św. Piotra i Pawła w Gdańsku.

O godz. 6 rano strażacy zostali poinformowani, że pali się dach kościoła św. Piotra i Pawła na Żabim Kruku zobacz na mapie Gdańska. Akcja gaśnicza już się zakończyła, dzięki szybkiej reakcji spaleniu uległo tylko 200 m kw. dachu. Na miejscu wciąż pracuje ok. 90 strażaków. Działania straży potrwają do południa.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


AKTUALIZACJA, godz. 10:35


Tak wyglądają zniszczenia po pożarze dachu świątyni.

Zniszczenia po pożarze kościoła Piotra i PawłaAKTUALIZACJA, godz. 9:16Szybka reakcja strażaków pozwoliła uratować kościół. Zniszczenia nie są duże. Spaliło się ok. 200 m kw. dachu. Udało się ocalić wyposażenie kościoła. Wewnątrz kościoła nie ma też dużej ilości wody.

- Obecnie nie prowadzimy już akcji gaśniczej, pożar się nie rozprzestrzenia. Oczyszczamy połać dachu, rozbieramy konstrukcję, która uległa spaleniu, będziemy też przeprowadzać kontrolę kamerą termowizyjną, czy nie ma nigdzie zarzewia ognia - wyjaśnia st. bryg. Marian Hinca, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. - Obecnie na miejscu jest 30 zastępów straży pożarnej, pracuje około 90 strażaków. Po uprzątnięciu naszym zadaniem będzie też zabezpieczenie dachu. Myślę, że działania potrwają do południa.

AKTUALIZACJA, godz. 7:48


- Na miejscu pracuje 28 zastępów straży. Działaniami kieruje pomorski komendant wojewódzki. Sytuacja jest opanowana, pożar się nie rozprzestrzenia. Trwa rozbiórka tej części dachu, która uległa spaleniu - informuje st. bryg. Marian Hinca, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

AKTUALIZACJA, godz. 7:43


Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w instalacji, która znajdowała się w wyremontowanym niedawno dachu. Udział osób trzecich w podpaleniu jest raczej wykluczony, gdyż kościół był zamknięty i zabezpieczony alarmami.

AKTUALIZACJA, godz. 7:05


Jak informuje dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku na miejscu są już 24 zastępy straży, pożar nie został jeszcze w pełni opanowany.


Strażacy gaszą dach kościoła Piotra i Pawła na Żabim Kruku.


O pożarze informowali czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.Ogień pojawił się przed godz. 6 rano.

- Na miejscu pracują 22 zastępy straży pożarnej - informuje dyżurny na Stanowisku Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Opinie (552) ponad 200 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.