Fakty i opinie

stat

Pożar na terenach stoczniowych w Gdańsku


Kłęby czarnego dymu nad Gdańskiem. Zapalił się magazyn na terenach Zakładu Nowych Budów Stoczni Nauta.

Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz: Android | iPhone


Aktualizacja, godz. 14:01- Nie ma osób poszkodowanych, żadne budynki w sąsiedztwie hali nie są zagrożone. Akcja strażaków musi jednak jeszcze potrwać kilka godzin - podkreśla Łukasz Płusa z gdańskiej straży pożarnej.

Aktualizacja, godz. 13:38 Według wstępnych informacji w pożarze nikt nie ucierpiał. Strażacy dogaszają budynek, zadymienie jest znacznie mniejsze.

Aktualizacja, godz. 13:21 - Prosimy mieszkańców Gdańska o prewencyjne zamknięcie okien. Jest to związane z gaszonym już pożarem w stoczni Nauta. Na miejscu pracuje już straż pożarna i inne służby - informuje Jędrzej Sieliwończyk z gdańskiego magistratu.

Według nieoficjalnych informacji, w magazynie składowano farby.

Aktualizacja, godz. 13:05 Jak poinformowali strażacy, w akcji gaszenia pożaru bierze aktualnie udział aż 17 zastępów straży pożarnej.

Aktualizacja, godz. 12:55. Na tym filmie widać dokładnie, który budynek zajął się ogniem.

Płonie stoczniowy magazyn.Aktualizacja, godz. 12:52. Wiemy już na pewno, że do pożaru doszło na terenie Zakładu Nowych Budów Stoczni Nauta.
Straż pożarna jest już na miejscu, ale pożar wybuchł dosłownie kilkanaście minut temu i jeszcze nie wiadomo, co się spaliło oraz czy ogień komuś zagraża.

- Jesteśmy na terenie ul. Doki dosłownie chwilę. Na razie nie wiadomo, jak duży jest to pożar - informuje oficer dyżurny Wojewódzkiej Stacji Koordynowania Ratownictwa w Gdańsku.
Z wielu miejsc Gdańska widać duże kłęby czarnego dymu. Ze wstępnych informacji od naszych czytelników i pracowników stoczni wynika, że pali się jeden z magazynów stoczni Nauta, ale nie jest to jeszcze potwierdzona informacja.

Opinie (295) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.