Fakty i opinie

stat

Pożar aut na policyjnym parkingu

Parking pod estakadą ulicy Rakoczego jest wykorzystywany przez policję do przetrzymywania zarekwirowanych pojazdów.
Parking pod estakadą ulicy Rakoczego jest wykorzystywany przez policję do przetrzymywania zarekwirowanych pojazdów. fot. Krzysztof Koprowski/trojmiasto.pl

Kilka samochodów spaliło się w nocy na policyjnym parkingu pod estakadą w ciągu ul. Rakoczego zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Policjanci nie wykluczają, że dojść mogło do podpalenia.O pożarze poinformowali nas po godz. 1 w nocy czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Auta paliły się na parkingu, na który trafiają pojazdy zarekwirowane przez policję (np. pijanym kierowcom).

Parkingiem tym zarządza jednak nie policja, a firma zewnętrzna, która wygrała stosowny przetarg.

- Około godziny pierwszej w nocy policjanci zostali powiadomieni o akcji gaśniczej prowadzonej przez strażaków na parkingu strzeżonym przy ul. Rakoczego. Według informacji uzyskanych przez oficera dyżurnego, spaleniu i częściowemu nadpaleniu uległo sześć zaparkowanych tam samochodów - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Na miejsce pojechali od razu policjanci, także ci z grupy dochodzeniowo-śledczej. Pojawił się tam też technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady.

- Policjanci będą również wykonywali oględziny z biegłym z zakresu pożarnictwa. Jego opinia będzie niezbędna do określenia przyczyn tego zdarzenia. Sprawdzamy, czy zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Nie wykluczamy, że mogło dojść do podpalenia - dodaje Kamińska.

Opinie (117) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.