• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Pożar tawerny Klipper w Jelitkowie

Maciej Korolczuk
29 marca 2022, godz. 07:00 
aktualizacja: godz. 15:27 (29 marca 2022)

W nocy w ogniu stanął bar plażowy KlipperMapka w Jelitkowie. Gdy strażacy przyjechali na miejsce obiekt był już całkowicie objęty pożarem. Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśnia policja i powołany biegły.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Aktualizacja, godz. 15:20Znamy więcej okoliczności dotyczących nocnego pożaru w Jelitkowie. Zgłoszenie o płonącym dachu tawerny przekazał służbom ratunkowym obecny na miejscu ochroniarz obiektu. Już w chwili zgłoszenia mówił on strażakom, że pożar jest poważny, a ogień objął niemal całą powierzchnię dachu.

- Ze względu na rozległy pożar w chwili gdy nasi strażacy dojechali na miejsce trudno jest nam wskazać wstępną przyczynę pożaru - mówi nam mł. bryg. Jacek Jakóbczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. - Nie chcę wróżyć z fusów i wskazywać na ewentualne zwarcie instalacji elektrycznej czy podpalenie budynku. Czasem zdarza się, że w toku prowadzonej rozmowy dowódcy akcji z właścicielem obiektu można określić przypuszczalną przyczynę np. gdy w obiekcie poprzedniego dnia były prowadzone jakieś prace, które mogły doprowadzić do pożaru. W tym przypadku tak nie było, więc na ustalenie przyczyny przez powołanego przez policję biegłego z zakresu pożarnictwa trzeba poczekać. Może to potrwać kilka tygodni.

Aktualizacja, godz. 11:00Według naszych informacji ok. południa na miejscu mają odbyć się oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, które mają wyjaśnić przyczyny pożaru tawerny. Drewniany budynek spłonął doszczętnie. Nie udało się z niego niczego uratować. Lokal był ubezpieczony.

To drugi pożar tego lokalu. Niemal dokładnie 10 lat temu, w lutym 2012 roku, również doszło tam do pożaru. Spłonął wówczas dach budynku. Na szczęście właściciele zdążyli na czas wynieść większość cennych rzeczy.

Aktualizacja, godz. 7:40Sprawą pożaru tawerny Klipper zajmują się już gdańscy policjanci m.in. kryminalni. W toku prowadzonych działań zabezpieczają m.in. okoliczny monitoring i przesłuchują świadków.

- Dziś o godz. 4:30 policjanci odebrali zgłoszenie, że w jednej z restauracji w Jelitkowie doszło do pożaru. Podczas akcji gaśniczej prowadzonej przez strażaków funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W wyniku pożaru nie było osób rannych. Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz ustalają kolejnych świadków zdarzenia. Wkrótce też zostaną wykonane oględziny z udziałem biegłego sądowego. Sprawą zajmują się także kryminalni, którzy szczegółowo sprawdzają wszystkie zdobyte informacje, monitoringi oraz rozmawiają z osobami mogącymi mieć informacje na temat zdarzenia - mówi Mariusz Chrzanowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali ok. godz. 4:30. Jak powiedzieli nam strażacy tuż po godz. 6 nad ranem działania gaśnicze jeszcze trwały. Niestety obiektu nie udało się uratować. Po przybyciu na miejsce tawerna była całkowicie objęta ogniem.

O pożarze jako pierwsi poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy też za przesłane zdjęcia.

05:45 29 MARCA (aktualizacjaakt. 07:38)
Skopiowano

Pożar tawerny Klipper w Jelitkowie (67 opinii)

Wejscie nr 65 na plażę, trwa gaszenie

Trojmiasto.pl: Jak mówią strażacy działania gaśnicze jeszcze trwają. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło ok. godz. 4.30. Po przybyciu na miejsce obiekt był całkowicie objęty ogniem. Na miejscu pracują 4 zastępy strażaków. Przyczyny ustali biegły oraz policja.
Wejscie nr 65 na plażę, trwa gaszenie

Trojmiasto.pl: Jak mówią strażacy działania gaśnicze jeszcze trwają. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło ok. godz. 4.30. Po przybyciu na miejsce obiekt był całkowicie objęty ogniem. Na miejscu pracują 4 zastępy strażaków. Przyczyny ustali biegły oraz policja.
Zobacz więcej


Na miejscu pracują cztery zastępy strażaków.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Ustali to specjalny biegły oraz policja.

To już drugi pożar tego lokalu w ostatnich latach. W lutym 2012 roku również doszło tam do pożaru. Spłonął wówczas dach budynku. Na szczęście właściciele zdążyli na czas wynieść większość cennych rzeczy.

  • Tawerna Klipper znajdowała się przy wejściu 65 w Jelitkowie.
  • Na szczęście w pożarze nikomu nic się nie stało.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (245)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane