• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pożar w Rusocinie. Nagroda za wskazanie podpalacza

Michał Stąporek
2 listopada 2022, godz. 11:05 
Opinie (141)

Efekt pożaru na parkingu w Rusocinie. Pojazdy podpalono ok. godz. 5 nad ranem, 1 listopada 2022 r.

100 tys. zł nagrody za informacje o sprawcy podpalenia oferuje właściciel dwóch ciężarówek, które wraz z 14 innymi pojazdami spłonęły w pożarze, do którego doszło we wtorek wcześnie rano w Rusocinie.Przypomnijmy: do dużego pożaru doszło na parkingu przy warsztacie samochodowym przy ul. Gdańskiej 2 w Rusocinie we wtorek, 1 listopada, ok. godz. 5 rano. To miejsce często jest wykorzystywane przez właścicieli firm transportowych, którzy serwisują tu i parkują swoje samochody.
10:57 1 LISTOPADA 22

Pożar w Rusocinie (26 opinii)

W Rusocinie około 5 wybuchł duży pożar w bazie transportowej. Około 12 pojazdów spalonych.
W Rusocinie około 5 wybuchł duży pożar w bazie transportowej. Około 12 pojazdów spalonych.


W efekcie nocnego pożaru spaliło się łącznie 16 pojazdów, zarówno ciągniki siodłowe, jak i naczepy oraz samochody osobowe. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Straty wynoszą ok. 10 mln zł.

Pożar w Rusocinie: 16 pojazdów zniszczonych- W pożarze spłonęło pięć ciągników siodłowych, trzy naczepy, trzy samochody osobowe i jeden samochód dostawczy - informuje młodszy aspirant Karol Kościuk z Komendy Miejskiej Policji w Pruszczu Gdańskim.
Cztery kolejne ciężarówki uległy częściowemu spaleniu.

Podpalenie przyczyną pożaru w RusocinieStrażacy z Pruszcza Gdańskiego informowali, że pożar wybuchł jednocześnie w trzech miejscach, oddalonych od siebie nawet o 30 metrów. Dlatego bardzo prawdopodobne jest to, że w Rusocinie doszło do podpalenia.

Z naszych informacji wynika, że policja zabezpieczyła nagranie, na którym widać moment wybuchu pożaru. Widać na nim też postaci, które pojawiły się na parkingu kilka chwil wcześniej.

100 tys. zł nagrody za pomoc we wskazaniu sprawcyJednym z poszkodowanych w pożarze jest firma R&R Transport. W pożarze spłonęły dwa należące do niej zestawy (ciągnik + naczepa) oraz jedna dodatkowa naczepa. Właściciel firmy szacuje straty na ok. 320 tys. euro, czyli prawie 1,6 mln zł.

- Możemy mówić o wielkim szczęściu, że nikt w tym pożarze nie zginął. Bywa, że kierowcy nocują w kabinie ciągnika, jeśli mają wyruszyć w trasę wcześnie rano. Nawet nie chcę myśleć, co by się stało, gdyby tak było i tym razem - mówi Robert Rudnik drżącym głosem.
Z jego punktu widzenia szczęściem w nieszczęściu jest to, że na parkingu nie stało więcej zestawów wykorzystywanych przez jego firmę. Jak mówi, czasami parkuje ich tam nawet pięć.

- Oficjalnie chciałbym zadeklarować, że przekażę 100 tys. zł osobie, która pomoże w ustaleniu sprawców tego podpalenia. Ktoś musiał widzieć podpalaczy, być może na jakiejś stacji benzynowej, gdy tankowali paliwo do kanistrów. Ci ludzie mogli kogoś zabić, oni muszą zostać zatrzymani i postawieni przed sądem.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (141)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane