Fakty i opinie

stat

Pożar w stoczni. Hala produkcyjna spłonęła. Zawalił się dach

Ogień w hali pojawił się kwadrans przed godziną 20. Gwałtowny pożar strawił dach hali, oraz znajdujące się w niej jachty.
Ogień w hali pojawił się kwadrans przed godziną 20. Gwałtowny pożar strawił dach hali, oraz znajdujące się w niej jachty. fot. Dominik Staniszewski/trojmiasto.pl

Spłonęła hala produkcyjna na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. Zawalił się dach budynku. W pożarze prawdopodobnie nikt nie ucierpiał.Po ugaszeniu pożaru hala na terenie stoczni będzie się nadawała już tylko do rozbiórki.
Po ugaszeniu pożaru hala na terenie stoczni będzie się nadawała już tylko do rozbiórki. fot. Marcin Tymiński/trojmiasto.pl
Strawiona pożarem hala znajduje się tuż obok szczątków tej, która spłonęła 24 listopada 1994 roku podczas koncertu grupy Golden Life. Wtedy w pożarze zginęły dwie osoby, pięć kolejnych zmarło w szpitalach, a niemal 300 zostało poparzonych. W miejscu gdzie stała hala wisi pamiątkowa tablica.
Strawiona pożarem hala znajduje się tuż obok szczątków tej, która spłonęła 24 listopada 1994 roku podczas koncertu grupy Golden Life. Wtedy w pożarze zginęły dwie osoby, pięć kolejnych zmarło w szpitalach, a niemal 300 zostało poparzonych. W miejscu gdzie stała hala wisi pamiątkowa tablica. fot. Bogdansk57/galeria trojmiasto.pl
Aktualizacja 8:54 Zamknięcie ulicy Jana z Kolna powoduje coraz większe zatory na ulicach. Zakorkowana jest al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdańska w kierunku Wrzeszcza. Korki rozlały się tez na ul. 3 Maja w kierunku Placu Zebrań Ludowych. Zatarasowana jest ul. Podwale Przedmiejskie zobacz na mapie Gdańska do centrum Gdańska. Ciężko przejechać też al. Armii Krajowej zobacz na mapie Gdańska, która zakorkowana jest do Węzła Groddecka. Wolno jedzie się ulicą Kartuską w kierunku centrum, podobnie jest na Trakcie św. Wojciecha już od ulicy Małomiejskiej. Zakorkowana jest także ulica Jaśkowa Dolina i Sobieskiego.

Aktualizacja 6:47 Zamknięta jest dla ruchu kołowego ul. Jana z Kolna zobacz na mapie Gdańska na odcinku od pętli autobusowej do węzła Kliniczna. By dostać się z centrum do m.in. Nowego Portu należy jechać przez al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdańska. Na alei już teraz tworzy się poważny zator. Przypominamy, że Węzeł Kliniczna zobacz na mapie Gdańska jest aktualnie w przebudowie i przejazd w relacji ul. Kliniczna - Nowy Port jest zwężony do jednego pasa.

Aktualizacja 22:16 - Z uwagi na trwającą akcję gaszenia pożaru hali przy ul. Jana z Kolna oraz możliwość uszkodzenia konstrukcji budynku, co z kolei może naruszyć infrastrukturę tramwajową, z przyczyn bezpieczeństwa pasażerów tramwaje linii 8 i 14 w obu kierunkach zostały wycofane z ul. Marynarki Polskiej i Jana z Kolna, na odcinku od Węzła Kliniczna do Węzła Piastowskiego. Obie linie kursują objazdem przez al. Zwycięstwa. Trasy objazdowe obowiązują do odwołania - poinformował Sebastian Zomkowski, zastępca dyrektora ZTM Gdańsk.

Aktualizacja 21:33 - Potwierdzam zawalenie się dachu hali, który był drewniany na stalowej konstrukcji. Ściany hali stoją. W tej chwili z ogniem walczy 12 zastępów straży pożarnej. Po ugaszeniu ognia strażacy będą musieli wejść do hali, przegarnąć pogorzelisko. Do dogaszania jeszcze daleka droga, ale ogień jest już znacznie mniejszy - informuje dyżurny Miejskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku.

***

Aktualizacja 20:56 Znamy szacunkowy bilans strat, jakie spowodował ogień.

- W hali spłonęło pięć jachtów i dwie formy do budowy kolejnych. Straty będą ogromne, ale najważniejsze, że nic nie stało się naszym pracownikom - mówi Ewa Stachurska z firmy HTEP Sunreef Yachts, która specjalizuje się w budowie luksusowych jachtów. - Będziemy musieli znaleźć nową halę produkcyjną i rozpocząć produkcję jachtów na nowo. Byliśmy ubezpieczeni, ale niestety, nie będziemy w stanie uniknąć wielomiesięcznych opóźnień w realizacji kontraktów.

***

Aktualizacja 20:32 Pożar tak jak nagle wybuchł, tak szybko przygasa. Strażacy wciąż walczą z ogniem, ale nie jest on już tak gwałtowny, jak jeszcze kilka minut temu.

Hala zawaliła się.

***

Aktualizacja 20:20 W związku z pożarem wycofaliśmy tramwaje na trasie Zieleniak - Węzeł Kliniczna - informuje Alicja Mongird, rzecznik ZKM.

***

Ogromny ogień nad Gdańskiem. Od kilkunastu minut trwa pożar hali produkcyjnej zobacz na mapie Gdańska należącej do firmy HTEP.

Policja zamknęła ulicę Marynarki Polskiej od strony Nowego Portu. natomiast strażacy gaszą pożar od strony Gdańska. Na miejsce zjeżdżają kolejne jednostki straży pożarnej.

- Na miejscu rozlegają się wybuchy. Dźwięk pochodzi z płonącego budynku - informuje nasz reporter.

***

Strażacy dostali zgłoszenie o pożarze o godz. 19.46. - Z ogniem walczy 9 zastępów Państwowej Straży pożarnej - informuje dyżurny Miejskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Ogień pojawił się przed godz. 20

Pożar hali produkcyjnej na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. Spłonęło pięć jachtów oraz dwie formy do ich produkcji. Nikt nie ucierpiał.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (686)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.