Fakty i opinie

Poznaj zalety osiedla Perspektywa

Trzy różne osobowości i trzy różne pasje. Łączy je wyjątkowe miejsce, w którym się kształtowały. Deweloper Euro Styl z Grupy Dom Development w oryginalny sposób prezentuje walory osiedla Perspektywa, powstającego właśnie przy ul. Powstańców WarszawskichMapka w Gdańsku. Przygotowano serię krótkich filmów, w których poznajemy "wspomnienia" przyszłych mieszkańców osiedla: Marka, Adama i Asi. Po ich obejrzeniu niejeden widz zapragnie rozpocząć nowy etap swojego życia w tym przyjaznym rodzinom, zielonym zakątku miasta.O tym, jak ważne w naszym życiu są pewne błahe z pozoru kwestie, przekonujemy się zwykle po upływie wielu lat. Dopiero z perspektywy czasu potrafimy zrozumieć, jak duży wpływ miały one na kształtowanie naszej osobowości. Jedną z takich kwestii jest miejsce zamieszkania. To tutaj zawieramy pierwsze przyjaźnie, to w okolicy domu spędzamy z reguły całe dzieciństwo i wczesną młodość.

Któż nie wraca pamięcią do wspomnień z podwórkowych zabaw i przygód? Do czasu spędzonego z koleżankami i kolegami z piętra czy bloku obok? Któż z sentymentem nie powraca myślami do miejsc, w których się uczył i rozwijał swoje pierwsze pasje? Wspominając, zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromy wpływ miała na nas najbliższa okolica.Dzięki historiom Marka, Adama i Asi, zaprezentowanym w krótkich filmach, potencjalni klienci Euro Stylu przekonują się, dlaczego warto zamieszkać na osiedlu, które znajduje się tuż obok ścisłego centrum Gdańska, a jednocześnie zapewnia codzienny kontakt z przyrodą. W ich opowieściach doskonale wyczuwa się, że Perspektywa jest idealnym wyborem dla rodzin, zwłaszcza dla przyszłych lub świeżo upieczonych rodziców. Obejrzyjcie załączone do artykułu filmy i dajcie się porwać wehikułowi czasu. Kto wie, może i wy zapragniecie budować swoje wspomnienia właśnie tutaj.

Ceniony fotograf MarekMarek, w dorosłym życiu ceniony fotograf, zamieszkał na osiedlu Perspektywa, bo - jak opowiadał jego tata - tak bardzo spodobało mu się skakanie po kaskadowych tarasach osiedla podczas rodzinnego spaceru, że namówił rodziców, by kupili tu mieszkanie. Pierwsze zdjęcia robił podczas wędrówki z pobliskiej szkoły do galerii malarstwa taty na Długim Targu. Trasa, którą pokonywał w zaledwie 20 minut, wiodła przez uliczki pełne uroku i architektonicznych detali, idealnie nadających się do fotograficznych wprawek. Podobnie jak te wyłapane w pobliskim centrum handlowym Forum Gdańsk.

Na pierwszych zdjęciach Marka nie mogło zabraknąć nocnego nieba nad miastem. Wspólnie z Adamem, przyjacielem z osiedla, który mieszkał na ostatnim piętrze jednego z wysokich budynków w górnej części Perspektywy, lubili oglądać nie tylko piękną panoramę Starego i Głównego Miasta, ale także spoglądali w gwiazdy.

Uznany astrofizyk AdamAdam, uznany astrofizyk, który odkrył pozasłoneczną planetę, już jako dziecko był świetnym przewodnikiem po nieboskłonie. A wszystko zaczęło się od wizyty w zlokalizowanym niedaleko osiedla Perspektywa centrum nauki, pełnym kosmicznych ciekawostek i atrakcji. Tam poznawał tajemnice odległych galaktyk i próbował je weryfikować, obserwując niebo przez teleskop - prezent od rodziców, który w dniu urodzin stanął na tarasie ich wysoko położonego mieszkania.

Rozwojowi talentów Adama sprzyjały też szkoły, najpierw podstawówka na historycznym Osieku, słynna między innymi dzięki unikatowemu w skali kraju obserwatorium astronomicznemu, a potem liceum zwane Autonomikiem, w którym oczywiście wybrał zajęcia z astronomii. Uczelni też nie musiał szukać daleko. Zdecydował się na Politechnikę Gdańską, która fascynowała go, gdy był jeszcze dzieckiem i odwiedzał mamę, która w wielkim, pełnym tajemniczych zakamarków gmachu prowadziła zajęcia ze studentami.

Zapalona sportsmenka Asia
Czymże byłyby chłopięce wspomnienia, gdyby nie fascynująca koleżanka z podwórka? Asia wyciągała Marka i Adama z domu do okolicznych parków i na Górę Gradową - idealne miejsca do ćwiczenia kondycji i trenowania biegów. Bo Asia była zapaloną sportsmenką. Imponowała chłopakom sprawnością i szybkością, a oni, choć zwykle pokonywała ich w osiedlowych zawodach, nie dawali za wygraną i chętnie towarzyszyli jej w treningowych wyprawach na łono natury.

We wspomnieniach aktywnej, kochającej naturę dziewczyny, nie mogło zabraknąć kąpieli w morzu, siatkówki na piasku i spacerów po plaży - najczęściej tej pięknej, szerokiej na Stogach, do której można dojechać tramwajem w niespełna pół godziny.


Jaka historia zapisze się w waszej pamięci, jeśli zamieszkacie na osiedlu Perspektywa? Bez względu na to, co ją zdominuje, na pewno wasza rodzina będziecie tu mieszkać wygodnie, mając w zasięgu ręki zarówno miejskie udogodnienia i atrakcje, jak i spokój oraz ukojenie wśród okolicznej zieleni.

Szczegóły dotyczące standardu osiedla Perspektywa można znaleźć w ramce pod artykułem. Sprzedaż mieszkań i innych lokali z pierwszego etapu inwestycji już trwa. Więcej informacji na stronie www.eurostyl.com.pl.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł