• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Prace przy plaży w Gdyni. Pogłębianie i czyszczenie podejścia do mariny

Patryk Szczerba
15 czerwca 2022, godz. 11:00 
Opinie (55)

Prace refulacyjne przy brzegu w Gdyni

- Co to za dziwne rury zanurzone w wodzie przy bulwarze w GdyniMapka? - pytają mieszkańcy. - To rurociąg refulacyjny, do którego podpinana jest pogłębiarka. Oczyszczenie i pogłębienie dna pozwoli na lepszy dostęp do mariny - odpowiada Urząd Morski.Czy spacerując nad morzem, trafiasz na nietypowe elementy lub znaleziska?

W ostatnich dniach spacerujący po bulwarze w Gdyni natknęli się na dziwne dla wielu elementy zanurzone w wodzie, w niedalekiej odległości od plaży.

Po co rurociąg przy bulwarze w Gdyni?Pytanie, dlaczego rurociąg znajduje się przy bulwarze w Gdyni i po co został zamontowany, zadaliśmy Urzędowi Morskiemu.

Okazuje się, że to rutynowe roboty podczyszczeniowe prowadzone przy wejściu do mariny.

- To rurociąg refulacyjny, do którego podpinana jest pogłębiarka ssąco-refulująca. - informuje Magdalena Kierzkowska, rzecznik Urzędu Morskiego w Gdyni.
Ilość urobku, który zostanie nim przetransportowany na brzeg, to niecałe 3 tys. m. sześc. piasku.

- To stosunkowo niewielka ilość. Prace potrwają mniej więcej do końca przyszłego tygodnia - dodaje Magdalena Kierzkowska.
Prace potrwają prawdopodobnie do końca przyszłego tygodnia.

Orłowo: poszerzanie plażyPrzypomnijmy, że z kolei w Orłowie trwa refulacja orłowskiej plaży. Ma potrwać do lipca. Efektem będzie ponad 1 km szerokiej plaży od molo w Orłowie w kierunku Sopotu. Długie rury, na które zwrócili uwagę mieszkańcy, są niezbędne, bo piasek trafi na plażę aż z toru podejściowego wewnętrznego w Porcie Północnym w Gdańsku.

Tym samym upieczone zostaną dwie pieczenie na jednym ogniu: wejście do portu zostanie pogłębione, a brzeg w Orłowie zabezpieczony. Z szerokiej plaży w Orłowie będą mogli też korzystać wszyscy spragnieni słońca.

W sumie na plażę w Orłowie trafić ma ok. 250 tys. m sześc. piasku. Po zakończeniu prac - w zależności od miejsca - poszerzona plaża powinna mieć od 70 do 80 m szerokości. Cała inwestycja kosztować będzie ok. 4,5 mln zł.

Sztorm zabrał plażę w Orłowie na początku 2022 r.Quiz Turystyczne Trójmiasto Średni wynik 72%

Turystyczne Trójmiasto

Rozpocznij quiz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (55)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane