• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pracownicy biur nie zaparkują pod sklepem

Przedstawiciele hipermarketu tłumaczą, że parkometry stanęły w odpowiedzi na zajmowanie miejsc postojowych przez osoby niebędące klientami sklepu.
Przedstawiciele hipermarketu tłumaczą, że parkometry stanęły w odpowiedzi na zajmowanie miejsc postojowych przez osoby niebędące klientami sklepu. fot. Trojmiasto.pl

Na podziemnym parkingu przy Auchan na KołobrzeskiejMapka w Gdańsku stanęły parkometry. Władze sklepu tłumaczą, że podziemny parking ma ograniczoną liczbę miejsc, które były zajmowane przez pracowników pobliskich firm, biur czy urzędów. - To powodowało, że od godz. 10 cały parking był już zajęty, a klienci sklepu mieli kłopot ze znalezieniem miejsca do zaparkowania - tłumaczy Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji Auchan Retail Polska.Zdarza ci się na dłużej zostawiać auto na parkingu sklepu?

Zobacz wyniki (2117)
Płatne parkingi przy sklepach już nikogo nie dziwią. Płacić za miejsce postojowe trzeba na parkingach przy galeriach handlowych np. w Galerii Bałtyckiej czy Forum Gdańsk, na płatne parkingi - zwłaszcza w atrakcyjnych miejscach - decydują się też zarządcy mniejszych sklepów np. Lidla czy Biedronki.

Z zajmowaniem miejsc postojowych przeznaczonych dla klientów borykają się też hipermarkety.

Kolejnym przykładem jest Auchan na Kołobrzeskiej w Gdańsku.

Dotychczas parkowanie na podziemnym parkingu było bezpłatne. W ostatnich latach wokół powstało jednak kilka nowych inwestycji, co negatywnie odbiło się na dostępności wolnych miejsc postojowych.

Jako pierwsza znacząco odczuła to znajdująca się po drugiej stronie ulicy stacja paliw Lotosu, która na opłaty za parkowanie zdecydowała się na początku grudnia 2019 r.

Teraz parkometry ustawiono i uruchomiono także przy sklepie Auchan.

- Klienci Auchan mają do dyspozycji bezpłatne parkingi przy hipermarketach, które zazwyczaj są zlokalizowane poza centrum miasta. Te parkingi są bardzo duże, dzięki czemu osoby przyjeżdżające na zakupy nie mają problemów z zaparkowaniem - tłumaczy Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji Auchan Retail Polska. - Hipermarket Auchan przy ul. Kołobrzeskiej zlokalizowany jest w centrum dużej dzielnicy. Wokół znajdują się osiedla mieszkaniowe, biurowce i place budowy. Nasz sklep posiada podziemny parking o ograniczonej liczbie miejsc. Do tej pory te miejsca były bezpłatne, więc korzystali z nich pracownicy pobliskich firm, biur czy urzędów. To powodowało, że od godz. 10 cały parking był już zajęty, a klienci sklepu mieli kłopot ze znalezieniem miejsca do zaparkowania i otrzymywaliśmy liczne skargi.
Płacić za parkowanie nie muszą klienci sklepu, ale muszą oni spełnić dwa warunki. Po pierwsze: przed udaniem się na zakupy muszą pamiętać, by z parkometru pobrać darmowy bilet i umieścić go w widocznym miejscu na desce rozdzielczej. Po drugie: z zakupami muszą się wyrobić przed upływem 120 minut.

Pozostali za parkowanie muszą płacić. Godzina postoju kosztuje 3 zł, a brak opłaty za parkowanie wiąże się z ryzykiem nałożenia tzw. opłaty dodatkowej w wysokości 120 zł. Gapowicze zapłacą mniej (75 zł), jeśli uregulują opłatę w ciągu 7 dni kalendarzowych od dnia otrzymania wezwania.

- Parkomaty zostały zainstalowane w poniedziałek, 15 marca. Tydzień przed uruchomieniem tej usługi w sklepie przeprowadzona została akcja informacyjna, mająca na celu przygotowanie klientów do tej formy korzystania z parkingu. Od zainstalowania parkomatów 15 marca przez cały tydzień ich funkcjonowania do niedzieli, 21 marca, opłaty nie były pobierane, nie wystawiano także wezwań do zapłaty. Przez cały ten czas kontynuowana była akcja informacyjna. Opłaty za parking pobierane są od poniedziałku, 22 marca - precyzuje Dorota Patejko.
To drugi płatny parking sieci Auchan w Trójmieście. Oprócz hipermarketu przy ul. Kołobrzeskiej płatne miejsca postojowe wyznaczono przy supermarkecie przy ul. Redłowskiej 41Mapka w Gdyni.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (386)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »