Fakty i opinie

Prawie 1000 okazji do spotkania z nauką podczas Bałtyckiego Festiwalu Nauki

Najnowszy artukuł na ten temat

Bałtycki Festiwal Nauki kusi atrakcjami

Podczas XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki przy klifie w Orłowie geolodzy pokażą m.in. meteoryty i węgiel brunatny, który kryje się w klifie.
Podczas XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki przy klifie w Orłowie geolodzy pokażą m.in. meteoryty i węgiel brunatny, który kryje się w klifie. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Węgiel brunatny, który kryje się w orłowskim klifie, meteoryty, które będzie można dotknąć, spacer szlakiem nietoperzy, które będzie można usłyszeć i zobaczyć, pikniki, wycieczki i blisko 950 innych wydarzeń czeka na głodnych wiedzy podczas XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki, który rozpoczyna się w środę.Czy kiedykolwiek brałeś(łaś) udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki?

tak, i zawsze bardzo mi się podobało 39%
tak, ale nie podobało mi się 9%
nie, ale się wybieram 32%
nie, i nie wybieram się 20%
zakończona Łącznie głosów: 185
XI już Bałtycki Festiwal Nauki potrwa do niedzieli. Niemal tysiąc wydarzeń o charakterze naukowym odbędzie się dzięki zaangażowaniu ponad 4,5 tys. osób z blisko 40 instytucji. A to wszystko po to, by przekonać, że nauka to nie tylko ślęczenie nad książkami, ale też zabawa.

- Wstęp na wszystkie festiwalowe imprezy jest bezpłatny, trzeba tylko zabrać ze sobą ciekawość świata i chęć poznania różnych tajemnic i zagadek nauki. W zeszłym roku odwiedziło nad blisko 85 tys. osób - mówi dr Tadeusz Zaleski, pełnomocnik Rady Rektorów Województwa Pomorskiego ds. Bałtyckiego Festiwalu Nauki. - Celem festiwalu jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, a ta będzie bardzo atrakcyjna.

Bałtycki Festiwal Nauki to wykłady, zwiedzanie laboratoriów badawczych trójmiejskich uczelni, stoiska zewnętrzne, pikniki i wycieczki.

- Od trzech lat wybieram się do Trójmiejskiej Akademickiej Zwierzętarni Doświadczalnej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i mam postanowienie wreszcie ją zobaczyć - dodaje Zalewski. - Na pewno warto się też przejść w sobotę pod klif w Orłowie, gdzie geolodzy pokażą węgiel brunatny, który znajduje się właśnie w klifie, a także najprawdziwsze "gwiazdki" z nieba czyli meteoryty. Dużą popularnością cieszy się też spacer po Dolinie Radości z naukowcami. Do tego zapraszam na niedzielny piknik naukowy w Gdyni przy Akwarium czy sobotni piknik na Placu Zdrojowym w Sopocie. Naprawdę będzie się działo.

Choć XI Bałtycki Festiwal Nauki odbędzie się na terenie całego Trójmiasta, najwięcej wydarzeń będzie mieć miejsce na terenie kampusu Uniwersytetu GdańskiegoPolitechniki Gdańskiej.

- Wydarzenia przygotowaliśmy tak, że środa, czwartek i piątek dedykowane są głównie szkołom, a sobota i niedziela to wydarzenia rodzinne - dodaje dr Zaleski. - Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Choć wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, na zajęcia m.in. w laboratoriach jest ograniczona liczba miejsc. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie poświęconej Bałtyckiemu Festiwalowi Nauki.

Zobacz jak w zeszłym roku wyglądał Bałtycki Festiwal Nauki.

Opinie (49) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.