• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Prawo jazdy tracił trzykrotnie. Złapali go za kółkiem niesprawnego samochodu

Ewa Palińska
7 lutego 2023, godz. 12:30 
Opinie (48)
Chciał wyręczyć kolegę - skończyło się na srogim mandacie i możliwości odsiadki. 41-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego nie zaliczy minionego poniedziałku do udanych. Chciał wyręczyć kolegę - skończyło się na srogim mandacie i możliwości odsiadki. 41-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego nie zaliczy minionego poniedziałku do udanych.

Chciał wyręczyć kolegę, który był pod wpływem alkoholu, odpowie za prowadzenie auta mimo trzykrotnego sądowego zakazu oraz za szereg uchybień technicznych, jakich w prowadzonym przez mężczyznę aucie dopatrzyli się policjanci. 41-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego nie zaliczy minionego poniedziałku do udanych.Kryminalne Trójmiasto - więcej historii


Czy prowadziłe(a)ś auto po publicznych drogach przed zdobyciem prawa jazdy?

W poniedziałek, 6 lutego 2023 r., ok. godz. 10:55 policjanci gdańskiej drogówki otrzymali od oficera dyżurnego informację o kierującym ciężarówki, który wjechał na teren terminala kontenerowego i posługiwał się przepustką, na której widniał wizerunek innego kierowcy.

Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn. Jeden siedział za kierownicą samochodu, drugi w kabinie. Mundurowi wylegitymowali osoby znajdujące się w samochodzie. Podczas kontroli okazało się, że jeden z mężczyzn jest pod wpływem alkoholu, a jego zawartość w wydychanym powietrzu wynosiła ponad pół promila. Na drugim natomiast ciążą trzy sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ostatni z nich obowiązuje do października 2024 r.Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu znajdujące się na wjeździe do terminala, na którym widać, że kierującym był mężczyzna posiadający zakaz prowadzenia pojazdów.

41-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego został zatrzymany. Mężczyzna przyznał, że prowadził ciężarówkę z Pruszcza Gdańskiego do Gdańska. Dodatkowo w czasie kontroli okazało się, że mężczyzna nie rejestrował na karcie kierowcy danych podczas podróży, w związku z czym policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2 tys. zł.

2
miejsce: Stacje kontroli pojazdów, diagnostyka
8.2


Poza tym samochód marki Scania oraz naczepa marki Wielton nie spełniały warunków technicznych. Policjanci zauważyli takie uchybienia, jak brak i niesprawne oświetlenie, pęknięcia i nacięcia opon, nieszczelny układ pneumatyczny. Za stan techniczny samochodu i naczepy kierujący został ukarany mandatami na kwotę 6 tys. zł.To jednak nie koniec "dokonań" krewkiego amatora ryzykownej jazdy. Okazało się bowiem, że 41-latek nie posiada obowiązującej kwalifikacji i badań, a tachograf nie ma przeglądu. Policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do Pomorskiej Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Za złamanie sądowego zakazu grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (48)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane