Fakty i opinie

Premier spotka się z prezydent Gdańska w Warszawie

Najnowszy artukuł na ten temat

Obchody rocznicy wyborów 4 czerwca w Gdańsku

W najbliższy wtorek Aleksandra Dulkiewicz spotka się z Mateuszem Morawieckim w Warszawie. Jest nadzieja na poprawę relacji między prezydent Gdańska i premierem.
W najbliższy wtorek Aleksandra Dulkiewicz spotka się z Mateuszem Morawieckim w Warszawie. Jest nadzieja na poprawę relacji między prezydent Gdańska i premierem. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz we wtorek pojedzie do Warszawy na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Premier zaprosił ją, aby wyjaśnić sytuację, do której doszło 3 czerwca w Gdańsku. - Dziękuję [za zaproszenie - dop. red.] i cieszę się na rozmowę, bo mamy ważne sprawy dla Gdańska i Polski - odpowiedziała prezydent Gdańska.Czy spotkanie będzie nowym otwarciem w relacjach prezydent Gdańska i premiera?

bardzo bym chciał(a), by tak się stało 29%
obawiam się, że to tylko krok wizerunkowy z obu stron 71%
zakończona Łącznie głosów: 1944
Przypomnijmy: w poniedziałek na placu Solidarności prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz starała się przywitać premiera Mateusza Morawieckiego i zaprosić do okrągłego stołu w ramach trwających w Gdańsku obchodów 30-lecia częściowo wolnych wyborów.

Premier z zaproszenia nie skorzystał, a otoczony ochroną nie zamienił słowa z prezydent Gdańska. Na pytanie jednej z dziennikarek "czy przyjdzie pan do Centrum Solidarności", premier Morawiecki odparł: "Dziękuję bardzo, ale mamy w sali BHP piękną uroczystość"

Dzień debat w ECS-ie. Premier w GdańskuDo zaistniałego zgrzytu Mateusz Morawiecki odniósł się we wtorek na antenie Polsat News.

- Reprezentujemy bardzo poważne urzędy i takie zaczepianie, takie happeningi na ulicy myślę, że nie przystoją troszeczkę pani prezydent. Bardzo serdecznie zapraszam panią prezydent na kawę do kancelarii, do mnie. Proponowałbym tylko, żeby nie brała ze sobą kamer, żeby ta rozmowa była taka bardzo poważna - mówił premier.
Aleksandra Dulkiewicz w środę za pośrednictwem Twittera poinformowała, że skorzysta z zaproszenia:

"Przyjęłam zaproszenie od Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Widzimy się we wtorek! Dziękuję i cieszę się na rozmowę, bo mamy ważne sprawy dla Gdańska i Polski" - napisała Dulkiewicz.Spotkanie ma rozpocząć się we wtorek 11 czerwca o godz. 13:30.

Opinie (542) ponad 100 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.