• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Problem (nie tylko) imprezowiczów. Pół roku bez przystanku SKM Gdańsk Stocznia

Piotr Weltrowski
21 czerwca 2024, godz. 07:00 
Opinie (141)
Peron Gdańsk Stocznia wciąż wygląda jak obiekt z dawno minionej epoki. Peron Gdańsk Stocznia wciąż wygląda jak obiekt z dawno minionej epoki.

Przystanek SKM Gdańsk StoczniaMapka, którym dziś większość osób z Trójmiasta i okolic przyjeżdża do klubów i rozrywkowych atrakcji działających w okolicy ul. Narzędziowców i Elektryków, będzie przez pół roku zamknięty. Powód: remont, który ma się rozpocząć za miesiąc, 20 lipca. Ponownie z przystanku będzie można skorzystać dopiero w styczniu przyszłego roku.Korzystasz z przystanku Gdańsk Stocznia?

Zarówno peron SKM, jak i wiodąca nad nim kładka (dziś częściowo zamknięta ze względu na swój stan techniczny) od dawna znajdują się w opłakanym stanie. Przez lata nie było to aż tak widoczne, bo był to jeden z najmniej obleganych przystanków na trasie, przynajmniej w obrębie Trójmiasta.

Jednak wraz ze wzrostem popularności okolicy ul. Narzędziowców i Elektryków, która stała się imprezowym centrum Trójmiasta, sytuacja się zmieniła.

Między ulicami Jana z Kolna, Popiełuszki i Narzędziowców mieści się stoczniowe miasteczko pełne adresów, nie tylko imprezowych. Część funkcjonuje przez cały rok, inne otwierają się jedynie w sezonie letnim.
Między ulicami Jana z Kolna, Popiełuszki i Narzędziowców mieści się stoczniowe miasteczko pełne adresów, nie tylko imprezowych. Część funkcjonuje przez cały rok, inne otwierają się jedynie w sezonie letnim.
Nie dziwi więc, że przedstawiciele SKM zaczęli poważnie przymierzać się do remontu peronu, a przedstawiciele miasta - do remontu kładki.

IMPREZY I WYDARZENIA Nie tylko Ulica Elektryków - sprawdź imprezy w Trójmieście

sie 9-10
Rockowizna festiwal 2024
Kup bilet
sie 2-4
Brasswood Festiwal 2024
Kup bilet
sie 8-10
Sunset Square 2024 - Sanah
Kup bilet
lip 20-25
II Baltic Opera Festival 2024
Kup bilet
lip 25-4.08
28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski
Kup bilet


Ten ostatni ogłoszono zresztą już miesiąc temu, w maju, zaznaczając jednak, że zostanie on zgrany z remontem prowadzonym przez SKM.

Prace potrwają ponad rok, przez pół roku przystanek wyłączony z ruchu  • Dziś z kolei SKM ogłosiło dokładny termin swojego remontu.
  • Ma się on rozpocząć za miesiąc, 20 lipca.
  • Tego dnia peron zostanie wyłączony z ruchu na okres sześciu miesięcy.

Od razu zaznaczono, że podczas trwania prac bilety Taryfy Pomorskiej, obowiązujące w  pociągach PKP SKM i POLREGIO, będą honorowane w pojazdach komunikacji miejskiej na odcinku Gdańsk Politechnika SKM - Gdańsk Główny.

Harmonogram prac przewiduje otwarcie przystanku 20 stycznia 2025 r., ale prace na nim będą jeszcze trwały. Modernizacja przystanku ma się zakończyć 14 sierpnia 2025 r.

- Jeżeli kładka nie będzie jeszcze dostępna, zostanie przygotowane tymczasowe dojście na peron na poziomie gruntu od strony ul. Jana z Kolna - informuje Tomasz Złotoś, rzecznik SKM.

Jaki jest zakres remontu?- SKM Gdańsk Stocznia zostanie kompleksowo odnowiony i przystosowany do obsługi osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Z kładki na peron będzie się można dostać windą. Nowe będą nawierzchnia i krawędzie peronu, który zostanie zadaszony po obu stronach kładki. Wymienione zostaną też szyny oraz sieć trakcyjna. Będą też nowe tzw. wiatrołapy, ławki czy przysiadaki - tłumaczy Złotoś.
Wykonawcą prac będzie firma PORR SA, która zmodernizuje także przystanek SKM Gdynia Stocznia - Uniwersytet Morski. Modernizacje obu mają kosztować niemal tyle samo. Za modernizację przystanku Gdańsk Stocznia SKM zapłaci 13 098 270 zł, a za remont w Gdyni - 13 090 890 zł.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (141)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane