• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Programiści i graficy najbardziej pożądani. Studiuj kierunki przyszłości w PJATK Gdańsk

8 czerwca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
PJATK w Gdańsku oferuje studia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów. PJATK w Gdańsku oferuje studia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów.

Jakie studia gwarantują wysokie zarobki? To pytanie zadaje sobie niemal każdy młody człowiek, stojący przed wyborem kierunku studiów i uczelni, a więc swojej przyszłości. Programiści i graficy - według ekspertów rynku pracy zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w tych branżach stale rośnie. Niezbędne kwalifikacje zdobyć można na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Oferta studiów jest skierowana zarówno do absolwentów szkół średnich, jak i tych, którzy chcą zmienić zawód. Nabór na rok akademicki 2022/2023 już trwa.Co warto studiować na Pomorzu, by potem cieszyć się niezłymi zarobkami? Najlepiej na rynku pracy radzą sobie dziś specjaliści branży IT. Nie mogą oni narzekać na brak ofert pracy, a jak przekonują eksperci, ze swoimi umiejętnościami informatycy mogą liczyć na zatrudnienie praktycznie w każdej branży.

Jedną z trójmiejskich uczelni, która posiada ofertę dedykowaną grafikom i informatykom jest Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku, której siedziba mieści się przy ul. Brzegi 55Mapka.

Najlepsza niepubliczna uczelniaPolsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych to uczelnia z ponad 25-letnim doświadczeniem, która odznacza się wysokim poziomem nauczania i indywidualnym podejściem do studenta. O jej renomie świadczy fakt, że według najnowszego rankingu "Perspektywy" 2021 jest to najlepsza niepubliczna uczelnia techniczna.

PJATK w Gdańsku oferuje studia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów. Studia odbywają się w trybie dziennym i zaocznym, dzięki czemu z oferty mogą skorzystać zarówno świeżo upieczeni absolwenci szkół średnich, jak i osoby pracujące. Natomiast absolwenci innych uczelni - przynajmniej studiów pierwszego stopnia - mogą skorzystać ze studiów podyplomowych projektowanie graficzne.

- Absolwenci grafiki nie mają problemu ze znalezieniem pracy, ponieważ otrzymują staranne wykształcenie w zakresie projektowania. Jako uczelnia odpowiadamy profilem kształcenia na zapotrzebowanie rynku pracy. Tak przygotowani absolwenci są chętnie zatrudniani w branży projektowej - tłumaczy dr Mariusz Sładczyk, dziekan Wydziału Sztuki Nowych Mediów.
 • PJATK w Gdańsku oferuje studia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów.
 • PJATK w Gdańsku oferuje studia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów.
 • PJATK w Gdańsku oferuje studia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów.

Informatyk to "zawód przyszłości"Dlaczego studia na Wydziale Informatyki PJATK Gdańsk cieszą się nieustannie wielką popularnością?

- Z roku na rok odnotowujemy więcej chętnych na studiowanie tego kierunku - ukończenie informatyki na PJATK wiąże się z wielkimi szansami na dobrą pracę z wysoką pensją. Informatyk to "zawód przyszłości". Dobrze wyszkoleni specjaliści IT są potrzebni w każdej branży. Obecne statystyki pokazują, że nasi absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie. Nasi studenci korzystają z praktyk i staży w cenionych firmach na Pomorzu. Już podczas studiów najczęściej zaczynają swoją karierę zawodową. Absolwent Informatyki PJATK Gdańsk jest doskonale przygotowany do pracy w różnych obszarach IT: od programisty do projektanta. Może pracować w działach związanych z utrzymaniem i pielęgnacją systemów (systemy baz danych, sieci komputerowe), jak i związanych z wytwarzaniem oprogramowania (aplikacje internetowe, B2B, bazy danych, systemy eksperckie i multimedialne) - zachęca dr hab. Marek Bednarczyk, prof. PJATK, dziekan Wydziału Informatyki.
Studia na Wydziale Sztuki Nowych Mediów to studia ogólnoakademickie, interdyscyplinarne, artystyczne z silnym akcentem technicznym.

- Projektowanie Graficzne porządkuje formę przekazu. Jest istotnym elementem reklamy, marketingu i sztuki. Obecnie każda branża potrzebuje usług z tego zakresu, zatem zapotrzebowanie na dobrze wykształconego grafika jest spore. Nasi Studenci otrzymują szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną zarówno z przedmiotów plastycznych, jak i obsługi aplikacji graficznych (Adobe, Blender, Unity itp.). Przedmioty komputerowe prowadzone są w dobrze wyposażonych pracowniach komputerowych, obejmują elementy takich dziedzin, jak: projektowanie graficzne, obróbka obrazu, tworzenie i projektowanie stron www, multimedia, tworzenie animacji, modelowanie trójwymiarowe. W zakresie sztuk manualnych studenci studiują w profesjonalnych pracowniach: rysunek i malarstwo, rzeźba, fotografia, grafika projektowa i artystyczna - dodaje dr Mariusz Sładczyk.
Uczelnia prowadzi również nabór na studia podyplomowe Projektowanie Graficzne.

- To studia adresowane są do osób z wyższym wykształceniem (posiadającym minimum licencjat), które chcą nabyć lub pogłębić wiedzę z zakresu komunikacji wizualnej, grafiki projektowej i multimediów. Kandydaci to osoby działające w promocji, marketingu, public relations, wydawnictwach, agencjach reklamowych, mediach, instytucjach powiązanych z mediami, architekturze, wzornictwie oraz telewizji - mówi Monika Ostojska-Żurek, kierownik działu promocji PJATK Gdańsk.
Na kierunek Grafika (Wydział Sztuki Nowych Mediów) kandydatów obowiązują rozmowy kwalifikacyjne. Zainteresowani studiowaniem mogą skorzystać ze zdalnej konsultacji teczek dla kandydatów.

Na uczelni powstała też zapowiadana wcześniej pracownia międzywydziałowa z parkiem maszyn spełniających wymagania pod GameDev i VR, z drukarkami 3D i dronami. Niedługo swoja działalność zacznie Koło Naukowe GameDev, a w przyszłości uczelnia planuje uruchomienie specjalizacji na obu wydziałach.

 • PJATK w Gdańsku oferuje studia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów.
 • PJATK w Gdańsku oferuje studia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów.
 • PJATK w Gdańsku oferuje studia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów.

Początek kariery już na studiachAbsolwenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku bez trudu odnajdują się na rynku pracy. Zdecydowana większość z nich rozpoczęła swoją karierę zawodową już w trakcie studiów. Studenci mogą bowiem korzystać z szerokiej oferty praktyk i staży w cenionych firmach na Pomorzu.

- Dlaczego nasi absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy? Można odpowiedzieć jednym zdaniem: firmy szukają dobrych specjalistów, a przy tym ludzi umiejących pracować w zespole. Takich absolwentów mamy - komentuje dr hab. Marek Bednarczyk, prof. PJATK, dziekan Wydziału Informatyki.

Absolwenci PJATK wśród najlepiej zarabiających specjalistówZ kolei według ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów, absolwenci PJATK Gdańsk należą do najlepiej zarabiających młodych specjalistów.

- Najnowsze dane pokazują, że absolwenci studiów I stopnia na kierunku Informatyka w Gdańsku są na pierwszym miejscu pod względem wysokości zarobków w województwie pomorskim i zajmują wysoką pozycję w skali całego kraju. Mediana wynagrodzeń wynosi ponad 7 tys. złotych miesięcznie. Co więcej, średni czas, jaki nasi absolwenci potrzebują do znalezienia pracy na etacie, to około tygodnia, a wskaźnik bezrobocia wynosi 0 proc. Również nasi absolwenci kierunku Grafika zdobyli pierwsze miejsce w województwie w zakresie kierunku oraz są na podium w obszarze wszystkich sztuk plastycznych. Choć ze względu na specyfikę zawodu (w tej grupie przeważają freelancerzy) czas poszukiwania pracy etatowej jest dłuższy niż u absolwentów Informatyki, to jest o ponad jedną trzecią krótszy niż wynosi średnia w dziedzinie sztuk plastycznych - podkreśla Monika Ostojska-Żurek.
Na uczelni panuje atmosfera współistnienia różnych kultur - prócz wszechobecnej kultury Japonii, gdański oddział PJATK może pochwalić się sporą grupą studentów zza granicy. Wykłady odbywają się po polsku, ale prowadzone są kursy dokształcające z języka polskiego dla cudzoziemców.

Studenci aktywnie uczestniczą w kołach naukowych. Na uczelni działają Koło Naukowe Hashcode, Odyseja Umysłów, Digital Painting i Concept Art, drużyna e-sportowa Ninja PJATK oraz AZS Sekcja Brydża Sportowego.

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych prowadzi obecnie nabór na rok akademicki 2022/20223. Będzie on prowadzony do września lub wyczerpania miejsc.

Dziekanat PJATK Gdańsk na okres rekrutacji wzmocnił swoje siły o osoby mówiące biegle w języku ukraińskim. Jak co roku dla studentów z zagranicy przygotowany będzie również intensywny kurs języka polskiego.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (10) 2 zablokowane

 • Kończyłem informatykę

  Parę lat temu. Miło wspominam. Na pierwszym roku było sporo osób, a dyplom odebrało kilku :-) było warto

  • 9 1

 • Patrząc na naszego premiera

  to trzeba kończyć historię.

  • 3 1

 • Powiem tak

  Niezwykle wartościowe dyplomy, otwierają drzwi do karier w wielu znanych firmach i instytucjach, coś jak Gdańskie Seminarium Duchowne

  • 2 0

 • Taaa, zadęcie potężne

  Nowe media, Ekhm

  • 3 0

 • słabo.. (5)

  próbowałam studiować informatykę, a głównie interesowało mnie programowanie. Niestety nauczyciele niczego zbytnio nie uczyli, dawali zadania na tablicy i Panie rób. Jakbym wszystko umiała to nie szłabym na studia..

  • 1 4

  • (3)

   No ale studia to głównie studiowanie, a więc nauka samemu

   • 0 3

   • (2)

    studiowanie samemu studiowaniem, a prowadzenie zajęć z programowania w formie rozdaj zadanie i pierdź w stołek to drugie.

    • 2 0

    • tez studiwałem informatykę na PJATK w Gdańsku i szczerze - uważam, ze to najlpeszy wybór (1)

     Może to nie było dla ciebie?

     • 3 0

     • Najlepszy

      Ivy League się nie umywają

      • 0 0

  • @Zuzanna to co piszesz jest dziwne, bo ja też tam studiowałem i tak, były zadania do zrobienia (bo ogólnie na tym to polega) ale raz, że tablicowych przedmiotów było tylko trochę na samym początku (no ale jak nie przeszłaś dalej, to możesz nie wiedzieć), a dwa, że zawsze jak już nie dawało rady się samemu, to wykładowca podchodził pomagał i tłumaczył. I tak było przez całe studia. Przy inżynierce też promotor się tak wkręcił w nasz projekt, że ciągle podsuwał nam jakieś pomysły.

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane