Fakty i opinie

stat

Projekt przebudowy zapomnianego odcinka Łąkowej

Dobra wiadomość jest taka, że ul. Łąkowa doczeka się wreszcie remontu także na północnym odcinku między Podwalem Przedmiejskim a ul. Długie Ogrody zobacz na mapie Gdańska. Zła - nie wiadomo jeszcze, kiedy prace budowlane się rozpoczną. W trakcie przygotowania jest dokumentacja projektowa, która to umożliwi.Czy na planowanym do przebudowy odcinku ul. Łąkowej należy dopuścić parkowanie na chodnikach?

tak, przecież takie parkowanie jest dopuszczone przez prawo 17%
tak, ale tylko w wyznaczonych miejscach 21%
nie, należy zaprojektować zatoki lub przewidzieć parkowanie na jezdni 62%
zakończona Łącznie głosów: 1443
Ulica Łąkowa doczekała się dotychczas gruntownej przebudowy jedynie na południowym fragmencie w ramach rewitalizacji Dolnego Miasta. Północny odcinek, odcięty od południowego Podwalem Przedmiejskim, nadal jest w opłakanym stanie i nie zachęca do spacerów na Dolne Miasto.

W najbliższych latach ma się to jednak zmienić, choć trudno określić przybliżony termin rozpoczęcia prac budowlanych.

W trakcie przygotowania jest dokumentacja projektowa, która umożliwi ich realizację. Jej opiniowaniem zajmuje się obecnie Miejski Konserwator Zabytków, a jednym z elementów historycznych będzie zachowanie krótkich fragmentów torów tramwajowych.

- Inwestycja będzie obejmowała cały obszar i pas drogowy między budynkami ul. Łąkowej. Pod względem aranżacji przestrzeni, będzie to kontynuacja zakresu prac budowlanych na wykonanym już odcinku tej ulicy na Dolnym Mieście - zapowiada Olimpia Schneider z Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
graf. Trojmiasto.pl

Projekt we współpracy z deweloperemDokumentacja techniczna została zlecona i jest finansowana przez dewelopera PB Kokoszki, który w pobliżu realizuje osiedle mieszkaniowe Sadowa. To efekt współpracy miasta w ramach tzw. umowy szesnastkowej, zakładającej poprawę układów drogowych wymuszonych inwestycjami niedrogowymi (np. osiedlem).

- Dopiero po przygotowaniu dokumentacji będzie można podjąć decyzję o sposobie realizacji inwestycji [w tym ewentualnego jej etapowania - dop. red.]. Realizacja budowlana jest przewidziana do sfinansowania przez miasto - dodaje Schneider.
Czytaj więcej: Artykuł z 2013 r.: Deweloperzy wydali 92 mln zł na drogi w Gdańsku

Dolne Miasto i Długie Ogrody - mieszkania na wynajem

Nowy apartament w centrum Gdańska!
2 700 zł
Gdańsk Długie Ogrody
Apartament Chmielna Park 2 pokoje z ogrodkiem z rachunkami!!
2 300 zł
Gdańsk Dolne Miasto
Szafarnia-stylowy apartament nad Motławą z garażem
2 400 zł
Gdańsk Długie Ogrody

Opinie (121) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.