Fakty i opinie

stat

Projekt przebudowy zapomnianego odcinka Łąkowej

Dobra wiadomość jest taka, że ul. Łąkowa doczeka się wreszcie remontu także na północnym odcinku między Podwalem Przedmiejskim a ul. Długie Ogrody zobacz na mapie Gdańska. Zła - nie wiadomo jeszcze, kiedy prace budowlane się rozpoczną. W trakcie przygotowania jest dokumentacja projektowa, która to umożliwi.Czy na planowanym do przebudowy odcinku ul. Łąkowej należy dopuścić parkowanie na chodnikach?

tak, przecież takie parkowanie jest dopuszczone przez prawo 17%
tak, ale tylko w wyznaczonych miejscach 21%
nie, należy zaprojektować zatoki lub przewidzieć parkowanie na jezdni 62%
zakończona Łącznie głosów: 1443
Ulica Łąkowa doczekała się dotychczas gruntownej przebudowy jedynie na południowym fragmencie w ramach rewitalizacji Dolnego Miasta. Północny odcinek, odcięty od południowego Podwalem Przedmiejskim, nadal jest w opłakanym stanie i nie zachęca do spacerów na Dolne Miasto.

W najbliższych latach ma się to jednak zmienić, choć trudno określić przybliżony termin rozpoczęcia prac budowlanych.

W trakcie przygotowania jest dokumentacja projektowa, która umożliwi ich realizację. Jej opiniowaniem zajmuje się obecnie Miejski Konserwator Zabytków, a jednym z elementów historycznych będzie zachowanie krótkich fragmentów torów tramwajowych.

- Inwestycja będzie obejmowała cały obszar i pas drogowy między budynkami ul. Łąkowej. Pod względem aranżacji przestrzeni, będzie to kontynuacja zakresu prac budowlanych na wykonanym już odcinku tej ulicy na Dolnym Mieście - zapowiada Olimpia Schneider z Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
graf. Trojmiasto.pl

Projekt we współpracy z deweloperemDokumentacja techniczna została zlecona i jest finansowana przez dewelopera PB Kokoszki, który w pobliżu realizuje osiedle mieszkaniowe Sadowa. To efekt współpracy miasta w ramach tzw. umowy szesnastkowej, zakładającej poprawę układów drogowych wymuszonych inwestycjami niedrogowymi (np. osiedlem).

- Dopiero po przygotowaniu dokumentacji będzie można podjąć decyzję o sposobie realizacji inwestycji [w tym ewentualnego jej etapowania - dop. red.]. Realizacja budowlana jest przewidziana do sfinansowania przez miasto - dodaje Schneider.
Czytaj więcej: Artykuł z 2013 r.: Deweloperzy wydali 92 mln zł na drogi w Gdańsku

Dolne Miasto i Długie Ogrody - mieszkania na wynajem

Opinie (121) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.