Fakty i opinie

stat

Prokuratura bada próbę gwałtu w taksówce

Gdy kobiety zaczęły krzyczeć, mężczyzna wyrzucił je z taksówki i odjechał.
Gdy kobiety zaczęły krzyczeć, mężczyzna wyrzucił je z taksówki i odjechał. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Chciały wrócić na Ujeścisko po imprezie w Sopocie, ale taksówkarz wykorzystał, że kobiety zasnęły i wywiózł je do lasu. Obudziły się, gdy jednej z nich włożył rękę pod spódnicę. Gdy zaczęły krzyczeć, brutalnie wyrzucił je z samochodu i odjechał.Zdarzyło ci się kiedyś zasnąć w taksówce?

tak, ale kierowca obudził mnie pod domem i nic się nie stało

24%

tak i jestem przekonany, że zostałem okradziony

8%

nie, nigdy

68%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 3263
Po zabawie w jednym z sopockich klubów, dwie młode kobiety zdecydowały się na powrót do Gdańska taksówką. Zadzwoniły po samochód jednej z korporacji (nazwa znana redakcji) i gdy tylko wyszły przed klub, podjechał peugeot (numer rejestracji znany redakcji). Wsiadły do środka, a odprowadzający je mężczyzna przekazał adres kierowcy i wrócił do klubu.

Kobiety zasnęły jednak po drodze, co wykorzystał 36-letni kierowca i zamiast na ul. Nieborowską zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, pojechał do lasu w okolicach ul. Spacerowej zobacz na mapie Gdańska.

- Przebudziłam się, gdy włożył mi rękę w majtki. Koleżankę zaczął wulgarnie namawiać do innych czynności. Od razu zaczęłyśmy krzyczeć - opowiada jedna z napadniętych kobiet.
W aucie doszło do przepychanki, po której kobiety zostały wyrzucone z samochodu. Zdążyły jednak zrobić zdjęcie odjeżdżającej taksówki, na którym widać jej numery rejestracyjne. Od razu zadzwoniły też na policję, która błyskawicznie pojawiła się na miejscu. Teraz sprawę przejęła prokuratura.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące ewentualnego dopuszczenia się przez taksówkarza innych czynności seksualnych. W sprawie są prowadzone czynności wstępne - mówi Tatiana Paszkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Mężczyzna nie został jeszcze zatrzymany. Śledczy muszą najpierw uzyskać formalne zeznania obu kobiet.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (398)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.