• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Prokuratura bada sprawę handlu narkotykami w sopockim klubie

Ewa Palińska
17 czerwca 2024, godz. 17:00 
Opinie (182)
Od 2013 r. klubokawiarnia 3 Siostry działa w sopockim Domu Zdrojowym. Od 2013 r. klubokawiarnia 3 Siostry działa w sopockim Domu Zdrojowym.

Czy pracownik sopockiej klubokawiarni 3 Siostry rozprowadzał narkotyki? Tę sprawę bada obecnie prokuratura, którą poinformował Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe. Informacje na temat możliwości rozprowadzania nielegalnych substancji miały wyjść na jaw podczas sprawy rodzinnej pracownika lokalu. Postępowanie jest w toku i prowadzone jest w sprawie.

Czy pracownik klubokawiarni był dilerem narkotyków?Czy wiesz, w jaki sposób i gdzie kupić narkotyki?

O sprawie jako pierwszy poinformował portal Goniec.pl, którego dziennikarze weszli w posiadanie m.in. korespondencji, mającej należeć do pracownika klubokawiarni 3 Siostry. Tej samej, którą posiadają i analizują też śledczy. W materiałach znajdują się wiadomości wymieniane m.in. z domniemanym dilerem, znajomymi odwiedzającymi klub czy z dj-em co jakiś czas grającym w 3 Siostrach. 

Portal Goniec.pl wskazuje, że rozmówcy nie piszą wprost o narkotykach, w zdecydowanej większości stosują proste szyfry. Piszą o brokułach, cukierkach, tabsach, pakietach, zestawach, warzywach czy sztaganach. Omawiają działanie amfetaminy, tabletek ("panama", "różowy mocarz") czy ustalają rozliczenia za nie.Sprawę do prokuratury zgłosił sąd. Obecnie prokurator oczekuje na opinię biegłego z zakresu slangu narkotykowego, bo mężczyzna komunikował się w sprawie nielegalnych substancji za pomocą dobrze znanego miłośnikom narkotyków szyfru. Sprawę do prokuratury zgłosił sąd. Obecnie prokurator oczekuje na opinię biegłego z zakresu slangu narkotykowego, bo mężczyzna komunikował się w sprawie nielegalnych substancji za pomocą dobrze znanego miłośnikom narkotyków szyfru.

Prokuraturę o sprawie poinformował sądPostępowanie zostało zainicjowane zawiadomieniem Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku.

- Śledztwo zostało wszczęte w dniu 13 marca 2024 r. i prowadzone jest w sprawie o czyn z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (udzielanie innej osobie środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej). Czyn ten stanowi występek, który zagrożony jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat - informuje prokurator Mariusz DuszyńskiProkuratury Okręgowej w Gdańsku.
Postępowanie pozostaje w toku i - jak zostało wspomniane - prowadzone jest w sprawie. Oznacza to, że organy ścigania próbują ustalić, czy doszło do popełnienia czynu zabronionego i kto jest jego sprawcą.

- Obecnie prokurator oczekuje na opinię biegłego z zakresu slangu narkotykowego - informuje prok. Mariusz Duszyński. - Po uzyskaniu opinii zostaną podjęte dalsze czynności procesowe.

Faktura za spotkanie z udziałem Jacka Karnowskiego wystawiona na Sopot3 Siostry to klubokawiarnia chwaląca się współpracą z licznymi festiwalami literackimi, filmowymi, targami rękodzieła. Organizowane są tam koncerty i spektakle.

Jedną ze współwłaścicielek jest Aleksandra Gosk - nowa przewodnicząca sopockiej rady miejskiej, wcześniej wieloletnia radna. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie do tego lokalu, w czerwcu 2023 r., zdecydował się zabrać swoich gości poprzedni prezydent miasta, Jacek Karnowski.

Portal Goniec.pl zasugerował, że za prywatne spotkanie Jacka Karnowskiego w klubokawiarni 3 Siostry, podczas którego serwowany był również alkohol, zapłacił sopocki magistrat z miejskiej kasy. Sopoccy urzędnicy informują jednak, że było to oficjalne spotkanie z  oficjalną delegacją z Ukrainy, która gościła w mieście w ramach Europejskiego Kongresu Finansowego. Portal Goniec.pl zasugerował, że za prywatne spotkanie Jacka Karnowskiego w klubokawiarni 3 Siostry, podczas którego serwowany był również alkohol, zapłacił sopocki magistrat z miejskiej kasy. Sopoccy urzędnicy informują jednak, że było to oficjalne spotkanie z  oficjalną delegacją z Ukrainy, która gościła w mieście w ramach Europejskiego Kongresu Finansowego.
Faktura za to spotkanie, do której dotarł portal Goniec.pl, opiewająca na blisko 800 zł, została wystawiona wówczas na Gminę Sopot. Dlaczego?

- W czerwcu 2023 roku Gmina Miasta Sopotu gościła oficjalną delegację z Ukrainy, z miasta partnerskiego Białogród nad Dniestrem - informuje Izabela Heidrich. - Sześcioosobowa reprezentacja ukraińskiego samorządu, wraz z merem uczestniczyła w Europejskim Kongresie Finansowym EKF (mer był gościem panelu dotyczącego wsparcia Ukrainy) i odbywała szkolenie związane ze staraniami Ukrainy o akcesję do UE i możliwościami pozyskiwania środków unijnych. Faktury dotyczą cateringu podczas oficjalnego spotkania z delegacją ukraińską i uczestnikami EKFu.
Wieczór wyborczy Koalicji dla Sopotu. Magdaleny Czarzyńskiej - Jachim, organizowany 7 kwietnia br. w klubokawiarni 3 Siostry. Na zdj. Aleksandra Gosk - współwłaścicielka lokalu i przewodnicząca Rady Miasta Sopotu. Wieczór wyborczy Koalicji dla Sopotu. Magdaleny Czarzyńskiej - Jachim, organizowany 7 kwietnia br. w klubokawiarni 3 Siostry. Na zdj. Aleksandra Gosk - współwłaścicielka lokalu i przewodnicząca Rady Miasta Sopotu.

Czy mężczyzna nadal pracuje w 3 Siostrach? Aleksandra Gosk nie odpowiedziałaAleksandra Gosk chwaliła się bogatą działalnością klubu na swojej stronie podczas niedawnych wyborów samorządowych. Portalowi Goniec.pl odpowiedziała, że o podejrzeniu rozprowadzania narkotyków przez jej pracownika nic nie wiedziała, choć w trakcie trwania kampanii postępowanie prokuratorskie toczyło się.

Kiedy dowiedziała się o tym, że jednego z pracujących w 3 Siostrach mężczyzn podejrzewa się o handel narkotykami?

- O tym, że toczy się jakiekolwiek postępowanie w prokuraturze usłyszałam po raz pierwszy od autora artykułu - informuje Aleksandra Gosk w oświadczeniu. - Do tej pory nikt z prokuratury nie wystąpił do mnie o złożenie wyjaśnień, a autorowi artykułu jednoznacznie odpowiedziałam, że prowadzę działalność zgodnie z prawem i nie mam żadnej wiedzy o działaniach prokuratury. 
Na pytanie o to, czy mężczyzna nadal pracuje w lokalu, a jeśli nie, to kiedy i z jakiego powodu doszło do rozwiązania stosunku pracy, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (182)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane