Fakty i opinie

Dwa umorzenia ws. molestowania przez syna znanego polityka

Prokuratorzy z Gdańska dwukrotnie uznali, że nie ma podstaw do przesłania do sądu sprawy o molestowanie seksualne, jakiego miał się dopuścić syn znanego polityka na kilkuletniej dziewczynce.
Prokuratorzy z Gdańska dwukrotnie uznali, że nie ma podstaw do przesłania do sądu sprawy o molestowanie seksualne, jakiego miał się dopuścić syn znanego polityka na kilkuletniej dziewczynce. fot. galeria trojmiasto.pl

Prokuratura w Gdańsku dwukrotnie umarzała postępowanie ws. molestowania seksualnego, jakiego miał się dopuszczać kilkunastoletni wówczas Zdzisław, syn znanego polityka, samorządowca, a ostatnio prezesa i członka zarządu TVP. Śledczy badali sprawę od 2015 roku, ale dwukrotnie nie doszukali się powodów, by przesłać ją do sądu.Czy decyzja prokuratury mogła się wiązać z tym, że chodziło o syna znanego polityka?

trudno powiedzieć, mam za mało informacji 16%
nie mam wątpliwości, że tak właśnie było 75%
wątpię, prokuratorzy mieliby zbyt wiele do stracenia 9%
zakończona Łącznie głosów: 3313
Sprawę bardzo obszernie opisała "Gazeta Wyborcza" w opublikowanym 21 lipca artykule pt. "Syn Jacka Kurskiego zaczął mnie krzywdzić, gdy miałam dziewięć lat. Czy dwukrotnie umarzane śledztwa były rzetelne?".

Publikacja "Gazety Wyborczej" nastąpiła kilka dni po tym, jak media w całym kraju informowały o drugim ślubie kościelnym Jacka Kurskiego, uzyskanym po wcześniejszym unieważnieniu pierwszego małżeństwa byłego prezesa TVP.

To historia 20-letniej dziś Magdaleny, młodej kobiety, której rodzice przez lata byli zaprzyjaźnieni z rodziną Kurskich, a także częściowo powiązani z nią zawodowo. Ojciec pani Magdaleny był asystentem Jacka Kurskiego, gdy ten sprawował mandat deputowanego do Parlamentu Europejskiego.

Relacje między rodzinami były na tyle dobre, że w latach 2004-2012 wspólnie spędzali wakacje w leśniczówce Danielin w powiecie sztumskim, 80 km od Gdańska. Każda z rodzin miała w budynku własne mieszkanie.

Do molestowania seksualnego miało dojść w leśniczówce, w której swoje mieszkania miały obie rodziny i w której przez lata spędzały wakacje.
Do molestowania seksualnego miało dojść w leśniczówce, w której swoje mieszkania miały obie rodziny i w której przez lata spędzały wakacje. za GazetaWyborcza.pl
To właśnie tam, według opowieści pani Magdaleny, miało dojść do wielokrotnego molestowania jej przez Zdzisława (na co dzień używa imienia Antonii), starszego od niej o osiem lat. Zgodnie z zeznaniami kobiety, ocenianymi przez biegłych jako wiarygodne, po raz pierwszy do takiej sytuacji miało dojść w 2009 roku, gdy miała 9 lat, a Zdzisław K. - 17.

W artykule "Gazety Wyborczej" obszernie opisano czyny, jakich nastoletni Zdzisław miał się dopuszczać na kilkuletniej Magdalenie.

Sytuacja powtarzała się podczas kolejnych rodzinnych wakacji do 2012 roku. Wówczas ojcowie Magdaleny i Zdzisława, dotąd zgodnie ze sobą współpracujący, pokłócili się na gruncie zawodowym.

"Gazeta Wyborcza" cytuje policyjną notatkę:

"Na przełomie 2012 i 2013 r. Jacek Kurski i ojciec Magdy popadli w konflikt i ten drugi stracił posadę asystenta europarlamentarzysty. W tym samym czasie rozpadło się małżeństwo Kurskich".

Autoagresja nastoletniej MagdalenySześć lat temu 14-letnia wówczas Magda zaczęła się kaleczyć, zażywać lekarstwa bez uzasadnienia medycznego. Gdy rodzice zdecydowali się umieścić córkę w szpitalu psychiatrycznym, psycholog napisał w opinii: "zachowania autoagresywne trwały od października 2014 do 30 stycznia 2015".

Po wyjściu ze szpitala, podczas sesji terapeutycznej w czerwcu 2015 r., nastolatka opowiedziała o molestowaniu, jakiego doznała w dzieciństwie. Terapeuta zawiadomił o tym Sąd Rodzinny Gdańsk-Południe. Matka Magdaleny poinformowała o tym matkę Zdzisława. Kobieta miała ją przeprosić za zachowanie syna.

Sprawa dwukrotnie trafia do prokuratury i dwukrotnie jest umarzanaPostępowanie zaczęła prowadzić prokuratura w Kwidzynie, ponieważ do molestowania miało dojść na jej terenie (powiat sztumski). W czerwcu 2016 r. sprawa została jednak przejęta przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku, a po roku umorzona.

W cytowanych przez "Gazetę Wyborczą" aktach zapisano, że "(...) złożone przez Zdzisława Kurskiego zeznania pozostają w sprzeczności z zeznaniami innych świadków. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż Zdzisław Kurski miał świadomość przedmiotu postępowania i własnej w nim roli (...). Nie daje to jednak podstaw do przyjęcia, że podejmował wobec [Magdaleny] czynności o charakterze seksualnym".

W tym samym roku dziewczyna próbowała popełnić samobójstwo - uratowała ją siostra.

Pełnomocnik rodziny złożył zażalenie na decyzję prokuratury do sądu. Ten nakazał prokuraturze wznowić postępowanie i uzupełnić dowody w celu ewentualnego postawienia Zdzisławowi zarzutów.

Postępowanie zostało ponownie wszczęte. Po kilku miesiącach, 31 stycznia 2019 r., drugie śledztwo zostało zakończone, a 10 czerwca ponownie umorzone.

Jako powód podano art. 17 par. 1 pkt 1 Kodeksu postępowania karnego: "Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, gdy czynu nie popełniono albo brak jest danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie jego popełnienia".

Z artykułu w "Gazecie Wyborczej" wynika, że rodzice Zdzisława mieli parokrotnie namawiać rodziców Magdaleny, by ta wycofała oskarżenia przeciwko ich synowi.

Ta sprawa nie trafi już do sąduChoć w maju 2019 r., czyli na miesiąc przed oficjalnym umorzeniem drugiego postępowania w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku, Sejm znowelizował Kodeks karny m.in. o zapis, że zgwałcenie dziecka poniżej lat 15 nie podlega przedawnieniu, sprawa Zdzisława K. prawdopodobnie nie wróci do sądu.

Cytowany przez "Gazetę Wyborczą" prof. Cezary Kulesza, kierownik Katedry Postępowania Karnego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku i adwokat, mówi:

- Prawomocnie umorzone postępowanie prokuratorskie można wznowić w związku z ujawnieniem nowych, istotnych dowodów, np. gdy pojawi się nieujawniony wcześniej świadek przestępstwa, na co w tym przypadku szanse są - jak rozumiem - minimalne. Przez rok od powtórnego umorzenia tej sprawy prawomocne postanowienie o umorzeniu mógłby jeszcze uchylić prokurator generalny. Do tego nie jest potrzebne ujawnienie nowych okoliczności, ale ten roczny termin minął. Podobnie jak czas na złożenie skargi subsydiarnej.
Pani Magdalena nie może już wystąpić także z prywatnym aktem oskarżenia. Termin na to upłynął latem 2019 r.

Oświadczenie Jacka Kurskiego ws. artykułu "Gazety Wyborczej"
Oświadczenie Zdzisława Antoniego Kurskiego

W związku ze szkalującym mnie artykułem w "Gazecie Wyborczej", stanowczo zaprzeczam informacjom dotyczącym moich rzekomych intymnych relacji z Magdą Nowakowską. Moje relacje z Magdą były czysto braterskie. Współczułem jej, gdyż wiedziałem jak trudne ma życie z powodu uzależnienia ojca. Trwające od kilku lat próby oskarżenia mnie wiązałem dotąd wyłącznie z zemstą na moim ojcu, w związku z wyrzuceniem z pracy ojca Magdy. Mimo to nigdy nie prosiłem ojca o jakąkolwiek pomoc w tej sprawie. Tym fałszywym oskarżeniom samodzielnie stawiłem czoła w prokuraturze, która tę sfingowaną sprawę dwukrotnie umarzała. Dzisiejszy atak w "Gazecie Wyborczej" jest niezrozumiałym dla mnie ciosem zadanym mi osobiście przez stryja Jarosława. Autorów tekstu pozwę do sądu, gdyż brutalnie naruszyli dobra osobiste moje i moich najbliższych.

Antoni Kurski

Opinie (547) ponad 100 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Obrzydliwe (50)

  • 363 16

  • Szczerze? Zbiera mi się na wymioty... (30)

   Bronią tych największych, obrzydliwych zboczeńców. No ale jak można wyrzucać ludzi z kościoła, żeby strzelić sobie kolejny kościelny ślub, to co tam jakiś gwałt? Po to były im te nowe sady... Prezydent ułaskawia pedofila, pedofilia w kościele tolerowana poza wyjątkami, gdzie dowody były tak ogromne. Przyznam, że ta wiadomość wpłynęła na mnie mocno negatywnie. Piękne wartości gościu wyniósł z domu, tata musi być dumny. Może rozwiodl się z matką tego gościa, bo nie popierała zboczeń, przestępstw. Na miejscu ojca tej dziewczyny wiedziałbym co zrobić, bez wzgledu na konsekwencje. Gardze takim zbydleceniem.

   • 79 12

   • Byłbym bardzo ostrozńy w opiniowaniu kwestii o którą bije się dwóch Kurskich :-D (17)

    Bo prawda możę być w niewiadomo jakim mijescu a nawet mozę być kilka prawd i każda prawdziwa i każda w innym miejscu. Takiego jakiegoś dystansu nabrałem do wszelakich informacji głoszonych przez obu braci przez te wszsytkie lata.
    Swoją drogą to ciekawie tam muszą wyglądać spotkania rodzinne, świateczne jak dwóch braci z przeciwnych obozów zapewne śmieje się razem, który to lepiej komu dowalił

    • 15 22

    • To taka zabawa w doktora (16)

     80% normalnych tak robiło jak się miało 9-10 lat . A swoją drogą jak Bartman chciał legalizacji seksu z 13 letnimi kuzynami to Wybroczna się tym nie interesowała ?

     • 10 27

     • (12)

      wpychanie do ust i z tylu?

      • 6 2

      • Jakie nie bawiłeś to jesteś LGBT (5)

       • 0 16

       • A Wyborcza Polańskiego nie pyta o 12 latkę ? (2)

        • 5 8

       • A Wojewódzkiego ?

        • 6 5

       • a to pozwala robić to samo ? jak ktos pobił twojego ojca to ja moge pobić ciebie i bedzie ok ?

        • 0 0

       • Halo Trójmiasto ! (1)

        Właśnie na rzetelnym innym portalu Prokuratura poinformowała o nierzetelności i zmanipulowaniu faktów w Wyborczej . Co redakcja na to?

        • 7 11

       • A co, miała powiedzieć : sorry

        Kurski winny Ale nie oskarzamybpisowcow nawet jak dowody są oczywiste ?

        • 3 2

      • Nie mówiła że w usta i z tyłu (1)

       • 2 2

       • czyt art wyb

        • 2 1

      • A ten sędzia z SN co 12 latkę przepiłował ...? Wyborcza? Halo!? (2)

       • 8 8

       • (1)

        a u was murzynow bija?

        • 4 3

       • a ty a ty aaaa a tobie nogi smierdzą ... dziecinada

        • 0 0

      • Podobno Wybroczna ma artykuł jak Kurski sikał w kapuście

       Równie atrakcyjny temat

       • 6 11

     • No tylko

      Różnica wieku ciut za duża nie uważasz. Oczywiście jeśli to prawda czego żaden z nas nie może rozstrzygnąć

      • 6 3

     • 18 - 20 latek bawi się w doktora? (1)

      idźcie trollować na OdRzeczy pe el

      • 17 3

      • 18 letni gej bawi się z 16 letnim ?

       • 2 2

   • Ale njus...może z 1978 roku coś Wybroczna znajdzie ? (5)

    • 7 23

    • Prokuratura umorzyła i koniec tematu . Portal nie ma innych wieści ? (4)

     • 8 20

     • (3)

      krzywda sie nie liczy?

      • 15 7

      • Krzywda wg Wyborczej ? Nie dziękuję (2)

       • 10 20

       • Jak by sakiewicz się obraził

        Na Kurskiego i to napisał w swoim tabloidzie to byś uwierzył, co ?

        • 2 2

       • a czemu krzywda wg wyborczej ? twój ból jest inny niz mój ? jak napiszę gazeta polska to mniej boli niż jak wyborcza ??? sam z siebie jesteś taki głupi ? czy ktoś ci kazał ?

        • 1 0

   • Cicho (5)

    • 2 2

    • Sensacja? (4)

     Dziewczyna się cięła , była w psychiatryku , zmyśliła sobie i nie wyszło

     • 3 25

     • (3)

      najpierw musi sie wydarzyc cos potwornego zeby zaczac sie ciac

      • 18 2

      • Nieprawda (2)

       • 1 9

       • (1)

        Adrian to sprawa rodzinna?

        • 2 2

       • WypieRT 2020

        • 2 1

  • Obrzydliwe jest to, że opinia publiczna już skazała chłopaka (18)

   pomimo, że prokuratura już dwa razy śledztwo umarzała. Gdyby wina była taka oczywista to by się nie wywinął, a i rodzice Magdy bardziej zdecydowanie dochodziliby sprawiedliwości. Nie chcę twierdzić, że na pewno jest niewinny, ale co jeśli jest ofiarą gier politycznych? Łatwo można zniszczyć człowieka

   • 12 21

   • Nie opinia publiczna a wyborcy PO (4)

    • 8 16

    • A kiedy artykuł o Polańskim ? (3)

     • 6 9

     • (1)

      Nie będzie, Adrian ułaskawił pedofila to po co

      • 3 6

      • Adrian?

       Romana?

       • 4 1

     • Już był

      chyba, że chcesz artykuł nt. porównania obu przypadków?

      • 2 0

   • Mógł stanąć przed sądem i się obronić. (10)

    I byłoby wiadomo, że jest czysty.
    A tak, jak kumpel tatusia nakazał umorzenie sprawy, trochę to śmierdzi...

    • 14 4

    • Czemu nie złożyli pozwu do sądu? (5)

     Mogliby założyć sprawę cywilną. Czy karną też można w tej sytuacji z pominięciem prokuratury? Ja nie wiem, ale możliwe

     • 4 4

     • Właśnie

      • 1 4

     • pewnie nie mają pieniędzy, ale przede wszystkim (3)

      stracili wiarę że Państwo NSDAP-is potraktuje ich uczciwie.

      Jakie szanse - i finansowe plecy - ma 20-letnia, przeorana dziewczyna w starciu z Zerem, z Szefem propagandy Kaczyńskiego? I jego 2 mld rocznie!

      • 10 5

      • Ale ty przeżywasz że przegrał czaskowski (2)

       • 7 7

       • (1)

        a ty kwiczysz po przegranej nieudacznika kacperka

        • 4 5

       • Kacper z Wałęsa wygrał w Gdańsku

        • 3 3

    • Nie mógł bo Prokuratura nie znalazła podstaw ,dotarło ? (3)

     • 7 7

     • Zero nie szukał, dotarło?

      • 5 5

     • podstaw nie znaleziono również w sprawie wież (1)

      Pan Jarek powiedział w Sejmie, że jest niewinny, więc umorzono...

      • 8 2

      • To było urojenie Michnika

       • 3 4

   • Skazala tak jak Jankowskiego

    Zadna roznica.

    • 0 0

   • ile razy umarzano sprawę Weinberga i Crosby'ego?

    ?

    • 2 0

 • A postawa rodziców małoletniej? (49)

  Nic nie widzieli? Żadnych podajrzeń odnośnie zachowania córki i 17 latka? Jak to wytłumaczyć?

  • 152 297

  • (22)

   To jest niestety bardzo powszechne, że rodzice nie zauważają, że dzieje się coś złego z ich dzieckiem. Być może nie chcą zauważać. Praca, obowiązki, a czasu na zwykłą rozmowę coraz mniej..

   • 62 8

   • To nie powinni zostać rodzicami. (21)

    Widać sprawy kontaktu z własnym dzieckiem są poza ich możliwościami. Żeby przez lata konyaktów nic nie zauważyć? Nie uwierzę.

    • 20 76

    • Uważaj,uważaj mądralo,żebyś się nie zdziwił.

     • 35 9

    • (1)

     No niestety nie ma żadnego egzaminu na bycie rodzicem, ale się z tobą zgadzam.

     • 14 1

     • dziecko latwo zmanipulowac i zastraszyc

      • 25 1

    • Sie ku*wa odezwal rodzic wszechczasow. Dorob sie najpierw rodziny to zobaczymy jaki bedziesz madry.

     • 36 6

    • Jakaś ściema

     • 5 6

    • Widać, że dzieci starszych nie masz. (7)

     Ani pojęcia o świecie także.

     • 22 5

     • Wymyslila sobie , jak była w domu wariatów i chciała się wydyndac , to nienormalna jest i tyle (6)

      • 4 36

      • (5)

       osmiolatke tak wykorzystywac z pewnoscia nie jest normalne

       • 21 4

       • To znaczy jak? Przecież nie ma info na ten temat.

        • 7 4

       • A POstepowa Europa chce seksu z nieletnimi ...to o co chodzi ? (3)

        • 8 22

       • Skąd takie wiadomości (1)

        • 8 4

       • Latarnik w szkole ?

        • 2 1

       • Jakby była edukacja seksualna to i on by bul świadomy, ze tego robić nie wolno, a i ona by wiedziała, ze tego nikt nie ma prawa jej robić.
        Moje dziecko już w przedszkolu się nauczyło, ze istnieją miejsca prywatne, których nikomu nie wolno dotykać. No ale to było szwedzkie przedszkole.

        • 2 0

    • Oho, fachowiec jakiego potrzebujemy (1)

     Numer jeden w wychowynaniu dzieci, przy okazji specjalista od katastrof lotniczych, ekonomii społecznej, infrastruktury drogowej i kolejowej, prywatnie wielbiciel i krytyk sztuki.

     • 27 5

     • Hołdys i Kora to byli wybitni fachowcy po Smoleńsku

      Wyznawcy PO

      • 9 21

    • Ojojoj i co takiego się stało?

     Nie zgwałcił a Prokuratura umorzyła , koniec sprawy

     • 6 28

    • to co rodzice są winni a pedofil nie jak zwykle (4)

     • 25 6

     • Ale tam nic nie było , jest umorzenie i koniec tematu

      • 7 15

     • Ale to syn sw. Kurskiego... (2)

      • 11 6

      • No i? (1)

       • 2 3

       • patologia 100%... nawet boga pod siebie ustawiają jak im wygodnie ... zero szacunku dla takiego dna społecznego ...zmieniac dekrety boskie .... maluczki człowieczek

        • 0 0

  • lokalny obrońca pisowców już wylazł (14)

   • 59 18

   • Chyba z kimś na łby się pozamieniałeś!!! (12)

    Kogo ja tu bronię? Rodzice powinni po pierwsze rozmawiać z córką o sprawach seksu i molestowania aby ta reagowała jak trzeba. Po drugie córka nie miała do nich zaufania skoro ukrywała przed nimi ten fakt. Po trzecie jeżeli wiedzieli, to sprawa powinna dawno mieć swój finał w sądzie dla nieletnich. Dlaczego rodzice nie działali a dopiero kiedy poróżnili się z Kurskimi to zaczęła się wojna i pranie brudów? A dzisiaj wyciąga się sprawy sprzed 11 lat? Coś mi tu śmierdzi na odległość.

    • 17 49

    • No tak (8)

     bo Ty byłeś zgwalcony i wiesz jak to jest i na wszystkie pytania znasz odpowiedź. Piszesz brednie.

     • 44 7

     • Mam za sobą 20 lat pracy pedagogicznej. (7)

      W tym kilkanaście opinii do sądów rodzinnych i karnych w sprawach o gwałty i molestowanie. Nieraz występowałem w charakterze świadka. Jest przekaz pozawerbalny. Są określone zachowania dzieci molestowanych. Ja mam już wnuki ale z moimi synami oboje z żoną rozmawialiśmy z dziećmi żeby uprzedzić zagrożenia. Każdy rodzic powinien to robić

      • 13 22

      • masz za sobą 20lat ... pierdzenia poPiSowego w stołek (5)

       ot co!

       • 12 21

       • Nie jestem zwolennikiem pisu (4)

        Tylko demokracji bezpośredniej a nie ciągle zmieniających się reżimów partyjnych w wykonaniu takiej czy innej partii rządzącej.

        • 7 10

       • Czyli jesteś ambiwalentna masą

        • 4 0

       • (2)

        I popierasz ułaskawianie pedofili

        • 5 3

       • nie ułaskawił go, lecz skasował wymóg niezbliżania się do ofiary (1)

        czyli córki, bo mieszkają razem

        • 4 9

       • i wszystko zacznie sie od nowa i nie bedzie juz odwaznego zeby zglosic to policji

        • 1 1

      • masz rację, ale rodzice i nauczyciele teraz mówią z dziećmi

       20 lat temu nie było tych rozmów.

       • 5 0

    • moi rodzice do śmierci się nie dowiedzieli ,bo trzeba być ofiarą by to zrozumieć, nie rób śmieciu ze zboka

     pokrzywdzonego

     • 30 7

    • Bronisz kazdego pedofila i zboczenca swiata.

     A skoro udajesz lub faktycznie jestes tak ograniczony, zeby tego nie rozumiec, to szkoda na ciebie uwagi.

     • 7 5

    • iluż to rodziców toleruje sekswybryki w stosunku do córek

     bo zależy im na stanowisku lub karierze dziecka. Pamiętacie Wojciecha Kroloppa?
     Pamiętacie "Wojtku, jesteśmy z Tobą! Nie wierzymy im!".

     • 8 1

   • Jakaś ściema , nie wierzę

    Skoro Prokuratura umorzyła to znaczy że nie ma tematu

    • 6 24

  • Na polu hejtu idzie leb w leb z GW

   • 14 27

  • No jak się dowiedzieli to jej ojciec stracił pracę a Kurscy się rozwiedli w jednym czasie

   • 41 4

  • a gdzie ty teraz jestes?

   napisz no adres

   • 3 1

  • litości (2)

   zaraz poleci argument, że to rodzice dziewczynki wszystkiemu winni, bo niedopilnowali dziecka. człowieku, opamiętaj się

   • 25 6

   • Rodzice są winni bo jej nie pilnowali

    • 6 21

   • Dlaczego wszytkiemu winni?

    Swojej roboty nie zrobili i tyle.
    Nic by sie nie stalo ale mieli pecha i napatoczyl sie zboczek...
    Chetnie sie szuka jednej przyczyny a to nie tak latwo...

    • 3 3

  • JA (4)

   Zazwyczaj pedofile wsadzają paluchu do pochwy dziecka gdy rodzice nie widzą wiesz ?

   • 11 8

   • Czy pedofilia dotyczy jedynie... (1)

    Wlascicielek tego organu?

    • 0 2

    • w tym artykule

     tak

     • 3 0

   • ale dziecko zwykle po takim wkładzie

    z płaczem biegnie do rodziców

    • 0 7

   • Aha.

    To trzeba widzieć? Jeżeli nie widzisz, to nie reagujesz, nie wychowujesz?

    • 0 3

 • Cóż, Jacek K. to jedna z najgorszych osób w życiu publicznym... (14)

  ...nikt chyba tak mocno nie wpłynął na rozkwit hejtu, nienawiści i nikt za publiczne pieniądze od 30 lat nie uprawiał tak paskudnej i przyziemnej manipulacji i propagandy w imię partyjnego interesu jak on. Tylko, że nie znalazłem dowodów w artykule, iż wpływał na umarzanie śledztwa. Więc czemu to zdjęcia JK ilustrują tekst, a nie jego syna? Szkoda dziewczyny.

  • 706 94

  • Dlatego na takie stanowiska bierze się największe szuje.

   Syn zgwałcił dziecko? Zbyszek, weź coś zrób, bo trują. Tfu!

   • 65 6

  • jego braciszek który kieruje wyborczą jest lepszy? (4)

   • 8 59

   • Taka rodzina adamsów

    • 14 7

   • oho, dyzurny symetrysta pedzi z odsiecza

    • 30 5

   • (1)

    a jego braciszka syn kogos molestowal, a jego kolega mu umarzal sprawy?

    • 38 4

    • tak to wygląda?

     • 0 4

  • (5)

   Spójrzcie na liczbę plusów. 90% podziela to zdanie. Dziwnym trafem tylko w wybranych publikacjach odnośnie do działań pisu nagle pojawia się tysiące plusów popierających propisowskie wpisy. Zauważyłem to już wiele razy, zupełnie jakby ktoś opłacał te wpisy i trolli je plusujacych, ale na niektóre publikacje jakby zamówienia nie było i nagle sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie. W publikacjach łatwych do przewidzenia (np. powyborczych) najazd trolli był tak ogromny, że przebijalo to sytuacje na Podkarpaciu. Do czasu kiedy tak jak teraz, pojawia się nagły artykuł i mamy alternatywną rzeczywistość. Ktos nas nieźle robi w wała

   • 32 7

   • Dokladnie. TRojmiasto.pl to toleruje.

    • 11 1

   • (2)

    boty

    • 10 0

    • boty mogą minusować / plusować (1)

     ale nie piszą bredni i kłamstw.

     • 4 0

     • wystarczy wklepac formułke odpowiadającą na słowa klucze zawartą w wypowiedzi ... to jest proste

      • 1 0

   • do Schafernaker z Biura Propagandy rzuca trollami

    to jest straszna banda. Trójmiasto odpuścili, wiele ważniejszy jest Pudelek, by płukać mózgi młodym ludziom, dzieciakom, by wychowywać i zbydlęcać

    • 4 3

  • (1)

   A Niesiołowski, mówi, ci to coś? Nie?

   • 4 5

   • Oba chamy, ale ten pierwszy ma wpływ na TVP i pobór 2 mld zł

    i jeszcze coś zepsuje

    • 8 1

 • Kto ma władze ten może wszystko (15)

  Czy to ludzie PO czy PiSu. Dalej wybierajcie pomiędzy tym samym.

  • 252 66

  • Ciemny naród to kupi. (2)

   • 15 1

   • (1)

    cytat z kurskiego?

    • 6 0

    • Nie lubię Kurskiego, ani nie jestem jego fanem, ale trafnie ujął. Taki to elektorat.

     • 6 0

  • A na kogo głosować? (1)

   Na faszystów z mlodzierzy wszechposlkiej, którzy chcą utworzyć panstwo religijne w Polsce? Andruszkiewicz to dobry przykład co to za ludzie.

   • 29 11

   • Teraz to przede wszystkim wolnosciowcy, liberałowie i konserwatyści a tych tam wogóle już nie ma, rozplyneli się dziwnie jakos: nacjonalistów, nawiedzonych narodowców z onr mw i mnóstwa pomniejszych tworów zinfiltrowanych i prowadzonych przez ruskie podmioty wywiadowcze

    • 4 13

  • (9)

   Jeżeli PiS i PO to dla ciebie to samo to gratuluję inteligencji.

   • 17 16

   • Tak, gratuluję inteligencji (8)

    Jeśli społeczeństwo wybiera cały czas PiS lub PO to dokonuje cały czas tego samego wyboru inteligencie. Bez względu na to, że są to skrajnie inne partie.

    • 11 13

    • (7)

     "skrajnie inne partie" ale takie same, fajne myslenie

     • 8 6

     • haha, szkołe jakąś skończyłeś? (6)

      Wybieranie cały czas pomiędzy jednym a drugim to wybieranie tego samego. Czego nie rozumiesz?

      • 1 8

      • parafialna edukacja?

       • 3 4

      • A mamy jakąś alternatywę? (4)

       Z jednej strony lewica, która nie ma żadnego programu poza prawami LGBT (nic do nich nie mam, ale rząd ma dbać o wszystkich) a z drugiej Konfederacja, która chce wprowadzić kościelny zamordyzm.

       • 4 2

       • kościelny zamordyzm (2)

        Zaciekawiło mnie to pojęcie. Możesz rozwinąć? Jak to ma się odbywać według konfederacji?

        • 1 4

       • przeciez wiesz jako konfederat

        • 1 1

       • Całkowity zakaz aborcji, religia nadal w szkołach

        Ciągle dotacje dla padre tranzystor, dalsze darowizny dla parafii. To z części religijnej, o której zdecyduje Ordo Iuris. A poza tym próby wyjścia z UE lub marginalizacja naszego kraju. Sojusz lub bliższa współpraca z Rosją. Starczy?

        • 5 2

       • i jeszcze pis który udaje że nie widzi pedofili w kościele - zmuszanie dzieci a nie dobrowolny sex jak w LGTB... albo duda obrońca dewiantów ... bo to sprawy rodzinne - sorki ale to jakieś szambo społeczne

        • 0 0

 • bezkarność to symbol ten władzy (20)

  do czasu...

  • 381 84

  • Skandali związanych z władzami miasta ten portal nie rusza. (3)

   Może to cię zainteresuje

   • 22 28

   • 3M.pl to w ogóle hejterski portal, po komentarzach widać że idzie jak Interia (2)

    • 10 14

    • Prawda zawsze boli (1)

     • 5 6

     • Jak prawda? Cytując twojego prezesa czarne jest białe a białe jest czarne. Że pojawiają się jakieś oszołomy i krzyczą, bo chcą jakiś stołek za nic, to nie jest prawda.

      • 8 0

  • To symbol każdej władzy w Polsce. (1)

   • 9 3

   • Być może nawet każdej władzy, odpowiedzialność przychodzi albo i nie dopiero po jej całkowitej utracie.

    • 4 0

  • Ten władzy czy TVN władzy... (1)

   Bo nie rozumiem

   • 5 6

   • a co zrobić bys zrozumiał ?

    • 1 0

  • A Nowak? (5)

   To co to jest, symbol uczciwości?

   • 4 4

   • A jego sprawie jakiś minister ukręcił łeb na dzieńdobry? (1)

    • 4 2

    • skazali go za zegarki

     żeby nikt już się nie czepiał i nie szukał głębiej.

     • 1 4

   • (1)

    Piszesz o Nowaku, a co powiesz o Sasinie czy Szumowskim i jego rodzinie? Gdzie jest pan Bierecki i kasa ze Skoków?
    Mam takie zdanie, jeśli prokuratura przedstawi dowody i sąd go wyda wyrok skazujący, to będzie winny i dostanie nauczkę.

    • 4 1

    • Nikt nic nikomu nie zrobi, po prostu "nasze elity" kradną.

     Pamiętacie przesłuchanie byłej naczelnik III US w Gdańsku (komisja ds. Amber Gold)? Zeznała, że tylko w tym jednym urzędzie poza kontrolą było 3 tysiące podmiotów. Te 3 tysiące nie musiało się martwić kontrolą, płaceniem podatków. Nikt dalej tej sprawy nie drążył. Przypominam w Gdańsku mamy trzy urzędy skarbowe.

     • 5 0

   • sasin to symbol uczciwości a duda to obrońca molestowanych dzieci ... no chyba że to sprawa domowa

    • 2 1

  • pis aresztując byłego ministra chba złamał tą zasadę (2)

   wcześniej politycy niezależnie od opcji politycznej byli bezkarni

   • 5 3

   • a Andrzej Śmietanko?

    • 0 0

   • A Lipiec

    minister sportu?

    • 0 0

  • Ulubione słowa Jacusia; Ja Ciebie zwolnię.

   Czy to pani w kiosku, czy pani w punkcie bukmacherskim, gdzie Jacuś lubi sobie ostro po obstawiać. Pogarda dla człowieka to jego kredo życiowe.

   • 5 1

  • nie tej tylko każdej...

   ...życie i historia pokazuje to aż nadto dobitnie...

   • 1 0

  • zaimek

   nie ten...

   • 0 0

 • (4)

  Szczerze gardzę typ typem, a jeszcze szczerzej współczuję tej kobiecie. Mam nadzieję, że jej oprawca w końcu dostanie karę, na którą zasłużył. Niestety dziewczynie nic nie wynagrodzi tego co przeżyła. To straszne co zrobił i nieważne czyim jest synem powinien ponieść bardzo wysoką karę.

  • 366 57

  • to straszne co zrobil... (2)

   a co zrobil? masz jakies tajemne informacje, nieujawnione do tej pory to je przekaz gdzie trzeba, na razie oskarzasz kogos o popelnienie przestepstwa mimo, ze nie zostal skazany

   • 18 38

   • Kamiński też nie został skazany, a długopis ułaskawił.

    Można?

    • 33 13

   • Traktował ją jak gumową lalkę.

    • 5 2

  • Nagłaśniać. Niech sąsiedzi wiedzą.

   Na swój sposób chciałbym być jego sąsiadem... Oczywiście nie namawiam do niczego złego...ale ręki bym nie podał.

   • 23 9

 • czy ktoś wie dużo czy mało o tej sprawie (2)

  co to ma za znaczenie? To jest oczywisty i powszechnie znany fakt, że jak ktoś jest ustawiony i ma znajomości, to może załatwić więcej, łatwiej, albo wszystko. Tak to w życiu działa. Ale nie naginajmy prawa.

  • 159 19

  • Gwałcenie dziecka...naginanie prawa?

   Ty się dobrze czujesz? Kastracja, do pierdla i bez ochrony, jak to teraz ma miejsce.

   • 21 2

  • nawet przysięge przed Bogiem takie bufony myślą że mogą anulować ... kurski mądrtzejszy od Boga ... no no no ... jeszcze Jacuś do komunii leć ...a molestowanie w domu ... to przecież jak stwierdził prezydent marionetka "sprawy domowe"

   • 3 0

 • I co, nie przydałoby się oczyszczenie środowiska związanego z sądami ? (12)

  Tylko, że obecny minister zmienia jedne zepsute jabłka na inne, a zwykły szary obywatel bez znajomości i jakiegokolwiek politycznego zaplecza jest skazany na "widzimisię" wymiaru "sprawiedliwości"....

  • 144 54

  • Pisz o prokuraturze, bo to ona umarzała. Sąd jako jedyny próbował coś z tą sprawą zrobić (1)

   nakazując prokuraturze wznowienie postępowania.

   • 46 4