• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Protest mieszkańców spółdzielni Ujeścisko przed prokuraturą w Gdańsku

Mieszkańcy Spółdzielni Ujeścisko i nabywcy mieszkań protestują pod prokuraturą w Gdańsku, Wały Jagiellońskie.

Kilkudziesięciu mieszkańców i nabywców mieszkań w Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko zebrało się przed gdańską Prokuraturą Okręgową. Swoim protestem chcą spowodować przyspieszenie czynności prokuratury w sprawie nieprawidłowości w byłym już zarządzie spółdzielni. Ich determinację zwiększyło niedawne najście byłego członka zarządu na budynek spółdzielni i próba przejęcia go.Aktualizacja, godz. 11:28 Do protestujących przyszedł Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska.

- Jesteśmy przekonani, że sytuacja w spółdzielni ma charakter patologiczny. Jesteśmy w kontakcie z obecnym zarządem spółdzielni i wspólnie, wraz z Wydziałem Skarbu, działamy, aby pomóc w uporządkowaniu sytuacji finansowej spółdzielni. Ważne jest, by przejść do drugiego etapu i pomyśleć o rozłożeniu na raty zobowiązań spółdzielni wobec miasta, może w części umorzeniu zadłużeń. Wszyscy prezesi spółek z udziałem miasta zostali poproszeni przeze mnie, żeby spotkać się z nowym zarządem i rozmawiać. Ważne jest także, żeby podejmować działania ponad podziałami politycznymi, by więcej w spółdzielniach mieszkaniowych takie sytuacje nie miały miejsca - mówił Piotr Grzelak.
Z mieszkańcami protestującymi pod prokuraturą rozmawiał Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska.
Z mieszkańcami protestującymi pod prokuraturą rozmawiał Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska.Spółdzielnia Ujeścisko:

Zobacz wyniki (960)
Mieszkańcy Spółdzielni Ujeścisko oraz nabywcy mieszkań w niedokończonych budynkach od lat walczą o odzyskanie kontroli nad spółdzielnią, szczególnie od czasu, kiedy w spółdzielni rozpoczęła się egzekucja komornicza. Pod koniec kwietnia wybrano nowy zarząd (wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego 30 kwietnia), który przejął budynek i dokumentację spółdzielni.

Jednak w miniony piątek członek byłego zarządu podstępem i siłą wszedł do budynku spółdzielni. Interweniowało kilkudziesięciu policjantów, którzy wyprowadzili byłego wiceprezesa z budynku spółdzielni i towarzyszące mu osoby. Jedna z nich - 45-letni mieszkaniec Łodzi - trafił do policyjnego aresztu, gdyż stróże prawa odnaleźli w jego samochodzie broń gazową. Usłyszał on zarzut nielegalnego posiadania broni.

To jednak jedyny zarzut, jaki do dzisiaj został postawiony ws. nieprawidłowości w funkcjonowaniu SM Ujeścisko. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy gdańskiej Prokuratury Okręgowej, potwierdziła dziś, że nadal jest analizowany materiał dowodowy z piątkowego zdarzenia.

Protestują, żeby zwrócić uwagę na sytuację
W czwartek rano mieszkańcy i nabywcy mieszkań w SM Ujeścisko zebrali się na legalnym i pokojowym proteście pod prokuraturą. Domagają się pomocy w uzdrowieniu sytuacji w spółdzielni.

"Gdzie są sądy i prokuratura?", "Panie Ziobro, gdzie pan jesteś", "Zamknąć bandę do więzienia!" - wykrzykiwali zebrani przed prokuraturą .

- Policja pokazała w zeszły piątek, że broni bandytów zamiast pokrzywdzonych, a sąd wydaje jakieś abstrakcyjne zabezpieczenia. Tymczasem nie trzeba przeprowadzać wielkich analiz finansowych, żeby stwierdzić, że jeżeli siedem inwestycji jest przez pięć lat budowanych, gdzie jest zapłacone 100 mln złotych i żadna nie jest skończona, to chyba coś jest nie tak. Przyszliśmy tu zaprotestować, żeby się minister Ziobro osobiście tym zajął. Mamy wrażenie, że mamy do czynienia z układem. Wygląda na to, że niedokończenie budów było potrzebne tylko do tego, żeby powstała masa upadłościowa. Nasze budowy mogą pójść na licytację za 30 proc. wartości! Sytuacja finansowa jest bardzo trudna, ale nowy zarząd opracował plan, aby z tego wyjść - majątek spółdzielni na to pozwala, ale jeśli zostanie w taki sposób sprzedany, to nie zobaczymy tych mieszkań nigdy. Szukamy inwestorów, zainteresowanych, którzy w zamian za grunty pomogą nam dokończyć budowy - mówił pan Dariusz, nabywca nieoddanego do dziś mieszkania w inwestycji Przy Oczkach.
Nasz rozmówca podkreśla, że dzisiejszy protest jest aktem bezsilności, bo chociaż mieszkańcy i nabywcy mają plan wyjścia z sytuacji i są chętni do podejmowania działań, to ciągle mają trudności w ich podejmowaniu.

- Poprzedni zarząd znowu próbuje zablokować konto, co uniemożliwi bieżące funkcjonowanie spółdzielni, złożyli skargę na dyrektora banku, który założył nam konto, co chwilę nas straszą, sądy wydają zabezpieczenia, policja nas nie broni, a prokuratura dotychczas nie wydała nam kopii dokumentów mimo naszych próśb - wymienia pan Dariusz, który prosił o zachowanie nazwiska do wiadomości redakcji. - Nikt nam nie pomaga, dlatego apelujemy o pomoc do ministra Ziobry. Mamy dowody na powiązania, które wskazują, że jest to naprawdę wielka afera.
Czytaj pełną treść apelu mieszkańców złożonego w gdańskiej prokuraturze

Prokuratura wylicza podjęte czynnościProkuratura Okręgowa o proteście wiedziała i już dzień wcześniej przesłała do mediów informację, w której wyjaśnia, co zrobiła do tej pory w sprawie SM Ujeścisko.

Przypomnijmy, że od grudnia ubiegłego roku prokuratura zbiera zeznania osób pokrzywdzonych w związku z opóźnieniem w realizacji inwestycji przez spółdzielnię.

- W lutym bieżącego roku na terenie spółdzielni zabezpieczono szereg dokumentów. Czynności w tym zakresie realizowane były przy udziale biegłych z zakresu finansów i rachunkowości, szacowania inwestycji oraz informatyki. Zabezpieczono 366 segregatorów i teczek z zawartością dokumentacji odnoszącej się zarówno do przebiegu samych inwestycji Spółdzielni, jak i ich finansowania. Zabezpieczono, w postaci kopii binarnych (z serwera), zapisy programów finansowych oraz 19 jednostek komputerów. Łącznie zabezpieczono ponad 2 tys. dokumentów. Czynności, z uwagi na obszerność zabezpieczanych materiałów, trwały kilka dni - informuje Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy gdańskiej Prokuratury Okręgowej.
Według informacji opinia jest w czasie opracowania. Najprędzej na koniec września 2020 roku swoje prace ma zakończyć także biegła z zakresu rachunkowości i finansów.

Swoje czynności realizuje również biegły z zakresu budownictwa, który dokonuje oględzin wszystkich objętych postępowaniem inwestycji oraz bada ich dokumentację.

- Do sprawy zgłosiło się 190 osób pokrzywdzonych i świadków. Do chwili obecnej przesłuchano około 100 osób. Głównym zarzutem podnoszonym przez świadków jest podejrzenie przeznaczenia środków przez władze Spółdzielni na inne cele bądź inwestycje niż te, na które dokonano wpłaty, przekroczenie terminów realizacji - informuje Grażyna Wawryniuk.
Prokuratura uzyskała także informacje dotyczące kilkudziesięciu numerów kont bankowych prowadzonych na rzecz spółdzielni, podejmowane są czynności mające na celu pozyskiwanie danych z tych kont. W trzech przypadkach postanowienia prokuratora dotyczące zwolnienia z tajemnicy bankowej zostały zaskarżone przez banki. Prokuratura czeka na rozpoznanie tych zażaleń przez sąd.

Po analizie umów cywilnych, zawartych przez nabywców lokali, Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zauważyła konieczność podjęcia działań pozakarnych na rzecz nabywców, w tym o przystąpieniu do toczących się już postępowań cywilnych.

Opinie (253) ponad 20 zablokowanych

 • (6)

  Walczymy o swoje kochani!! Ten zarząd spółdzielni powinien na długie lata za kratki!!

  • 171 11

  • marzenia

   widzisz przecież, że ci bandyci robią co chcą w biały dzień i nikt im nic nie może. Czują się bezkarni bo są bezkarni.

   • 25 4

  • AS

   Za spółdzielnie Morena niech też się wezmą.

   • 9 5

  • powinien

   Tak jak poprzedni i jeszcze poprzedni, których do dzisiaj nikt nie rozliczył. Ale dzisiaj już nikt nie pamięta, że były zarząd wyrwał koryto poprzedniemu zarządowi dokładnie w takich samych okolicznościach, w atmosferze korupcyjnego skandalu. Ale teraz przyszedł nowy zarząd i już będzie dobrze, nie będą kradli, haha. Ten system jest zgniły od początku do końca, tylko upadek spółdzielni i utworzenie wspólnot mieszkaniowych daje szansę na narmalność

   • 12 0

  • chyba za żaluzje na wyspach kanaryjskich

   Chłopaku - nikt nie pójdzie siedzieć, no może poza tym nieszczęśnikiem z pukawką gazową. Dla polskiej policji i prokuratury to są przestępstwa, które rozumieją - ktoś z bronią, ktoś pobił, ktoś zabił. To jest proste i potrafią sobie z tym poradzić. Niegospodarność, transferowanie zysków, oszustwa - nie do zrozumienia. Czytają te dokumenty i nic z nich nie rozumieją, ostatecznie przyklepią to co napiszą biegli.

   • 9 0

  • CAŁA Polska pisze petycję do ministra Ziobry (1)

   Hasło dla wujka gugla : Ujeścisko stop bezprawiu

   • 3 3

   • Skalik i Harasymiuk oraz reszta układu

    Możecie sobie minusować do woli, i tak traficie do ciupy

    • 4 1

 • (1)

  Po co byl w odwiedzinach ten gosc ostatnio z tymi z Łodzi? Zabral wam pewnie asa z rekawa.

  • 88 3

  • Jeżeli w siedzibie spółdzielni były jakieś dokumenty dot. działalności poprzedniego zarządu to jest to Skandal!

   Każdy papierek powinien być wywieziony i zabezpieczony w bezpiecznym miejscu, a Wy zostawiliście tam na straży emeryta na grupie inwalidzkiej, żeby bronił siedziby spółdzielni :) Macie ciÓlowych adwokatów, skoro żaden z nich Wam tego nie podpowiedział......
   Polska to kraj bezprawia.

   • 18 4

 • Nie rozumiem, Głosowałem na PiS by zrobili porządek. (39)

  PiS rządzi już 5 lat, mieli zrobić porządek i co? I nic. A przecież jest i Prezydent i Premier i Prezes i Prokurator generalny.

  Jestem rozczarowany. Spółdzielnie nadal poza systemem, nie do ruszenia.

  • 182 42

  • (2)

   A co bedzie jak wezma sie za wspolnoty m.in. Na starym miescie..

   • 7 3

   • A jaki to ma związek? Zarząd wspólnoty to współwłaściciele nieruchomości w przeciwieństwie do spółdzielni. (1)

    • 13 1

    • zarząd wspólnoty oddaje się zwykle zawodowym administratorom

     i różnica znika.

     • 3 1

  • myślisz, że ten porządek to zwykłe odkurzanie? (2)

   30 lat zalegającego komuszego, zaschniętego łajna tak łatwo nie ruszysz.

   • 48 17

   • przez 5 ostatnich lat - praca pokora umiar i te Nagrody nam się po prostu należały

    wymiana ludzi na Mi$iewiczów-pie$iewiczów to nie żadna reforma - to tylko zagarnianie stanowisk i WłADZY!

    • 15 14

   • Sugeruje, że powinniśmy jak w Rosji Putinowi, przekazywać władzę PiSowi na kolejne kadencje?

    W imię walki z wrogiem? Znamy to z Orwella.

    • 9 8

  • Swój swego nie rusza ... liczy się narracja i wola wyborców a efekty są inne. ;)

   • 9 6

  • Idź do prezydent Gdańska. (5)

   I głosuj dalej na peło/

   • 35 28

   • Zero intelektualne (3)

    Co niby ma prezydent zrobić? To trzeba być the billem z takim myśleniem. Jedyna słuszna partia rządzi i uja robią.

    • 16 18

    • no własnie o to chodzi ze nasza dulcynea i jej poprzednik nic w tej kwestii nie robili.
     tylko niech żyją deweloperzy

     • 15 12

    • Widać to w Gdańsku która to partia jest jedyną.

     • 16 7

    • Grzelak - patrz, a jednak próbuje coś robić.

     Artykuł czytałeś?
     Jeśli pomoże przy spłacie długów, czy umorzeniu to będzie wielki! Każda pomoc jest dobra. Oby nie były to tylko czcze obietnice..

     • 4 10

   • czy taki jest przekaz dnia ?

    To miasto Gdańsk, reprezentowane przez prezydenta ma jakieś udziały w spółdzielni lub lokale ?może jak piszesz jakiś peło?

    • 4 1

  • trzeba glosowac na wladze gdanska z pis (1)

   a nie po bo dalej beda sie liczyli tylko deweloperzy

   • 23 30

   • Ostro poszedłeś .

    • 5 2

  • A nie odkryłeś (6)

   Że oni tylko chcą zlupic kraj z kasy i ustawić swoich by nie pójść do paki? Ślepy jesteś?! Na każdym kroku są skupieni na dojeniu kasy. Setki durnych projektów za grube mln, z których nic nie będzie. Ups będą wyższe podatki

   • 20 12

   • oni czyli kto? (5)

    bo ja innych niż "na każdym kroku są skupieni na dojeniu kasy" nie widzę.

    • 3 6

    • opisiali (4)

     • 6 6

     • tylko oni? (3)

      szczerze wątpie.
      I mam inne doświadczenia.
      Tu sztandary nie mają znaczenia...

      • 5 3

      • tyle, że PiS szedł pod hasłem ... praca pokora umiar/ (2)

       2015r. - Wystarczy nie kraść
       2017r. - Oni kradli więcej
       2018r. - Oni też kradli

       • 12 3

       • a jaki to ma związek? (1)

        czy szli pod hasłem - skuteczność?
        inni szli pod hasłami: "będziemy kradli"?

        Czy zarząd spółdzielni ma taką przynależność?
        Czy pozwala się PiS dokonać zmian w systemie "sprawiedliwości"?

        Odwracając kota ogonem urągasz realnym problemom realnych ludzi. Podobnie jak ci w koszulkach w pustym słowem.
        Bo dla przecietnego, realnego człowieka, "konstytucja" jest pustym słowem. Skoro notariusz czy "prezes" jest w stanie bezkarie wyzzuć go z majątku i w "imieniu prawa"?
        I dzieje się to za każdej "władzy", nie tylko "opisiałej".

        • 7 3

       • ta wypowiedź winna być wyróżniona!

        mądre słowa!

        • 3 0

  • No właśnie !

   Niech mi PiSowcy powiedzą w którym więzieniu siedzi mafia VATowska z PO????
   I wiele innych pytań świadczących o wątpliwej skuteczności i reputacji bolszewickiego państwa z tektury :D

   • 20 8

  • to nie chodzi o pis

   chodzi o powiazania w gdansku i uklady na miejscu i walki jakie robia od lat.

   • 15 7

  • Konstytucja konstytucja

   Wolne i wolniejsze sądy. W Polsce się da, w Gdańsku to jeszcze długo długo nie!

   • 7 7

  • może dlatego, że sądy robią co chcą??? I wściekli kodomici ich bronią?

   • 9 6

  • nie bądź śmieszny, jeszcze więcej afer jest

   • 5 0

  • Niesprawiedliwość w Gdańsku :( (5)

   Akurat Gdańsk głosował ostatnio na POKO ( 60% ) - także często tu słyszę to nie mój prezydent, to nie mój rząd - ja na nich nie głosowałem. A teraz pod sądem, protestują i wzywają Ziobrę na pomoc. Nie wiem czy śmiać się czy płakać? Pod gdańskim sądem, który umarzał prawie wszystkie dotychczasowe sprawy związane z oszustwami zarządu spółdzielni Ujeścisko. Jestem zszokowany jak umysł ludzki może być skrajnie ograniczony w logicznym myśleniu. Ludziom należy się pomoc i to bez dwóch zdań, ale jednak obłudne oskarżenia Ziobry, są skrajnie niesprawiedliwe i niegodne.

   • 14 7

   • Czesto tu slyszysz osikowy kolku? A skad znasz poglady polityczne tych ludzi przed budynkiem prokuratury? (4)

    Czemu wkladac wszystkich do jednego wora jak sprawy sa indywidualne -rozumiesz to slowo?Ci ludzie moga nie by za zadna partia a w pustej bani sie zakodowalo -ze sa z pokodu i zebrza o pomoc od Zoibry...Co za glab!!ludzie . Nawet gdyby od samego diabla przyszli to minister powinien ich glos uslyszec i sprawa powinna stac sie medialna..Widziales tam jakis woz transmisyjny ze znanym logo? Nie bedzie o nich raczej w dzienniku .Jest sprawa i trzeba ja rozwiazac a nie zbijac kapital polityczny.Tym ludziom trzeba pomoc i przeprowadzic niezalezne sledztwo nie podlegle zadnej Pomorskiej Prokuraturze..i to jest sprawa dla Ziobry do ogarniecia na jeden telefon...Przejmujemy sprawe-taki powinien byc komunikat..a nie hocki klocki-a pozniej olaboga olaboga w Gdansku mamy mafie....Mamy mafie bo Warszawka dawala przyzwolenie-potrzebowala miec swojego wewnetrznego wroga.Czas wylapac mafie i przyjzec sie wielu sprawa na Pomorzu.

    • 7 3

    • przejrzec prokuratorskie sprawy w Gdansku-Ziobro do roboty

     Z takimi haslami przejmowales wladze i wplywy..to teraz sie wykaz.

     • 5 0

    • Ależ oczywiście, to nie jest sprawą polityczna (1)

     I mieszanie do tego polityki nic dobrego nie przyniesie.
     Ale niektórzy żyją polityką i nie mogą, no nie mogą, muszą dowalic. Może swojego życia nie mają?
     Należy im współczuć i ignorować zaczepki.
     Ci ludzie przyjmą pomoc od każdego, bo walczą o swoją przyszłość.

     • 4 0

     • Pozew zbiorowy za sprzeniewierzenie pieniedzy

      • 3 2

    • Eskalacja okradania nas przez harasymiuka i skalika nastąpiła od 2015 roku pod skrzydełkami pis.

     W tym wypadku nie liczą się poglądy polityczne ,jednoczymy się pod wspólnym hasłem : precz ze złodziejami !!!
     Każdy z nas "kocha" inną opcję polityczną i w tym momencie nie to jest najważniejsze !!!

     • 1 0

  • Gdańskie sady są wolne??? (1)

   Sprawą spółdzielni Ujeścisko od lat zajmuje się prokuratura gdańska, i pewnie jeszcze będzie się zajmować kilkanaście lat, a ty dalej broń wolnych gdańskich sądów, konstytucji i praworządności razem z Bolkiem i jego koszulką, na pewno doczekasz się sprawiedliwych wyroków w Gdańsku, buhaaaaaaaaahhahahaaaa. Bolek na końcie ma miliony, a ty???

   • 12 4

   • jak wy ciemny ludu nie ogarniacie róznic między niezawisłymi sądami

    a podległymi władzy prokuratorami. do 2007 r. i od 2015r.

    • 4 1

  • Witamy na Sycylii! :/ Układ - ludzie z obszaru biznesu, polityki i organów ścigania.

   • 6 2

  • (1)

   Jak ma być dobrze gdy w Gdańsku rządzi platforma

   • 3 4

   • leo uciekłeś z zoo .....?

    To wróć czeka na ciebie platforma z łakociami ,kotku .....

    • 0 1

  • pikuś

   Gdyby w to byli zamieszani prominentni działacze PO, to byłoby by to wszystko w mig wyjaśnione i non stop wałkowane w TVP. A jeśli wierzyłeś, że PiS zajmie się problemami zwykłych ludzi, to przykro mi z powodu twojej naiwności.

   • 2 2

 • (5)

  Wolny Gdańsk róbta co chceta ,zwykły obywatel nie ma tu nic do gadania!Płacz i płać a Wy ludzie dalej brońcie sędziów którzy wydają wyroki według swojego ugrupowania politycznego!

  • 108 43

  • (1)

   Jeden obywatel nie ma nic do gadania, ale jak sie oszuka kilkuset to moze byc goraco.

   • 5 1

   • nie będzie gorąco

    oszukuje się tysiące i miliony.
    Chyba, że oszkasz odpowiednich ludzi, jak warszawska WGI.
    To nosa z ancla nie wychylisz...

    • 0 0

  • Coś Ci się kolego pomyliło.
   Sprawa jak na razie jest w prokuraturze.
   Prokuratora jest pod kontrolą ministra.
   Więc twoja uwaga obciąża partię u sterów władzy.

   • 8 3

  • prokuratura jest od 5 lat pissowska

   • 6 5

  • Rudy

   Spalić urzędy.

   • 0 0

 • Takich spółdzielni w Polsce są dziesiątki (8)

  wal na wale

  • 138 5

  • (4)

   Spółdzielnie i wspólnoty stworzone by wyciągać kasę. ;)

   • 10 2

   • Spoldzielna to cos kosmicznie innego niz wspolnota. (1)

    • 4 2

    • Tak, to coś zupełnie innego ale wałki bywają podobne.
     Są wspólnoty gdzie zarządca jest również jednoosobowym zarządem, średnia wieku mieszkańców 60 lat i tam wtedy kręci się niezłe wałki, głównie na remontach oczywiście. Kilka takich wspólnot i zarządca jest ustawiony.

     • 3 2

   • (1)

    Nie myśl pojęć.Kto w dzisiejszych czasach pcha się do spółdzielni?

    • 0 1

    • a w co się pcha?

     kto utrzyma wspólną infrastukturę?
     Wynajmie się zarządcę a ten przerobi na różowo...

     • 0 0

  • jest np sm brzezno (1)

   gdzie za ogrzewanie kawalerki 6zeberkowym grzejnikiem można placic 4tys nie odkreacajac i nie mieszkając tam w ogole ? można , można też wynajmować od SM lokal na cukiernie-piekarnie za 1000zl o powierzchni wartej 5000 jak się wie jak i pania prezes zna. Można tez być inspektorem nadzoru bez uprawnien jak się jest synem pani prezes. Można placic za takie samo mieszkanie 400zl czynszu i 600 z takimi samymi zaliczkami...

   • 9 1

   • Prosimy o solidarne wsparcie

    Wyszukiwarka gugel: petycja Ujeścisko stop bezprawiu.

    I podpis

    • 0 0

  • na Morenie za miedzą tak samo albo i gorzej bo ludzie milczą

   • 1 0

 • A gdzie jest nasz poseł, który zanagował sie w sprawe naszej spółdzielni? (11)

  Gdzie jest Kacepr Płażynki czy inni radni, ktorzy nam pomagali przy tych sprawach? Czy ta pomoc dotyczyla tylko naszych glosow, gdy trzeb bylo glosowac na senartora czy radnego?

  • 133 23

  • Wraz z radnym Przemysławem Majewskim byliśmy obecni. (1)

   Wspieramy mieszkańców wcześniej, wsparliśmy również dzisiaj.

   • 10 3

   • O właśnie, p, Skiba też pomaga!, super!

    Ja osobiście będę pamiętać, kto pomagał i przy wyborach macie mój głos,
    W wyborach samorządowych nie powinno się głosować na partie, tylko na ludzi, :)

    • 3 3

  • Czy ty zawsze na wszystko znajdziesz czas? (2)

   A prosiles go o interwencje/? Masz taki dowod to go tutaj wszystkim pokaz. Facet moze miec dziesiadki innych spraw zawodowych klientow spotkania juz zaplanowane a ty przypie..s sie tylko do niego.Wyglada jakbys byl oplaconym przez jakiegos dewelopera trollem ktoremu zalazl za skore jakimis decyzjami.Ja Kacpra szanuje chociaz wiem z jakiej jest partii politycznej...moim zdaniem myslal pewnie ideowo jak do nich przystepowal,ale nie mi to oceniac.

   • 2 12

   • tak tak masz rację. Właśnie jest zajęty niszczeniem kart, bo się okazały nie takie jak trzeba

    • 8 1

   • Pan Kacper Plazynski i pan Majewski są super

    Oni pierwsi zaczęli nam pomagać. I chwała im za to!
    Co ma partia do tego?
    Jest politykiem, uczciwym człowiekiem, pomagał, gdy nikt nie chciał pomóc
    Oraz pani Ewa z Trójmiasta.
    Wyrazy podziękowania się należą. Jeśli Pan Grzelak pomoże, również będę mu dziękować!

    • 3 3

  • (3)

   A gdzie gospodyni Dulkiewicz

   • 7 8

   • A co ona ma do tego? (2)

    Jak ci się odpływ w wannie zapcha też ją będziesz wołał?

    • 10 5

    • Ma tyle samo co Grzelak

     Tylko ona jest do "wyższych celów".

     • 4 6

    • ma , dzbanie to jest prezydent gdańska

     • 9 2

  • Jesteście bezczelni! Wybieracie sami złodziei i macie pretensje do tych co nawet nie sprawują tutaj władzy? Wyciągajcie konsekwencje od tych co na to pozwolili, a nie głupie docinki nic nie wnoszące. W głowach Wam się już grubo miesza... Połowa tych komentarzy to chyba pracownicy magistratu, którzy sobie nucą pod nosem: "jest super, jest super, więc o co ci chodzi?"

   • 6 3

  • Twój poseł, jesteś pewien?

   A twoimi posłami nie są przypadkiem ci z POKO, teraz wstyd się przyznać? Gdańsk 60% głosował na POKO. Bo ich jakoś nie widziałem żeby interweniowali w sprawie Ujeścisko?

   • 3 3

 • (14)

  Gdzie jest Kacperek ?

  • 103 34

  • (2)

   Gdzie władze miasta?

   • 15 13

   • ale prokuratura i policja są pissowskie (1)

    miasto nie ma nic do prywatnej spółdzielni mieszkaniowej

    • 4 1

    • Takich se samorzadowcow wybieracie

     • 1 3

  • To jest gruba sprawa, co poradzi jeden polityk?

   • 11 10

  • Znowu bedzie pomagal, ale przed wyborami :)

   • 7 3

  • No własnie gdzie Grzelak. Aha chyba zajęty stawianiem parkometrów przy plażach.

   • 9 11

  • Nie można było ogrzać się w blasku kamer, to i Kacperka zabrakło. (3)

   • 10 5

   • Pani Danuta Gdaniec? (1)

    • 5 3

    • tej pani to powinni prześwietlić majątek całej rodziny

     stan posiadania a zarobki i powiązania z lokalnymi władzami

     • 1 0

   • wpadł komentarz i od razu wyszedł do protestujących. Brawo

    • 0 1

  • a gdzie pani prezydent Aleksandra?!

   • 6 6

  • A gdzie są ci z POKO?

   A gdzie są POsłowie z POKO? Przecież na nich głosowałeś, POdobnie jak 60% gdańszczan? Ich nie widać, może im się to POdoba?

   • 4 4

  • Kacperek

   czyści kuwetę

   • 3 0

  • A gdzie Dulczessa?

   • 0 0

 • Kiedy w końcu skasują te relikty PRLu? (4)

  To najdroższe i najmniej efektywne rozwiązania. Przekształcić jak najszybciej we wspólnoty. Czynsze spadną o co najmniej 20% a fundusz remontowy będzie służył tym, którzy płacą.

  • 99 9

  • (2)

   A po co wspólnota??? To też zbędnie wydana kasa ! .... kiedyś ludzie potrafili posprzątać swoją klatkę, odsnieżyć chodnik ... A dziś dwie lewe ręce ....

   • 5 9

   • Musi byc wspolnota, bo wspolwlasciciele nieruchomosci maja wspolne obowiazki.

    Chociazby odsniezenie chodnika w zimie. Nie da się w praktyce wskazać każdemu wspolwlascicielowi gruntu, na którym stoi jakiś budynek, ze ten i ten odcinek chodnika jest w jego odpowiedzialności. A nawet wówczas wskazanie odpowiedzialnego za czyjas krzywdę byłoby niemożliwe, bo w poślizg moglbys wpaść na odcinku pana Czeslawa spod nr 14, a upaść i zlamac gnaty już na odcinku chodnika pod zarządem pani Zofii spod nr 17. Do tego jest potrzebna wspolnota, żeby dbac w jednakowym stopniu o caly budynek, cala wspolna wlasnosc, a nie ze 9 na 10 mieszkancow ma w nosie, ze temu dziesiątemu dach przecieka.

    • 10 2

   • może jeszcze żarówki kupić na klatkę i zamontować poręcze co? chyba nie kumasz na jakich zasadach działa wspólnota.....a spółdzielnia to rzeczywiście relikt

    • 9 0

  • a co w zamian?

   to nie problem w nazwie a w możliwościach działania.
   Dlaczego tak się dzieje?
   Bo można!
   I nikt z tego powodu nie ponosi konsekwencji.

   • 8 0

 • Gdańskie bagno (10)

  Prokuratura i sądy współpracują jak zawsze.....

  • 115 15

  • prokuratura i sądy są pisowe, nie zapominaj (1)

   • 7 11

   • Sądy są "wolne", a nie PiSowskie

    • 7 4

  • Prokuratura (od 5 lat) i wszystkie sady powszechne (od 3 lat) sa pod pelna kontrola Z.Ziobro i koalicji rzadzacej. (5)

   • 7 8

   • Nie żartuj, na prawdę? (4)

    • 3 4

    • Naprawde, Parlament przyjal, a prezydent podpisal wszystkie ustawy, jakie PiS przygotowal. (3)

     Slynne trzy ustawy sadowe zosatly przyjęte już 3 lata temu, od tamtego czasu ministro-prokurator może dowolnie mianować prezesa i kierownictwo każdego sadu powszechnego w Polsce, może tez dowolnie i w każdym momencie odwolac dowolnego sędziego, izba dyscyplinarna może pod dowolnym pretekstem utrudniać dowolnemu sędziemu prace. Obecnie PiS zdazyl juz obsadzic swoimi ludzmi nawet wszystkie trybunaly i sady nie powszechne. PiS w 100% odpowiada obecnie za przebieg absolutnie kazdego postepowania.

     • 5 2

     • no i? (2)

      "dowolnie mianować prezesa i kierownictwo każdego sadu"
      Jakoś w Gdańsku zmian nie widzę.
      "utrudniać dowolnemu sędziemu prace"
      na prawdę?

      Zmiana aparatu ma niewielkie znaczenie, bo działa on według tej samej, wygodnej "litery prawa". Wygodnej całemu prawniczemu środowisku. Dlatego jakiekolwiek zmiany nalezy postrzegać jako "przewrót pałacowy" i karuzelę stołków wewnątrz "kasty".
      Szary człowiek pozostaje na tej samej, straconej pozycji, na której stał za poprzednich garniturów władzy. A w używane i znoszone granitury ja nie wchodzę.

      • 3 3

      • na prawde ?

       na prawde w to wierzysz ?
       jest tyle paragrafow, ze kazda sprawe da sie na 2 sposoby rozstrzygnac.
       jakby sedziowie sie nie liczyli to nikt nie chcial by ich wymieniac :)

       • 1 1

      • Nie rozumiesz co z tego?

       Ano to, ze za wszelkie działania i zaniechania policji, prokuratury, sądów i wielu innych instytucji cała odpowiedzialność od co najmniej trzech lat ponosi koalicja rządząca.

       • 2 2

  • sprawa jeszcze sądu nie powąchała (1)

   ale dla większości znawców prokuratura i sądy to w zasadzie to samo

   • 5 2

   • i na tym problem polega

    że sądy i prokuratura od spraw trzymają się zdala...

    • 4 1

 • Że spółdzielniami to jeszcze... (4)

  ... będą jaja. Np. jedna ze społdzielni załatwiła przekształcenie w odrębną własność z gruntem jedynie po obrysie budynku. Niezłe, co?

  • 52 6

  • Która? (2)

   • 2 1

   • Przymorze (1)

    • 4 0

    • nieźle

     duże obszary między budynkami "do zagęszczenia".
     Ale będzie fawela...

     • 9 0

  • Ujescisko zrobiło jeszcze gorzej

   Za dojazdy dla inwalidów zgarneli kase, teren przypisany do mieszkan, potem zagarneli grunt i postawili tam blok, zaraz przed tym starym. A jak koparka wjechała, to zdziwienie, że rury z woda rozkopali, bo na planach nie ma. A oni weszli z budową na inną działkę.

   • 6 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.