Fakty i opinie

stat

Przebudowa budynku na Hucisku. Już nie będzie stojakiem na reklamy?

Najnowszy artukuł na ten temat

Krok w stronę uchwały krajobrazowej w Gdyni

W najbardziej wyeksponowanej części budynku, czyli na rogu Targu Drzewnego i Wałów Jagiellońskich znajdzie się szklana wieżyczka, która po zmroku będzie oświetlona.
W najbardziej wyeksponowanej części budynku, czyli na rogu Targu Drzewnego i Wałów Jagiellońskich znajdzie się szklana wieżyczka, która po zmroku będzie oświetlona. wiz. Kozikowski Design

Budynek u zbiegu Targu Drzewnego, Huciska i Wałów Jagiellońskich zobacz na mapie Gdańska zostanie wyremontowany, nadbudowany i zyska nową elewację. Inwestorem jest firma Oltim, która w budynku prowadzi 3city Hostel. Pozwolenie na budowę zostało już wydane.Co powinno być w tak zlokalizowanym budynku?

urzędy 18%
hotel lub hostel 61%
centrum handlowe 10%
apartamenty mieszkalne 11%
zakończona Łącznie głosów: 825
W tej chwili budynek najczęściej kojarzony jest z dużą reklamą zasłaniającą elewację od strony wyjazdu z Targu Drzewnego na Hucisko. Na parterze budynku znajdują się banki, kantor, sklepy, kebab. Szyld każdego z nich jest inny. Jest szansa, że po przebudowie uda się to uporządkować.

Nadbudowa ujednolici także zabudowę w tej pierzei. Kilka lat temu firma deweloperska Investing podwyższyła o jedną kondygnację sąsiedni budynek (naprzeciwko Rady Miasta) zobacz na mapie Gdańska. Rozbudowa 3city Hostel sięgała będzie tej samej wysokości - 20,7 m.

Według projektu przygotowanego przez pracownię Kozikowski Design elewacja budynku obłożona ma być płytami kamiennymi - piaskowcem indyjskim w dwóch wybarwieniach. Narożnik budynku zyska akcent architektoniczny w postaci szklanej wieżyczki. Dach, a właściwie ostatnia kondygnacja w formie dachu mansardowego z lukarnami, pokryty zostanie blachą tytanowo-cynkową. Stolarka okienna zostanie wymieniona. Spowoduje to, że ze wszystkich stron budynek będzie miał ten sam rytm.

Po przebudowie budynek będzie nadal pełnił dotychczasowe funkcje. Na parterze znajdowało się będzie wejście do hostelu oraz lokale usługowe. Tutaj wymiana stolarki wiązać się będzie także z powiększeniem witryn, co unowocześni budynek - pod kątem funkcjonalnym i estetycznym.

Trzy kolejne kondygnacje zajmował będzie hostel, działający w dotychczasowej formule. Na najwyższej - piątej - kondygnacji znajdą się apartamenty hotelowe.

To kolejna zmiana zapowiadana dla tego obszaru Śródmieścia. Przypomnijmy, że trwają, i według stanowiska inwestora, kontynuowane będą prace przy zabudowie Targów Siennego i Rakowego. Na październik zapowiadane jest także ogłoszenie konkursu architektonicznego na następcę budynku LOT-u. Najpierw jednak (15 października) ma się odbyć debata na temat przyszłości Targu Węglowego (spotkanie odbędzie się 15 października 2013 o godz. 11 w Audytorium Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - Targ Węglowy 6, wejście od ul. Tkackiej; I piętro).

Opinie (126) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.