• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przebudowa ul. Kwiatkowskiego potrwa do połowy czerwca

Najnowszy artukuł na ten temat Ostatnie tygodnie rozbudowy ul. Kwiatkowskiego
W środę poinformowano o tym, że po przebudowie ul. Kwiatkowskiego będzie mieć dodatkowy pas ruchu.
W środę poinformowano o tym, że po przebudowie ul. Kwiatkowskiego będzie mieć dodatkowy pas ruchu. graf. trojmiasto.pl

W środę informowaliśmy o decyzji Gdyni, aby stworzyć dodatkowy pas ruchu na przebudowywanej ul. KwiatkowskiegoMapka. Okazuje się jednak, czym urzędnicy początkowo się nie pochwalili, że zmiana planów wydłuży remont o ponad cztery miesiące.Ile czasu dziennie spędzasz w korkach?

Zobacz wyniki (807)
Przypomnijmy: w środę poinformowano o tym, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom ul. Kwiatkowskiego będzie miała po przebudowie nie cztery pasy ruchu, a pięć: dwa buspasy, dwa pasy w każdym kierunki oraz jeden, dodatkowy, w kierunku północnym.

Dobre wieści dla mieszkańców północnych dzielnic Gdyni najpierw przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych wiceprezydent miasta - Marek Łucyk. Później sam urząd poinformował w osobnym komunikacie o tym, że na przebudowywanej od lutego ul. Kwiatkowskiego pojawi się dodatkowy, piąty pas ruchu.

Czerwiec to wciąż pierwsza połowa rokuW obu przypadkach nie było mowy o zmianie terminu zakończenia prac, które wcześniej miały potrwać do końca stycznia. Padło tylko krótkie podsumowanie, że z wyremontowanej drogi będzie można skorzystać już w pierwszej połowie przyszłego roku.

I formalnie jest to prawda, ponieważ druga połowa czerwca to wciąż pierwsza połowa roku.

Okazuje się bowiem, że to właśnie wtedy ma dojść do odbioru inwestycji.

- Podpisaliśmy aneks z wykonawcą, przedłużając termin zakończenia prac do 15 czerwca 2022 r. - odpowiedziała w czwartek na nasze pytanie w tej sprawie Agata Grzegorczyk, rzecznik gdyńskiego magistratu.

To już druga zmiana terminuCo to oznacza w praktyce? Przede wszystkim kilka dodatkowych miesięcy korków przy dojeździe na Obłuże lub Pogórze, a także do gmin znajdujących się na północ od Gdyni, takich jak Kosakowo.

Warto przy tym zaznaczyć, że pierwotnie przebudowa ul. Kwiatkowskiego miała się zakończyć w październiku tego roku. Dopiero latem termin ten wydłużono do stycznia przyszłego roku. Teraz okazuje się, że na wykonanie inwestycji potrzebne będą dodatkowe miesiące.

Koszty rozbudowy ul. Kwiatkowskiego


Obecnie zakres prac wyceniany jest na 23 360 471,06 zł brutto, w tym roboty finansowane przez PEWIK GDYNIA pochłoną 140 965,75 zł. Dofinansowanie Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Finansów wynosi: 9 023 794 zł brutto.

Droga rowerowa dofinansowana jest natomiast ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość robót to 1 319 042,35 zł, a dofinansowanie wynosi 58 proc. kosztów kwalifikowanych.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (131)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »